Chrám divů

Chrám divů
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403801/bmid_chram-divu-sgb-403801.jpg 4 85 85

New York, LP 1895. Chrám divů je název cirkusu nebo možná spíš freak show vedené ráznou Friendship Churchovou. Příběh, vyprávěný z několika perspektiv, je neuvěřitelnou exkurzí do života prapodivných existencí – nešťastníků, chodících reklam na to, co všechno je člověk schopen přežít. Autorka jedinečným stylem zachycuje, jak je krása, ošklivost, dokonalost a nedokonalost skutečně v oku toho, kdo se dívá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

Church of Marvels , 2015

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Z téhle knížečky se vyklubalo něco úplně jiného, než jsem očekávala. Myslela jsem, že nás čeká příběh z cirkusového "freak show" prostředí, ale o cirkuse je tam jen pár zmínek. I tak jsem si čtení užila. Na začátku jsem vůbec netušila, kam příběh směřuje, ale když se to začalo vyjasňovat a jednotlivé linie se začaly prolínat, zalapala jsem po dechu a s nadšením dočetla knihu na jeden zátah. Užívala jsem si každičkou kapitolu, ale nejvíc mě bavily části odehrávající se na ostrově ve vězení pro duševně choré.

tanuki
10.02.2019 5 z 5

Všechno začíná neštěstím, požárem cirkusové scény zvané Chrám divů. Příběh, zpočátku mírně zmatený, se rozbíhá na obě strany - do minulosti i do budoucnosti. Osudy tří vypravěčů se pomalu ale nezadržitelně začínají proplétat, události spojovat a bílá místa vybarvovat. Ve skládačce se občas objeví střípek, který čtenář naprosto nečekal a celkový obraz tak dostává nečekaně nový význam. Skvěle vykreslená atmosféra New Yorku z přelomu 19. a 20. století. Cirkusáci, nuzáci, výtržníci, opiová doupata plná mužů hledajících zapomnění a upocené uspokojení, ženy v nesnázích, které si přejí pokračovat ve svém dosavadním životě bez následků činů minulých...a dvě sestry, dvojčata, osudem svázaná a životem zkoušená.
Pomalé odkrývání jednotlivých faktů je dávkováno přesně takovým tempem, aby byl čtenář neustále zvědavý, co se stane dál. Příjemné překvapení. :o)

lu6784
27.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka, skvělé postavy.

Anie94
31.10.2018 5 z 5

Kniha je plná dojmů, vtáhne vás do děje a nepustí. Autorka se této role zhostila dokonale. Je zde sice více postav, ale měla jsem dokonalý přehled o tom kdo je kdo a nemohla se dočkat, jak to s nimi dopadne. Čtení to v některých místech není lehké a hezké, ale není to nic hrozného. V jednom místě se osudy všech hrdinů protnou naprosto nečekaně a brilantně. Na konci, v epilogu, je vysvětleno vše, co by mohlo v ději zanechat bílá místa. Rozhodně doporučuji.

exitus
09.03.2018 4 z 5

Jedna z těch hodně vjemových knih. Kniha mě v knihovně zaujala vlastně jen tím, že je v edici Odeonu a posléze popisem. Autorčin styl se mi líbil, totálně jsem se přenesla v místě a čase. Příběhy postav jsou na první pohled naprosto rozdílné, ale podle očekávání se protnou. A musím říct, že zejména jedna část zápletky mne skutečně překvapila. Souhlasím, že je kniha plná beznaděje, špíny a hnusu, ale styl popisu těchto "lidských" věcí mi prostě sedl a považuji knihu za velmi vydařenou.

orinka3
22.12.2017 3 z 5

Mně to skutečně neoslovilo. Vadí mi nadužívání nechutností. Postavy mi nejsou sympatické, co stránka, to další zvracení, sliz, špína, bradavice a naprosté dno. Já tedy nemám vůbec nic proti přirozeným projevům života, ale tady jde o vyloženou zálibu autorky. Děkuji, stačilo.

rybizka
16.06.2017 5 z 5

Kniha patří do mé oblíbené edice, tudíž mě lákala, ale podle anotace jsem netušila co mám očekávat. Ale už po přečtení prvních stránek jsem věděla, že to byl skvělý výběr. Dobře a napínavě napsaný román,promyšlený děj, kde se odehrávají zdánlivě nesouvisející tři příběhy zajímavých lidí a nečekaný konec plný zvratů. Doporučuji.

tweed
13.03.2017 5 z 5

Mám pro vás zásadní radu. Než knihu otevřete (což vřele doporučuji), zapomeňte na vše, co vám bylo prodáno. Zapomeňte na magický realismus i cirkus, protože toho dostanete málo (případně vůbec nic).
Máte smazáno? Vyborně! Teď si můžete užít 19. století a osudy osob z různých prostředí bez nějakých předpokladů. Stačí čekat, co se z toho všeho vyvrbí.
A že toho bude dost!
Nechala jsem se okouzlit a nakonec mi ani to fantastično nechybělo. Snad nebude chybět ani vám.

bibliophile
23.11.2016 3 z 5

Očekávala jsem něco úplně jiného. Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

prvotina New York americká literatura cirkus

Autorovy knížky