Cinder

Cinder
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543490/bmid_cinder.jpg 4 2172 2172

Alex.Barunka
18.04.2018 3 z 5

Škoda té naprosté předvídatelnosti, kdy jste od čtvrtky knihy věděli, jak všechno dopadne. Škoda nedostatečných emocí a absence překvapivých zvratů.

Příjemné, odpočinkové, relaxační čtení, které neurazí, ani nepřekvapí.

Denisa153
13.04.2018 4 z 5

Miluju pohádky, takže se mi líbilo to propojení klasické pohádky se sci-fi světem.
Knížka mě naprosto pohlnila a musela jsem číst a číst a pak si stáhnout další díl (ano, stydím se, ale stáhla sem si ho).

Aaginka
11.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak jsem se také pustila do Cinder. Musím říct ,že ze začátku jsem si říkala proč s tím všichni nadělají takové cavyky , vždytˇje to jen hezky zmodernizovaná Popelka. Je pravda ,že asi kolem 250 strany mě kniha dostala. Musela jsem číst při každé volné chvilce , abych se dozvěděla jak to dopadne . No to že tam ten konec vlastně nebyl jsem mohla předpokládat , když jsou jsou další díly :D . Takže mé shrnutí je to velmi čtivá pohádka s velice zajímavým dějem . A gratuluji paní spisovatelce , že z nás čtenářů udělala závisláky na této sérii . Dávám **** , protože mi to chvilku trvalo ,než se ze mě ten závislák stal :D

betule3
08.04.2018 5 z 5

Scifi knihy vůbec nečtu, a tak jsem se trochu bála, zda se mi Cinder bude líbit. Ale po přečtení prvních pár stránek jsem věděla, že strach byl zbytečný. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a já se nemohla odtrhnout. Oceňuji, že se stále něco děje a nejsou tam zbytečně dlouhé popisovací pasáže, kterých jsem se bála. Za mě je to velký objev a už se moc těším na další díly série.

Veronicess
06.04.2018 5 z 5

Cinder sa mi moc páčila. Zbožňujem YA knihy, ktoré sa dajú čítať v každom veku.

Postavy boli moc milé a očarujúce a autorkou vytvorený svet mi pripadal fascinujúci a uveriteľný. Kniha ma hneď vtiahla do svojho sveta a nedala sa odložiť. A vôbec mi nevadilo že hlavný dejový zvrat bol jasný už od prvých pár stránok. Nič to príbehu neubralo.

Tarrei
04.04.2018 4 z 5

Jako "oddechovku" knížku hodnotím kladně. Rychle a lehce se četla a děj byl lehko stravitelný, dost možná díky pohádkové předloze. Ze začátku jsem si myslela, že to bude kravina, protože spojení sci-fi a pohádky mi přišlo jednoduše absurdní, ale postupně jsem knížce přišla na chuť a posledních pár kapitol jsem doslova zhltla. Autorka svedla dobrou práci.

sassenkka
04.04.2018 4 z 5

Sci-fi rozhodně není můj žánr, ale tato sága mě nevím proč lákala. Asi mě uchvátily ty krásné obálky knih. A musím přiznat, že Cinder mě uchvátila i obsahem.
Během prvních několika stran jsem si říkala, že to asi nebude to pravé ořechové, ale pak jsem se najednou začetla a hltala kapitolu po kapitole. Příběh a všechno v něm, postavy, prostředí, všechny pojmy, jsou velmi nápadité a pro někoho jako jsem já, kdo jinak tomuto žánru neholduje, opravdu pozoruhodné.
Rozuzlení jsem malinko předvídala, ale to mi vůbec nevadí. Takže pojď ke mně, Scarlet.. :)

Sabishej
16.03.2018 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo zkombinovat starou známou pohádku o Popelce s roboty. Zní to jako blbost. Ale musím se přiznat, že tato knížka je jedna z nejlepších sci-fi knížek co jsem zatím četla.
Na začátku mě trochu zmátlo to místo děje - Peking. Takže jsem si tu holku prostě představovala jako šikmoočku. (Toto není žádná rasistická urážka jen tak pro info.) ;)
Ale když poté autorka vysvětlí, že je "adoptovaná z Evropy" tak začínám být velice zmatená nejenom jejím vzhledem. Dále mě docela fascinují ti tajemní Měsíčňané. Sice tady vysvětlí, že se vyvinuli z normálních lidí, ale není tu napsáno proč a jak. Je snad na měsíci jed v ovzduší, který tuto mutaci způsobuje? A proč jsou tak zlí?
Letumóza už je jenom třešinkou na dortu ve světě, který už teď vypadá jako post-apokalyptická říše, kde většina lidí jsou napůl roboti. A to mě přivádí k další části. Tihle kyborgové jsou dokonalí. A to nejen proto, že hlavní hrdinka je sama kyborg.
A nakonec, ve světě Cinderelly nesmí chybět krásný princ, který je zde zachycen jako skvělej, trochu naivní klučík. Naštěstí se rychle vzpamatuje a je z něj vzorový císař.
No, abych to shrnula, tak to je nádherný příběh, zasazený v dokonale promyšleném světě s nádechem známé klasiky. Prostě bomba, kterou si stojí za to přečíst. 5*

rycccy
16.03.2018 5 z 5

Psal jsem si poznámky průběžně, protože začátek knihy byl pro mě hodně matoucí a tak trochu nevysvětlen. Jména jsou dost krkolomná až hrůza - Nguyen-Shifu, Chang-Sachy, Chang-Jie a je jich víc samozřejmě. Lemutoza - nákaza , vysvětleno až někde docela na pozdějších stránkách. Hned na začátku jsem si říkal příběh mi něco připomíná - Popelku ... ano kybork-popelka. Ale musím se vážně zamyslet jestli už to nebylo trochu moc s tou její poručnicí a jejími dcerami ( příběh sám o sobě byl opravdu skvělí až na ten začátek kde tápete a vůbec nechápete která bije), nákaza která zabijí, Měsíčňané a jejích královna, samotná Cinder a její stavba těla a jakmile se zmínilo o ztracené princezně tak jste tak nějak věděli kdo to budea nebo doufali kdo by to mohl být a to je další zamotaná věc v příběhu. Velká škoda, že není v knize pohled i prince - čím ho okouzlila? každopádně kniha se po 70. stránce četla sama. Mám trochu obavy číst další knihu, jelikož jak jsem pochopil tak další kniha je o jiné slečně, ale jak jsem četl komentáře k druhé knize tak mě trochu uklidnilo, že se bude napojivat na samotnou Cinder, tak uvidíme. Na závěr chci říct, že i přes to všechno se mi kniha velmi líbila.

Jane007
04.02.2018 3 z 5

Knížku mi s velkým nadšením zapůjčila sestra. Dějově je to trochu podobné Popelce s prvky scifi. Každopádně nic zázračného se nedělo a místy to bylo velmi předvídatelné. Každopádně knížka se dobře četla a místy mě i rozesmála. Takže ji úplně nezavrhuji a dám šanci i dalšímu dílu.

xSimaix
29.01.2018 5 z 5

S klidným srdcem mohu říci, že jsem doposud nečetla žádnou knihu, která by se v nejmenším podobala Cinder - ve více než dobrém slova smyslu.

Kniha byla nesmírně:
- zajímavá, čtivá, poutavá, originální, skvěle napsaná, zábavná a mohla bych pokračovat
- vážně zajímavá a krásná byla i po estetické stránce (jak obal, tak design stránek)

Jak už jsem řekla, byla i nesmírně originální, ale tento bod budu muset rozvést: Moc se mi líbilo místo/svět, do kterého byl příběh zasazen. Bylo to vážně osvěžující, konečně vstoupit do vážně jiného a nového světa, v němž je vše jiné, futuristické a moderní - androidi, vznášedla, kyborgové, čipy, jiný letopočet, obyvatelé na Měsíci - a opět bych mohla pokračovat. Vážně jsem si připadala jako bych byla přenesena do vzdálené budoucnosti.

Kniha byla nesmírně poutavá a čtivá, proto jsem ji přečetla vážně jedním dechem.
Již Cinder se mi nesmírně líbila a slyšela jsem, že série Měsíčních Kronik má pouze stoupavou tendenci...No mohu říci, že už teď se nemohu dočkat na další knihy této nesmírně slibné série. :)

Doporučuji!

mišule5
24.01.2018 5 z 5

Tak tohle je velmi originální příběh. Hned od začátku mě děj pohltil! Knížka sice byla velmi předvídatelná, ale i tak se mi velmi líbila.
A ta obálka!! Úžasná :-o

Viky007
23.01.2018 5 z 5

Popelka, která si umí odšroubovat nohu? Paráda! Musím říct, že jsem si to moc užila. Kniha byla sice dost předvídatelná, ale přece jen se stále jedná o pohádku. Rozhodně jsem zvědavá, jakým směrem se to vyvine :-).

XenasChakram
16.01.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem zvolila ke čtenářské výzvě na téma žánr, který normálně nečtu. A tím je Sci-fi. Jelikož jsem na tuhle knihu četla kladné hodnocení, tak jsem si říkala, že to zkusím... A ono je to dobrý :)). Tak asi zkusím celou sérii.Těším se na další díly....

Irsaf
16.01.2018 5 z 5

Sice to bylo předvídatelný, přesto se to četlo dobře a rychle.

wildXchos
06.01.2018 4 z 5

Opravdu zajímavý nápad a velmi se mi líbil příběh, jen mi úplně nevyhovuje osobnost Cinder.

Alena_S
06.01.2018 4 z 5

Dřív by mě překvapilo, už kdyby mi něco řekl, že ve třiceti dobrovolně znova přečtu pohádku o Popelce, v níž je ale ona (pozor malý spoiler!) kyborg a mimozemský vetřelec. Natož že z ní budu upřímně nadšená daleko víc než z původní Popelky a nebudeš se moct dočkat dalších dílů :-) Skvěle využitý nápad, navíc se zdá, že autorka ví, co dělá, a bude pokračovat ve stejném duchu. Napínavé, ne přeslazené. Jediné klišé žánru (pozor, spoiler dvě): Hrdinka je zas jednou budoucí zachránkyně světa. Ale co už, někdo to dělat musí, jedeme dál.

kaca3606
05.01.2018 4 z 5

většinu knihy jsem si říkala ,že je fakt dobrá. zkazil mi to konec. zase jedna...
!!! pozor možný spoiler !!!
ztracená princezna ,ktera má vsechny zachránit . jasně že si přečtu další díl

Audrina
04.01.2018 5 z 5

Upřímně musím říct, že retellingy pohádek nemám ráda. Často jsou uměle naroubované na příběh a nepřináší nic nového. Cinder je oproti klasice výborně napsaná a samotný příběh a myšlenka knihy je nesmírně povedená.