Čo ak...

Čo ak...
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454214/bmid_co-ak-Lpl-454214.jpg 5 13 13

Kniha s hlbokým posolstvom, plná fantázie, cenných rád a odvahy - pre všetky generácie. Tento príbeh ti chce ukázať, že v tebe drieme nesmierne nadanie, len ho musíš v sebe objaviť. Spoznaj sám seba, snívaj a daj sa prekvapiť - životom aj sebou. Možno. .. áno, možno prekonáš aj svoje najodvážnejšie sny. .. Jednotlivé strany sú prekrásne ilustrované a dopĺňa ich zväčša len krátky text, ktorý nabáda k zamysleniu a stíšeniu. Výpoveď knihy ťa povzbudí, je priateľská a citlivo dodáva životnú silu. V podstate obsahuje myšlienky a priania, s akými by mali všetci rodičia na svete vypraviť svoje deti na cestu životom. Jedinečná súhra textu a ilustrácie vyslovuje hlboké pravdy o nás a priamo zasiahne srdce. Dá nám odvahu, aby sme hľadeli dopredu a pokračovali v nastúpenej ceste, aj keď je to niekedy veľmi ťažké. Autor Kobi Yamada neuveriteľným spôsobom niekoľkými slovami povie nesmierne veľa. Kniha má napriek svojej jednoduchosti neuveriteľnú hĺbku. Môžeme v nej denne listovať a meditovať o zázrakoch života.... celý text

Roseblood
08.04.2023 5 z 5

Čo ak... je překrásná velkoformátová dětská kniha s velikým přesahem.
Knihu napsal Kobi Yamada @livethegoodstuff a ilustrovala ji @gabriellabarouch

Ač v knize nenaleznete textu mnoho, vůbec to není na škodu, právě naopak. Mám obrovskou radost, že jsem si ji pořídila, protože tohle je přesně ten kousek, který vás dostane ze špatné nebo smutné nálady.

Na stránkách najdete citáty, které mají duši.
Kniha je plná naděje, s ilustracemi, které jsou tak nádherné a dechberoucí.

Zasáhne vás, popláčete si u ní jako já ale nebudete smutní, právě naopak.

Je to kniha s velkým K a slibuju, že se dotkne vašeho srdce.

Můžu ji doporučit všemi deseti a je ideální pro všechny věkové kategorie, takže neváhejte a směle si ji pořiďte. Udělá vám velikou radost.

Tohru-
08.07.2021 5 z 5

Veľmi netradičná rozprávková knížka so skromným textom a nádhernými ilustráciami. Hoci obsah tvorí v podstate báseň, jej riadky sú veľmi silné myšlienky. Knihu som si kúpila za zvládnutý prvý ročník na vysokej a cítim, že bude nejeden raz, keď v nej budem hľadať útechu a motiváciu.

Karcoolka2210
23.12.2020 5 z 5

Táto kniha, podobne ako Chlapec, krtko, kôň a líška, obsahuje málo slov a veľa nádherných ilustrácií. Tých pár viet, ktoré tam ale sú potrebuje počuť asi každé dieťa na svete, a mnohokrát by sme si ich mali prečítať aj my dospelí. Odporúčam :)

Ďumbierka
09.11.2020 5 z 5

Krása. Ja som veľká milovníčka detských kníh s istým posolstvom a odkazom, ktorý po prečítaní pochopí aj dospelák aj dieťa.
Zvlášť ak sú knihy čítané súčasne, spolu...napr. večer pred spaním alebo v pekné sobotné/nedeľné popoludnie.
Knižka Čo ak je nádherná. Nádej, viera v niečo viac a v schopnosti, ktoré máme všetci.
Každý si z knižky a z odkazov v knihe zoberie to svoje a tak to má byť ❤️.

2020  98%Čo ak...
2021  87%Neboj sa skúšať