Copak to tu kvete?

Copak to tu kvete?
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344444/mid_copak-to-tu-kvete-Zkf-344444.jpg 5 1 1

Kniha představí našich 50 nejběžnějších kvetoucích rostlin, které jsou názorně rozděleny podle barvy květů. U obrázku každé rostliny je její stručná a srozumitelná charakteristika, návody pro vlastní pokusy i mnoho rad a doplňujících fotografií. Stručný atlas známých kvetoucích rostlin. Pro děti od 7 let.

DádazPrahy
12.04.2020 5 z 5

Velmi pěkná knížka šikovného malého formátu srozumitelnou formou představuje padesát volně rostoucích květin. Květiny v knížce jsou řazeny podle barvy květů (bílé, žluté, červené, modré a fialové, zelené nebo nevýrazné). Ke každé rostlince je podrobný nákres, kde je hezky znázorněn tvar květů i listů. Je zde uveden stručný popis rostliny i místo, kde se rostlinka obvykle vyskytuje. Oceňuji přehlednou grafickou úpravu - každá květinka na samostatné stránce. Knížka je určena pro děti, ale myslím, že pokud nepotřebujete podrobné botanické informace, ale chcete získat základní přehled, dobře poslouží i dospělým. Doporučuji.

Ursula Stichmann-Marny
německá, ? - 2015
1997  80%Nový sprievodca prírodou
1997  0%Nový průvodce přírodou
2006  100%Copak to tu kvete?
2018  0%Rostliny - poznej 85 zajímavých druhů