Jeffersonova šifra
Steve Berry
Cotton Malone série
< 7. díl >
Rukou vraha zemřeli čtyři američtí prezidenti. Došlo k tomu v různých dobách, za rozdílných okolností, zdánlivě bez souvislosti. Co když ale mají všechny čtyři atentáty stejnou příčinu? Co když za vším stojí jistá pasáž americké ústavy, o níž nemá téměř nikdo tušení? Odpovědi na tyto otázky se snaží najít bývalý agent ministerstva spravedlnosti Cotton Malone. S nasazením vlastního života překazil atentát na současného prezidenta Dannyho Danielse a dostal se tím do střetu se Společenstvem, mocným a tajným bratrstvem založeným během války o nezávislost. Společně s Cassiopeiou Vittovou se vydávají na smrtelně nebezpečnou misi, během níž rozluští šifru prezidenta Jeffersona. Ale ani zde jejich úkol nekončí: budou muset překonat ještě celou řadu úkladů, než proniknou k dokumentu natolik mocnému, že činí zlovolné Společenstvo neporazitelným…... celý text
Literatura světová Thrillery
Vydáno: 2012 , DominoOriginální název:
The Jefferson Key, 2011
více info...
Přidat komentář
Ne zas až tak záživný námět, ale alespoň už vím, jaký je rozdíl mezi korzárem a pirátem.Tajné společenstvo, vraždy prezidentů, korzárské patenty pirátství a složitá šifra.Jinak souhlas s CharlesWard, oddělení mělo být lepší.
Kniha není špatná ani nejlepší připadá mě jen že autor už by si mohl najít nového hlavního hrdinu nebo nepsat několik stejných stran v knize kto je vlastně hlavní hrdina a co vše dříve dělal.
Další z pohádek pro dospělé, ale která z nás by nechtěla Cottona doma. Příběh byl napínavý a četlo se to samo.
Nápad ok, ale knize zlomil vaz naprosto otřesný nápad, neoddělovat linie jiných postav mezerami nebo alespoň doprovodnými znaky. Je v tom pak neskutečný bordel a děsně blbě se pak na četbu soustředí. Tohle korektorovi uniklo.
Piráti se snaží vyluštit šifru, aby mohli jako korzáři beztrestně přepadat lodě a snaží se zabít každého, kdo jde proti nim. Malone je jako vždy neprůstřelný. Styl psaní mi nesedl, připadalo mi to jako nepovedená předloha k filmu. Malone v hotelu v pěti větách - střih, Cassiopeia u první dámy v pár větách - střih, Knox vystřílí plný zásobník také v pár větách - střih atd až do konce. Stejně jako čtenář Bruno jsem měla chuť rozstříhat a poslepovat jednotlivé linie děje. "Přeskakování po pár větách je dost opruzné."
Spousta informací z historie amerických korzárů, perfektně provázané s historií atentátů na prezidenty. A ne všechno je fantazie.
Když člověk pomine, že hned na začátku se Cotton projeví jako úplný trouba a už tradiční nesmysly (Cotton má obavy, aby kulky neprošly podlahou aby se vzápětí beze strachu kryl za starým gaučem apod.), tak jde zase o velice čtivý příběh.
Cotton je proste hlavni postava jak vysita...na kazdy jeho pribeh se tesim, jak on se dokaze vzdy dostat do takovych situaci...to je az k nevire, jako by ho karma za neco pronasledovala...ale je fakt, ze i tak je to kabrnak a jeho spojeni s Cassiopeou pridalo jen na otackach...jen tak dal...
Za mě nápad a téma velmi zajímavé. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na přeskakování jednotlivých dějových zápletek a postav, které se nakonec prolnuly v jeden závěr. Po pár stránkách si ale na to člověk zvykl a nakonec jsem si říkala, že je škoda, že kniha skončila.
Nápad průměrný, zpracování průměrné. Takové neurazí, nenadchne, ale je to Berry, takže se to číst dá.
Tohle je klasický politický thriler, sice poutavě psaný, ale to politikaření mi tam dost vadí. Piráti jsou tak nějak na okraji a chování hlavních padouchů je dost dětinské. Zatím asi nejhorší námět pro knihu od tohoto autora.
Příběh s piráty? No ok. Děj ani záhada mě moc nezaujala. 100x lepší byla Jantarová komnata, kterou jsem četl před touto knihou. Možná to bylo dáno tím, že k Evropě mám bližší vztah. Co mě rozhodně vadilo byl styl písma 1000x jinak, při čtení mě to dost rušilo. Dále jsem nepochopil určení místa na začátku některých kapitol, kdy se v rámci každé z nich střídaly pasáže z pohledu různých postav na odlišných místech. Tahle kniha mě nepřesvědčila, že bych si měl přečíst další díl s Cottonem Malonem.
Číst se to dalo, nebyla to takové extra ptákovina jako Jantarová komnata, kterou jsem od tohoto autora četla předtím... Nicméně tohle snad není možné ani v Americe?
Dobrý thriller. Jen jsem měl občas chuť to rozstříhat po odstavcích a poslepovat si jednotlivé linie děje. Přeskakování po pár větách je dost opruzné.
To, že Cotton Malone je klasicky, nezničiteľný, správny americký hrdina, ktorí má málokedy s niečím problém a randí so sexi kočkou, by mi ani tak nevadilo.
Táto kniha ma sklamáva, čo sa týka záporných postáv. Prečo je tu písané, že Spoločenstvo má štyroch ,,tých hlavných vodcov´´ keď všetok priestor si pre seba zaberá Quentin Hale? Tí ostatný tu vôbec nemuseli byť, prišli mi ako také krovie. Mohla sa vynechať tá Carbonellová, alebo ako presne sa volala tá ženská (ktorá mi mimochodom riadne sala krv) a jej priestor sa mohol venovať tím ostatným kapitánom.
Ale to nie je jediné prečo len 2 hviezdičky. Mám rád historickú tematiku a naháňanie po niečom z minulosti (v tom to prípade dokument dávajúci Spoločenstvu nejakí druh diplomatickej imunity) ale táto kniha nejako nedokázala udržať moju pozornosť. Škoda, lebo námet znel zaujímavo.
Štítky knihy
fiktivní dějinyAutorovy další knížky
2006 | Templářské dědictví |
2007 | Jantarová komnata |
2007 | Alexandrijská knihovna |
2008 | Benátská zrada |
2009 | Rasputinovo proroctví |
Opět skvělé.