Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1621 1621

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

lenka0383
21.07.2018 4 z 5

Pro mě zajímavé nahlédnutí do kultury americké školní mládeže. Děj oddechový, přečetla jsem za jeden den. Napínavé pátrání po tom, kdo je Blue, i když se musím přiznat, že mě jeho identita trochu zklamala, asi bych si pro Simona představovala někoho jiného. Ale od Becki si určitě koupím další, styl psaní i odvíjení děje mi vyhovuje.

greatbear
18.07.2018 5 z 5

Viděl jsem film, na doporučení jsem sáhl po této knížce a musím uznat, JE LEPŠÍ, NEŽ FILM!!! Coming out je pro všechny stejný, je tam ta hranice a když se TO vyřkne, není cesty zpět, přesto v každé knížce, v každém filmu je to jinak.
Tahle knížka je vtipná, vážná, k zamyšlení..... Je úžasná! Doporučuji přečíst. ;)

Cailas
15.07.2018 5 z 5

Kde byla tato kniha, když jsem skrýval kým jsem. Určitě by se v tu chvíli četla lépe, to ale nic nemění na tom, že jsem si ji opravdu užil i teď. Slzy, několikrát. Docela mě i překvapilo, jak dobře se četla, bál jsem se, že mi nebude vyhovovat vyprávění z první osoby ale právě naopak mě to vtáhlo ještě víc. Sečteno podtrženo je kniha vtipná, umí být i vážná, smutná...

ReziEngli
13.07.2018 5 z 5

Krásná zamilovaná knížka, přesně na odreagování od těžké literatury :)

Andy242
10.07.2018 5 z 5

Nádhera, nám slov, do knihy se člověk velice rychle začte a pak už pouze otáčí stránky a ani neví jak... velice doporučuji!❤️

Hania932
09.07.2018 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto úžasné! Já nemám slov. Kniha je božská a já nemám co bych jí vytkla. Strašně se mi líbila, krásně se četla. Děj byl strašně zajímavý a napínavý. Strašně mě zajímalo kdo nakonec bude Blue a jak to se Simonem dopadne. Já knihu určitě doporučuji! Je to příjemné a zábavné čtení!

Doemit
07.07.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a to během 4 hodin. Skvěla odpočinková četba, která nejde zastavit :) Nyní si jdu pustit film, ale jen ze zvědavosti :)

Local_Bunny
03.07.2018 5 z 5

Trošku škoda, že jsem první četla Muffin a čaj (který byl ovšem úžasný!), jelikož tohle je skvost. Opět strašně milé a příjemné, ale, co je hlavní, určitě velmi nápomocné.
Doufám, že se knížka dostane do podvědomí více lidí a já už se pomalu připravuji na film, který sklízí samé kladné recenze.

JustDreamer
03.07.2018 5 z 5

O knížce bych nevěděla, kdybych náhodně nenarazila na ukázku filmu. Jsem přesně ten člověk, který když najde ukázku filmu, který mě zaujme a je natočen podle knížky, tak já si prostě tu knížku musím přečíst. Přiznávám se, že i přesto, že ukázka tady toho filmu se mi hrozně líbila, nad knížkou jsem váhala. Namlouvala jsem si, že knížka s tímhle tématem se mi nebude líbit. Film v kině jsem nestihla, a tak jsem si zašla koupit knížku. Nelituju ani jediného slova, které jsem v téhle knížce přečetla!! Knížku jsem četla jedním dechem. Totálně jsem se do Simona zamilovala a zamilovala jsem se do jeho osobnosti, do jeho povahy a prostě do celého Simona! Jen škoda, že nejsem jeho typ....jak už je zmíněno v recenzi zezadu knížky:D Asi jsem divná, ale já jsem celkově dojímavý člověk...prostě jsem na konci bulela. Člověk nemůže za to, jak se narodí. Když ale má skvělou rodinu a přátelé, vše je přesně tak, jak má být. Děkuju spisovatelce, že zdůraznila něco takového.
Dle mého názoru, do filmu nemohli obsadit herce, který by se k Simonovi hodil víc. Úplně mi k té roli seděl a nevím co všechno. Film byl sice trochu jiný, ale to tak prostě bývá. Ale ve finále mi přišlo, když jsem si vše dala dohromady, bylo to to samé. Hodně často bývám naštvaná, když film natočený podle knihy je jiný než kniha, ale v tomhle případě jsem byla spokojená. Asi nemusím dodávat, že i film mě dojal:D
Ve svých 18-ti letech tuhle knížku všem doporučuju!!

chmelda212
27.06.2018 5 z 5

Docela mě mrzí, že jsem tentokrát neodolala a zhlédla film dříve, než jsem dočetla knihu... Nicméně jsem si knihu a Simona zamilovala už od prvního odstavce. Tahala jsem ji všude s sebou (jak je mým zvykem, poměrně velkou část jsem přečetla při cestě do/z práce) a skoro pořád jsem se při čtení culila. Dokonce jsem podlehla "nátlaku" a celý týden si ke kafíčku do práce kupovala OREO :) ..
P.S. I tentokráte platí, že kniha předčila zfilmovanou verzi - jednoznačně

Knihomolka10942
26.06.2018 5 z 5

To je bomba!!! Doporučuji všem! Děj je zajímavý, postavy velmi sympatické a celá kniha se čte jedním dechem. Tohle byla má první knížka, kde byla hlavní postava homosexuál, a určitě přečtení nelituji.

2mig1
25.06.2018 3 z 5

Je to sympatický čtení a příběh, který bych v pubertě vlastně rád zažil. Ale vadilo mi, že Becky Albertalli píše ne jako čtrnáctiletá, ale jako by jí bylo čtrnáct.

TimetoStyle
24.06.2018 5 z 5

Tohle je moje první knížka s touto tématikou a musím říct, že si mi to nečekaně líbilo :-)
Hned na prvních stránkách jsem se do Simona zamilovala.
Pokud jste viděli trailer k filmu, tak Simona jsem si představovala přesně takhle.
Nesnášela jsem Martina, ale to asi všichni, protože hlavní postavu vydíral.
Při čtení jsem se hodněkrát smála, byla to boží knížka.
Celou dobu jsem se snažila zjistit, kdo je ten tajemný Blue. Můžete zkusit hádat, ale bohužel jsem se netrefila. Autorka totiž chtěla, abychom si mysleli, že to je jeden kluk, ale nakonec není. (je to trochu zamotané, viďte? :-D )
Přečetla jsem ji ani ne za týden.
Líbil se mi komentář vzadu na knížce – ,,Na Simona Spiera mám velký zálusk. Totálně jsem se do něj zamilovala. Jen škoda, že nejsem jeho typ…“

Tuhle knížku jsem si koupila spolu s Podělaným navrch proto, že když bych si koupila tyhle ty dvě knížky dohromady, tak bych ušetřila na jejich pořízení 200,- Kč. A to se vyplatí, ne? Pokud byste taky chtěli ušetřit, tak si je kupte na stránkách Knižního klubu.

Zrzavá_Tereza
21.06.2018 4 z 5

Je to takové sladké, nevinné a oddechové. Nic, bez čeho byste nemohli být, ale zároveň něco, čím jsem si docela ráda rozšířila povědomí o YA literatuře :)

KaileyBlot
20.06.2018 4 z 5

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.

hana8062
19.06.2018 4 z 5

Docela milá YA oddechovka. Taková Láska přes internet v knižní podobě. Hlavní hrdina už ví, že je gay. Jenže jediný s kým to může sdílet je tajuplný Blue, přítel, kterého sice osobně nezná, ale vedou spolu čím dál osobnější e-mailovou korespondenci. Simon je sympaťák, trochu se plácá v plánování svého comming outu a snaží se tím neublížit nikomu, ani sám sobě. Přitom se mu stále vrací otázka "Proč se vlastně musejí přiznávat jen gayové? Každý by měl prožít svůj comming out." Vlastně mu docela rozumím, ona ta různá přiznání mívají všemožné podoby a bývá to občas složité

roman9276
18.06.2018 5 z 5

Každej, kdo si prošel coming outem, tak ví, že to není vůbec jednoduchý a né vždycky to okolí vezme tak, jak byste si přáli. Proto ty pocity, který prožíval Simon, tak mi nejsou cizí. Je to takový mladičký, naivní, ale čte se to krásně. Do Simona jsem se prostě zamiloval, člověk je napnutej jak struna, aby zjistil, kdo je tajemný Blue a s každou další stránkou jsem byl napnutější a napnutější. Prostě MEGA!

jahex
17.06.2018 5 z 5

Viděl jsem ukázky filmu Já, Simon a už jen z ukázek jsem si řekl, ze to chci vidět. Pokud to je ale podle knižní předlohy, tak mám radši si to nejdřív přečíst a pak se na to kouknout. Takže jsem dneska vyrazil do obchoďáku, koupil si knížku, v zápětí vyrazil do kina a koupil si lístek na film. Měl jsem přibližně 5 hodin na to zjistit o čem to je. Seděl jsem celé odpoledne v kavárně a doufal jsem, že mě bude knížka bavit. Bavila. A moc. Podařilo se mi to dočíst přesně do toho místa, kde se ukáže, kdo je tajemný Blue a pak utíkal do kina. Posledních pár stránek jsem už dočetl doma. Musím říct, ze jsem se musel v kavárně držet, abych se nesmál nahlas. Je to tak neskutečně vtipně napsaný. :-) A zároveň vlastně i dojemný. Pohádka každým coulem. Po přečtení se usmíváte a vlastně ani nevíte proč.

Ažula
17.06.2018 5 z 5

Jelikož jsem před touto knížkou četla ještě Muffin a čaj, tak jsem z ní lehce rozpačitá. A možná i proto, že jsem snad podruhé v životě viděla dříve film. Každopádně jsem si ji pořídila právě kvůli filmu, ze kterého jsem byla nadšená. Ovšem knížka byla zase úplně jiná, jak jinak. A za mě byla lepší, ale to jsem čekala. Takže jo, jsem z ní nadšená. Stejně jako z Muffina. Příběhy byly tak odlišné, jak jen stejné mohly být. (Doufám, že vám to dává aspoň trochu smysl)
Musím říct, že jsem od téhle knížky musela i odejít, protože kdybych to neudělala, tak by něco prolétlo oknem. Normálně nejsem agresivní člověk (dokud nedojde na knížky...), takže jsem se omezila jen na pár ošklivých nadávek na účet Martina. Doufám, že to pak nebyly jen obyčejná slova a že se cítil pěkně mizerně.
Abych to shrnula... Byla to další pecka s LGBT od autorky, kde bych si dala líbit další takovou knížku. (Ovšem už ne pokračování Simona, tohle bylo uzavřené hezky) A protože jsem to já, tak jsem se neubránila otázce, kterou z knížek bych si vybrala, kdybych musela. A ačkoli to píšu pod Simona a k tomu jsem trochu skeptická k českým autorům (neptejte se mě proč, jelikož já sama to nevím), tak bych si vybrala Muffina.
Nehledě na tohle všechno je Simon další skvělý příběh, který rozhodně doporučuji a budu posílat dál.

Jack333
16.06.2018 5 z 5

Snažím se na knihu a příběh pohlížet z různých pohledů, proto se domnívám, že Probuzení Simona Spiera vůbec není špatním dílkem! Ba naopak v sobě mísí nedospělost, nedůvěru, lásku, pudy, přátelství a "normálnost", kterou mnozí z nás ještě berou jako výstřednost. Skvěle ukázáno, jak se lidé přetvařují a jak dokážou být zlí. Mohu jen doporučit, protože knihu Muffin a čaj jsem nečetl.