Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1621 1621

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Ivuska.09
15.06.2018 3 z 5

Pokud bych nečetla knihu Muffin a čaj, možná bych byla nadšená. Takhle hodnotím jako průměr, Muffin byl lepší.

VincentPodmore
13.06.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Nejen, že se četla naprosto sama a já se od ní nemohl odlepit, ale také způsob, jakým se autorka vyjadřuje. Tohle je jeden ze skvostů, u kterých opravdu nelituju utracené peníze. Ke knize se jistě jednoho dne vrátím, neboť ve mně vzbuzuje pocit štěstí.

evelis48
10.06.2018 5 z 5

Myslím, že tohle je moje oficiálně první přečtená kniha, co se týče LGBT literatury. Z počátku nic moc. V půlce mě začlo hlodat, kdo je vlastně Blue a když jsem knížku zaklapla, zjistila jsem, že jí asi miluju. Prostě pecka a rozhodně jí doporučuju všem! ♥

Meaki
10.06.2018 3 z 5

Kniha sama o sobě špatně napsána není. Líbila se mi. Jen to prostě není zázrak spadlý z nebe. Ten hype okolo toho je přehnaný.

Nikcasmej
09.06.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Opravdu se mi líbila a nemůžu se dočkat na film! Rozhodně doporučuji. Je to oddechové a romantické čtení. :)

Veronicess
08.06.2018 5 z 5

Na druhé prečítanie ešte lepšie ako na prvé :) Kniha je neskutočne roztomilá a po dočítaní vám ostane obrovský úsmev na tvári.

ketvin
05.06.2018 5 z 5

Super kniha :) Simon byl k zulíbání a o Blueovi jsem vlastně pochybovala jen chvíli (jako kdo to je :)), autorka to prozradila vlastně hrozně nenápadně :D Milá kniha a určitě stála za to...

eLeR
04.06.2018 4 z 5

Príbeh je jednoduchý, napísaný odľahčeným a svižným štýlom, skoro dokonalý, ba až rozprávkový, aj napriek tomu, že nerieši jednoduchú vec. Mňa osobne asi najviac bavila komunikácia medzi Simonom a Blueom a aj tá štipka romantiky v nej. A to ostatné v knihe je len taká teen klasika, ktorá smeruje ku tomu, že všetko zlé sa na dobré obráti ... ak to teda bolo vôbec zlé.
PS: Mladí v Amerike počúvajú skvelých spevákov ... či to spisovatelia?

Randyz1986
03.06.2018 5 z 5

Knížku jsem dostal jako dárek. Prvních pár stránek knížky mi přišlo až moc dětských či teenagerovských a skoro jsem chtěl knížku odložit, že jsem na ni už moc odrostlý, ale to by byla chyba :) Děj se příjemně rozjel a od půlky do konce jsem knížku přečetl na jeden zátah, ptotože jsem byl vážně zvědavý, kdo že je onen tajmený Blue :) A dokonce mi nakonec můj tip vyšel :)
Knížka je vtipná, psaná moderní formou a četla se pěkně. Také mám rád, když jsou v textu zmiňovány názvy písniček a hudebních interpretů, které když si půstíte jako podkres, tak vám zážitek ze čtění ještě více umocní a prohloubí.
Knížku určitě doporučuji k přečtením všem lidem, kteří se ještě stále hledají anebo se bojí vyjít s barvou ven. Věřím, že jim knížka pomůže a dodá kuráž. Ale nejen jim.

Gabiika9
03.06.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Simona si člověk hned zamiluje. Z knihy se nedají odtrhnout oči, i když je půlnoc a ráno brzo stáváte, pořád čtete dál. Posledních 50 stránek jsem se na knihu usmívala jak nějaký dement a brečela radostí, že se divím, že kniha zůstala suchá. :D
5*/5*

martinakraus
02.06.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších LGBT+ knih, které jsem kdy četla. Smála jsem se, plakala, byla naštvaná. Myslím, že přesně tenhle typ knih by se měl dostat do povinné četby na středních školách. Kniha totiž probudí nejen Simona, ale i čtenáře.

Kikina182
31.05.2018 5 z 5

Miluji tenhle příběh! Je jedno kolikrát ho přečtu, ale vždycky si chvíle strávené se Simonem skvěle užiju. Autorka má skvělý styl psaní. Její příběh je neskutečně zajímavý, plný lásky, přátelství a sušenek Oreo. Jsem neskutečně ráda, že jí napadl námět na tak skvělou knihu :)

DiaTess
27.05.2018 5 z 5

PANE BOŽE! Do této knížky jsem se zamilovala, naprosto splnila všechny moje očekávání a nemohla jsme se od ní odtrhnout. Je psána takovým uvolněným stylem, blízký mladým lidem, ale zároveň velice inteligentně a poutavě. Spousty postava mi přirostli k srdci, ať už Simon nebo až dokonce neodhalený Blue- jehož odhalení mě nadchlo a skákala jsem dva metry do vzduchu. Ale zamilovala jsem si i Abby, Nicka a dokonce i Martin měl něco do sebe. A Simonovi rodiče? Já je chci taky!
Je to dokonalý souhrn pocitů dospívající kluka, který se srovnává s první láskou, sexuální orientací a stresujícím školním životem.

jan-da
27.05.2018 5 z 5

Nazvala bych to jedním slovem: Wau... Nedávno jsem přečetla knihu, která mě příliš nenadchla a autor ji napsal, jak kdyby to byla jeho prvotina a ke všemu nepovedená. Tohle byl přesný opak - naprosto skvělá autorčina prvotina. Bylo to skvěle napsané a samotný příběh byl skvělý a něco jiného, než co jsem zvyklá číst - takže pecka. O knize jsem se dozvěděla z článku o knihách, které by měly být zfilmované. Ve většině případů si nestihnu přečíst knihu dřív, než vidím film, ale v tomto případě (i po shlédnutí traileru) se do filmu pouštět nebudu a nechám si v paměti svoje "vyfantazírované" postavy a už takto skvělý příběh z knihy. Obávám se, že z filmu bych byla zklamaná. Knihu ale vřele doporučuji.

Ledward
23.05.2018 5 z 5

Úplně zbožňuji Simona a jeho příběh.

Nejvíc mě ale mrzí, že bych u Simona neměla žádnou šanci...

SpiritErised
23.05.2018 5 z 5

Bože můj!

But I’m gay. GAY. Gaaaaaaaayyyyy.

Ani si nepamatuju, kdy naposledy jsem zůstala vzhůru do čtyř ráno, jen abych knihu dočetla. Během samotného čtení jsem musela knížku na chvíli odložit, abych se dala dokupy. Příběh je sladký, vtipný a všechno, co jsem doufala, že bude. Ne-li ještě víc. Je to už pár dní, co jsem knihu zaklapla ale moje emoce se pořád ještě nevzpamatovaly.
Simonovo 'zápasení' s jeho sexualitou bylo, alespoň pro mě, tak sakra pravdivé a skutečné. Docela mě mrzí, že jsem si jeho příběh nepřečetla, předtím než jsem sama doma přiznala barvu. Věřím totiž, že by mi to pomohlo.

Spoiler: (Simone, moc se omlouvám, že jsem tě nazvala idiotem, protože ti trvalo 2 TÝDNY najít ten lístek. Jsi taková teplá pohroma, jako my všichni, a já to žeru.) + (Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouho byl Blue do Simona zakoukaný, jenže ten náš blboun o tom neměl ani potuchy?! UGH!)

KačééZ
17.05.2018 5 z 5

Tato kniha naprosto splnila má očekávání. Konečně jsem se k ní dostala s nadcházejícím příchodem filmu, takže to musela být povinnost. Simon je naprosto oslňující a dokonalá postava. Úplně jsem se do něj zamilovala. Je to velice milá a lehce čitelná kniha, která čtenáře vážně pohltí :) Opravdu ji mohu doporučit.

Knihomol3301
16.05.2018 5 z 5

Dokonalost! ❤ :))

Tofinka
14.05.2018 5 z 5

Po dočtení této DOKONALÉ knížky mi tak nějak došly všechny LGBT romány, co jsem měla doma... (A protože mám doma dost knih, které se chystám číst, tak se mi nechce kupovat další.) Ale určitě si dělám zálusk na další knihu od této autorky - Podělaným navrch a plánuju si najít další knihy s LGBT tématikou ❤.

A teď k samotné knížce... DOKONALOST SAMA, opravdu nádherná a kouzelná kniha. Líbí se mi styl psaní autorky, kniha vás prostě chytne už na začátku a po dočtení vám bude ještě dlouho tkvět v paměti. Simon je sympaťák a Blue... Blue mi je snad ještě milejší...

Docela se i těším na film... Jen doufám, že bude tak skvělý jako kniha. ❤ :D

Dany3304
13.05.2018

beze spoilerů
Já nevim, co k tomu mam říct... Snad jenom...Dokonalost. Komu se takhle knížka nelíbila tak nemá vkus nebo je homofob (silný slovo, pardon). Knihu sem přečetla za 3 dny, protože se nešlo odtrhnout. Rychle se začtete a přestat je těžký. Celý je to poutavě psaný a neuvěřitelně uvěřitelný. Ste si jistý, že se spisovatelka nevloupala nějakýmu klukovi do hlavy? Protože jestli vás to chytne jako mě, tak budete se Simonem prožívat vše. Opravdu vše. Několikrát sem brečela a to i dojetím, ale ono to nešlo zastavit. Strašně se mi střídaly pocity, protože to bylo jako na horský dráze..šťastná, smutná, zaražená, šťastná, brečim, a tak dále. Prostě mindfuck. Občas sem si připadala, jako by se to dělo nějakýmu mýmu kamarádovi. Další věc, se váže k LGBTQ. Kdyby to bylo napsaný jako holka a kluk, beru to jako basic young adult, která okupuje knižní pulty. Tady je to kluk a kluk (což je známý jen z popisu knihy) a já sem za to strašně ráda. Protože to otevírá spoustu otázek ohledně přijetí do společnosti, coming outech a podobně. Myslim, že to může pomoc a dodat odvahu. Zároveň semi líbí myšlenka "proč si heterosexuálové, nemusí procházet coming outama?", hej ta knížka má pravdu,že by se k tomu měl každej by se měl k něčemu a projít si takovym "coming outem". Další je, že nebudete čekat, kdo je ten záhadný Blue. prostě nebudete, protože počet vodítek je hodně nízký, ale když je nakonec Blue odhalen je tam vysvětleno, proč ta e-mailová adresa, ty vodítka (když teda nějaký poskytnul) atd atd... Po dočtení,sem usínala ve 3 ráno se spokojenym úsměvem, protože ten příběh samotný zahřál u srdce.
Když to vezmu kolem a kolem...Vemte svoje peníze,běžte no nejbližšího knihkupectví, vemte tu knížku a běžte číst. Hned teď, je to pro vaše dobro.