Plačící drak 2
Kazuo Koike , Ryoichi Ikegami
Crying Freeman série
< 2. díl >
Plačící drak, nejnebezpečnější úkladný vrah čínské mafie zvané Sto osm draků, si našel nevěstu. Aby ale mohli být svoji, musí dívka projít nemilosrdnými zkouškami Draků. Pak teprve, pokud přežije, budou mít právo na lásku. Freeman byl také – navzdory svým japonským kořenům – vybrán, aby se stal dalším vůdcem klanu Sto osmi draků. Někdo uvnitř organizace si však přeje jeho smrt a jeho milenka se skvěle hodí na roli rukojmí, které má Freemana vylákat z úkrytu... na místo, kde na něj čeká monstrózní zabiják!... celý text
Literatura světová Komiksy
Vydáno: 2011 , CrewOriginální název:
Crying Freeman 2, 1989
více info...
Přidat komentář
Budu se opakovat jako u prvního dílu, ale tato manga je prostě umělecké dílo. Bohužel v Čechách nejspíš nedoceněné. Kreslíř opravdu miluje lidské tělo. Kreslí ho s tolika detaily v epických pózách. Až si občas říkám, jestli tentokrát bylo opravdu nutné aby byly postavy nahé. To mi ale nevadilo. I když je zde příběh o něco slabší než v prvním díle, stále mě to neskutečně bavilo.
OBSAHUJE MÉ ÚVAHY NAD DĚJEM, MŮŽE SE TEDY STÁT, ŽE OBSAHUJE SPOILER
Nepochopila jsem, proč se vdova vydá na začátku za svou pomstou jenom v křiváku a kalhoták. Ona si ho potom sundá a bojuje jenom v kalhotách, což jsem chápala ještě míň. Ale potom z ní hezky stříká krev na tu její nahotu. To zase že jo. Jestli to mělo jiný význam, než na tolika stranách ukázat prsa, tak jsem ho nepochopila. Ale jako úvod do druhé knihy dobré. V téhle pasáži je přesto dost věcí, které jsem nepochopila. Což v knize bude ještě hodněkrát (soudě po zběžném prolistování).
Bílá vlajka v plavkách. Při jejím vytahování jsem nechápala, jak to tam mohlo být prakticky dané. Jako nahumlané, to bych pochopila. Ale že si sundá z těla mokré plavky, co jsou tvrdé jako po naškrobení jsem nepobrala. Vdova se v ten moment asi zamilovala. A proč se tam potom zase všichni svlíkli na vrchu té ponorky? Ne nechápu. Jako nový začátek? Kvůli tomu bude mít snad zabijákova kočenka toho tygra, ne? A ještě ty další věci k dokázání loajality, ne? Ale na druhou stranu. Výmluva proč na pár stránkách vidět další nahou babu.
Ale jako kdyby úvod byl nějaká tečka za prvním dílem. Jednička byla fajn, ale tady začíná jeden bizár za druhým. Paj Ja Šan, která nechce, aby náš hrdina byl hlavou Sto osmy draků. To chápu. Ale proč se ten týpek zase svlíknul? Během záchrany své milé. To v prvním díle nedělal nebo jsem si to nevšimla zaujata až moc dějem?
A potom přijde další zabiják. Jasné, kočenka. A ty elektronický plavky. A von je zase nahej! Jako když chceš bejt šéf, tak se nepereš oblečenej? Nechápu.
Ale skoro mě napadá otázka, proč to všechno. První díl by ještě šel dějově i kresbou. Tohle bylo spíš kresba a sem tam zajímavé dění. A vždy nějaká interakce se ženou. Jestli toto vzniklo jenom pro zábavu, a aby bylo na co koukat, tak to beru. Jo a další díl si půjčim. Konec slíbil, že by se to mohlo trochu změnit.
Kdybych nebyl zapřísáhlý nepřítel východoasijské kultury, musel bych přiznat, že tohle je manga přesně podle mého gusta. Pěkná a čistá akce, chvílemi řádně nechutná, aby byla vzápětí odlehčena nějakým jemným nebo hrubým vtipem. Sice by autora neubylo, kdyby trochu ubral na japonské filozofii, ale to už bych chtěl moc, v rámci jeho původu. Co však vytknout můžu, jsou prvoplánově vyhrocené situace, které dělají z hrdinů osudem zkoušené osoby, přestože je často znát, že jde o úmysl autora, než o logický vývoj událostí.
Druhá kniha Plačícího draka uzavírá problematiku manželství mezi zabijákem a jeho vyvolenou, stejně jako boje o nárok na vedení Sto osmi draků. Je to možná lehce stereotypní, ale přesto zábavné a hlavně napínavé. Navíc se na scénu dostává Freemanova sestra a věřte, že tohle je pořádný kus ženské. Oproti tomu poslední třetina rozvíjí zcela nový příběh, kde rychle začíná jít do tuhého, přičemž kouzlo spočívá hlavně v tom, že se děj z Číny pomalu přesouvá na africký kontinent.
Manga Crying Freeman 2 je čítaním pre dospelých má parádnu kresbu, je temná, násilná,
morálne zložitá a eroticky nabitá. Teším sa na ďalší diel.
Druhý díl má opět krásnou kresbu. Ale jde v něm především o politiku Sto osmi draků a zabijáky, kteří se snaží svrhnout Freemana. Tu nahou vnučku původních vůdců si mohli odpustit. Už se zde vytrácí alespoň lehký děj. Je to spíše uskupení několika událostí.
Ani první díl nedostál pověsti, jakou mu budují sebechvalné anotace na knize. O druhém dílu nemluvě, to už je jenom celkem zábavná slátanina, která nemá logiku. Elektrické plavky, nájemní zabijáci s vražedným umělým chrupem... Bojím se trojky. Hodně slabé tři hvězdičky, spíš z milosti.
Rozumím významu svlékání se před bitvou, ukázání svého tetování, vyznání respektu protivníkovi atd., ale to rozkreslení svlékání slipů je dost úchylka. :D
Dějově to na první díl nemá, pokus o vraždu Freemana byl docela kreativní, ale rychle utnutý, což je škoda. Konflikt načnutý na konci dílu by mohl být zajímavý.