Cudzinka

Cudzinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468876/bmid_cizinka-9X1-468876.png 4 2357 2357

Cizinka / Outlander série

Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času. Píše sa rok 1945 a Claire Randallová, ktorá slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra, sa po nastolení mieru znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou. Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Ako si v tejto situácii poradí žena zvyknutá na prísnu racionálnosť dvadsiateho storočia? Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža, ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona. Jamie, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase? Dokáže si vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Outlander , 1991

tittanie
10.09.2020

Viděla jsem seriál a říkala jsem si, proč si nepřečíst i knihu. Téma je zajímavé. Asi nebyl dobrý nápad první vidět seriál a pak si přečíst knihu.

Ellis03
10.09.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala i když jsem úplně nevěděla co od ni čekat. Ale řekla jsem si ze ji zkusím. Musím říci ze se četla Dobre. Když jsem se zacetla tak jsem se nemohla utrhnout. Ale na druhou stranu to bylo proste jen takové popisováni života... sice napsané vážně ctive a moc hezky ale když jsem knihu zavrela, nic mě netáhlo ji zase otevřít a dočíst... ve dvou třetinách jsem se rozhodla ji už neotevrit a zbytek doposlouchat jako audioknihu. A musím říci ze mě to bavilo mnohem víc když jsem zároveň mohla dělat i něco jiného. Další díly zkoušet číst asi ani nebudu. Ale když bude k dispozici audio verze, určitě si to rada poslechnu :)

JanusRay
09.09.2020

Vlhké sny Mrs. Gabaldon. Podle anotace na zadní straně přebalu je autorka nositelkou několika vědeckých titulů. U vědce bych očekával jednoduchost, přehlednost a věcnost ve vyjadřování. Bohužel kniha trpí stejným nešvarem jako většina americké literatury. Autor je placen od stránky. Děj je pak tak rozvláčný a plný zbytných dialogů. Knihu jsem četl v elektronické podobě poté, co mi byl doporučena jako skvělá alternativní historie. Obdivuji každého kdo se s tím téměř osmisetstánkovým svazkem vytištěným na recyklovaném toaletním papíře někde v Číně tahal. Děj je několikrát omletý příběh viz.Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století. Příběh je podán ve feminstickém podáni. Děj netřeba popisovat, pokud autorka není kudy kam, popíše své sexuální fantasie a aby někoho nediskriminovala i homosexuálně-sadistické. Kniha končí, jak jinak, koitem hrdinky v termální lázni kdy se jí po 757 stránkách podaří otěhotnět. Knihu jsem chtěl v polovině odložit jako nepřečtenou, ale nakonec jsme ji dočetl ze zvědavosti, jestli to může být ještě horší. Může. P.S. Na prvních stránkách pokračování Vážky v jantaru se setkáme s hrdinkou znovu, tentokrát v 50. letech 20 století kdy ji doprovází její téměř dvacetiletá dcera. Nejsem dosud tak šílený abych se prokousával dalšími 800 stránkami a možná se dozvěděl, jak se přesunula vpřed v čase, zda se dcera narodila a vyrůstala ve 20 století, nebo byla nucena prodělat kulturní šok +200 let.

veru_nedvedova
28.08.2020 5 z 5

Dost jsem se téhle knihy obávala. Přišla mi do ruky náhodou a začala jsem ji číst s pocitem, že ji kdyžtak odložím.
Ale tenhle pocit se ani na chvíli neobjevil. Byla to skvostná nádhera. Autorka má vytříbený jazyk a její všemožně popisy člověku vyrazí dech. Opravdu, někdy zapomenete u knihy dýchat.

Jenny055
26.08.2020 2 z 5

Napriek tomu, že som počúvala audioknihu, ktorá bola dobre načítaná, dej sa mi zdal zdĺhavý a skoro som sa unudila k smrti. Stále som čakala, že niečo zaujímavé príde, ale stále to isté. Asi nie som cieľovou skupinou tohto druhu kníh, je to moja chyba, že som po tejto knihe siahla.

baty
24.08.2020 5 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha...Wau!!!
Naprosto skvělá kniha!! Děj mě vtáhnul už od začátku a já se nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl. Autorka mě donutila k takové představivosti, jakou jsem u sebe ještě nezažila. Opravdu doporučuji si knihu přečíst.

Etincelle
20.08.2020 4 z 5

Cizinku jsem četla v době, kdy se ještě netočily podle autorčiných předloh seriály a nevěděla jsem nic o Cizince, ani spisovatelce. Kniha mne velmi zaujala, tím zpracováním (děj se odehrává během konce II. světové války a hlavní hrdinka se náhodou ocitne o dvěstě let zpátky v minulosti) i vyprávěním, kdy jsem byla zvědavá, jak se celý příběh i osud hrdinky bude vyvíjet.
Až na některé kapitoly, kde jsou detailně rozepisovány některé situace, se mi kniha líbila.
PS: Později jsem se snažila číst další pokračování hlavní hrdinky, ale připadalo mi, že každý další díl je víc a víc popisný, a příběhy více zamotanější, tak jsem již zůstala pouze u filmového zpracování

pavel1238
19.08.2020 1 z 5

O této knize jsem na začátku čtení věděl jen to, že je slavná, jinak jsem ale absolutně netušil o co půjde. Vydržel jsem asi 230 stran, než jsem pochopil, že nejsem cílovka. Přeslazená, nelogická blbina.

Kee
11.08.2020 3 z 5

Jako první jsem viděla seriál, který se mi líbil (přestože v poslední zveřejněné sérii mu dle mého názoru poněkud dochází dech a milostné sekvence objevující se s železnou pravidelností à 10 minut mi začaly lézt trochu na nervy), proto jsem sáhla po prvním díle velmi úspěšné knižní předlohy, která však v mých očích nedostála svému renomé.

Prvním problémem byla délka knihy, jelikož činí děj rozvláčným a poněkud nezáživným, zvraty přicházejí udusané obrovským množstvím dalších písmen a slov, takže na mne neměly kýžený "wau efekt". Nejsem čtenářem červené knihovny - romantiku, vášeň, sex a sexuální přitažlivost mám ráda psanou jinak (preferuji kvalitu nad kvantitou). Další velkou změnou pro mne charakter knižní Claire, která mi příliš sympatická nebyla a přišlo mi, že se nechovala úměrně svému věku a životním zkušenostem (např. druhá světová válka). Mé hodnocení dále snižuje nelogické rozhodování a chování postav (opět zejména Claire).

Mrzí mě nevyužitý potenciál historie a magie, který z romantického románu mohl udělat skutečně inteligentní a bystrý příběh. Nechci být sexistická, ale pro mě je milostný příběh dobrý v okamžiku, kdy si z něj něco odnesou obě pohlaví.

Přesto zkusím další díl, jelikož chci vědět, zda je autorka ve svém vyprávění konzistentní, či zda se někam posouvá a nějak vyvíjí.

Tohru-
06.08.2020 2 z 5

Sklamanie. Najprv som si naozaj myslela, že je to len tým, že som už videla seriál (ktorý je skvelý), ale nakoniec s poľutovaním musím priznať, že nie. Som za polovicou a stále sa tam prakticky nič nedeje, (ne)klasická červená knižnica. Oceňujem, že autorka vynechala detaily aktov, ale nijak to hodnoteniu nepomohlo, keďže spolu spia odrazu vkuse a všade možne. Následne začali vety typu: "Dúfam, že na mňa zabudne. Ale ja na neho nikdy." Samé fnukanie a hlúpe rozhodnutia. Hneď po prvej noci to začalo byť neskonale otravné a rozvlečené. Keby som to začala čítať kvôli šteklivému čítaniu, možno by som dala 4*, ale mňa zaujímal historický román a dej! Slabé 2*
P.S.- Musím tiež podotknúť, že na to ako veľmi truchlila za svojím mužom a neviem co, nemala problém s novým manželom spať x-krát za sebou a nijak sa nad tým nezamyslala...

pavla.ctenarka
04.08.2020 odpad!

Knihu jsem s prestavkami cetla rok a pul. Chybela mi nejaka kontinualni gradace deje. V podstate to cele byly ruzne vice ci mene napinave prihody, ktere hlavni hrdinove prozivali. Kniha me brzy zacala nudit. S ohledem na delku jsem se opravdu dlouho dokopavala k tomu ji docist.

bergle
02.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, těším se až si přečtu další díl.

Mája777
01.08.2020 5 z 5

Přečteno!!! A ano, přidávám se k většině. Chytlo mě to a hned jdu číst druhý díl:)
(1. 8. 20 - 18 552 - 45)

Evik7474
29.07.2020 5 z 5

Pro mě to bylo velmi příjemné a chytlavé čtení, které mě přeneslo do Skotska 18. století. Je to napínavé čtení, kdy si hlavní postavy..teda zejména hlavního hrdinu ;-) zamilujete a žijete příběh spolu s nimi. Ale je to tedy taková červená knihovna, takže muži si asi moc nepočtou:-)

michaela0604
27.07.2020 5 z 5

Najlepsia kniha aku som citala. A uz mam precitanych vsetkych 8dielov a neviem sa dockat dalsich. A aj serial je top. Proste super

Tarzan373
25.07.2020 5 z 5

Knížka velmi čtivá a napínavá..

Laviedete
14.07.2020 2 z 5

Bohužel není to žánr, který by mě oslovil. Knihu zatím odkládám.

Teliee
08.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh, moc se mi líbil.

d.oliee
23.06.2020 5 z 5

Nejdříve jsem měla obavy, protože poslední dobou jsem se nemohla donutit ke čtení a taková tlustá bichle.. Jenže jakmile jsem začala číst, přestala jsem vnímat okolí. Jako bych tam byla, hlavně není příběh tolik zatížen popisem okolí, ale jde zejména o hlavní hrdiny. Určitě se podívám i na seriál, ale nelituji a pouštím se do dalších dílů :)

Tyna_V
23.06.2020 5 z 5