Darebák David

Darebák David
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475964/bmid_darebak-david-3Zz-475964.jpg 4 75 75

Darebák David série

Darebák David -- Darebák David a tajný klub -- Darebák David a Zoubková víla. Veselé příběhy nenapravitelného darebáka Davida, jeho vzorného bratříčka Vítka, jejich zoufalých rodičů a spousty dalších dětí. Darebák David je až neuvěřitelně zlobivý kluk, se kterým si neví rady ani rodiče ani učitelé. Člověka by ani nenapadlo, jaké lumpárny se dají vyvádět na oslavě narozenin či v ordinaci u lékaře. A co teprve, když se David setká se svými spolužáky Náladovou Nelou, Rváčem Ralfem, Svalovcem Standou nebo Drsňákem Danem.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Horrid Henry, 1994

KajusaKil
06.04.2024 5 z 5

Darebák David a Vzorný Vítek, skvělá dvojka

marketa3815
05.11.2023 5 z 5

Obě dcery četly prvních 5 dílů v 8 a 9 letech a obě Darebáka Davida milujou, připadá jim jako vtipný a sice zlobivý, ale vcelku normální kluk.

dájavídek
16.08.2022 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Četl bych ji do kola a do kola a takhle několikrát :D. Velmi doporučuji.

Zuknihomol
24.01.2021 5 z 5

Darebák David je pro mě nostalgickou záležitostí. Je to knížka mého dětství, na kterou s radostí vzpomínám. Je to zábava a čte se jedním dechem! :)

Petrush
15.07.2020 odpad!

Hlavní hrdina je zlý a nesnesitelný. Poučení žádné. Moc nechápu, co to má dětem dát.

kazu
08.01.2019 5 z 5

všechny díly syn zhltl do měsíce

evask
05.02.2018

S Davidem je legrace, děti to baví, ale nevím, co si mám o knížce myslet. Lže, podvádí, je líný, neučí se dobře, nechce chodit ven, jen by koukal do počítače, rodiče si s ním nevědí rady atd atd. A přitom je to hlavní hrdina. Ale rozhodně ne dětský vzor. Takže šestileté vnučce předčítám a po dočtení kapitoly si řekneme, jak ošklivě se David choval. Ten není dobrosrdečný jako rošťák Emil (Astrid Lindgrenová). Davida jsem koupila k Vánocům, dva díly. Další už nepřikoupím. Nehodnotím, protože nerozumím.

warca
27.03.2017 5 z 5

Darebák David byla jedna z knížek, které nám se sourozenci před spaním četla babička. Bohužel spát jsme nemohli, protože když se tolik smějete, spát prostě nejde :D

Lukinator
26.12.2016 5 z 5

Darebák David (Horrid Henry) patří mezi mé top knihy na světě a to jakýkoliv díl. Tedy něco ano a to příručky například: Darebák David a tělo a Darebák David a dinosauři což mi příjde hodně zbytečné. Naštěstí hodnotím každou knihu zvlášť takže tahle kniha má u mě 5 hvězdy z 5 jinak bych to hodnotil celkově za 4

Primán
13.07.2016 5 z 5

Darebák David, přesný název. Jeho vylomeniny a lumpárny jsou prostě super. Vždy, když přečtu kapitolu, myslím si, že mě další kapitola nemůže překvapit. PŘEKVAPÍ.

DOPORUČUJI!!!!!!

Mixxa
23.02.2016 5 z 5

Ach, jak já jsem se u toho nasmála!!! :D Opravdu skvělá edice knih! Když ji opět zahlédnu v knihovně, musím se zpětně smát, co ten Davča vyváděl :D

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Když si člověk pamatuje den, kdy si tuto knihu poprvé přinesl z knihovny ( a že už je to nějaký rok nazpět) tak to něco znamená :-)

Dan16
25.09.2014 5 z 5

Darebák David - klasická, ale moderní a zábavná knížka pro všechny děti. Je mi 13, takže teď už ji samozřejmě nečtu, ale vzpomínám si na ni velmi dobře. Já sám jsem četl celkem, myslím, 5 dílů. U všech jsem se dokonale bavil, ale originální první vydání bylo zpracované nejlépe. On autorky Francescy Simon jsem četl pouze "Davida", ale kdybych byl menší, určitě bych neváhal a přečetl veškeré její další knihy, jistě by mě zaujaly stejně. Na této knize mě ale nejvíce bavily lumpárny, které David provádí především své úhlavní nepřítelkyni Zakyslé Zuzce a svému mladšímu bratrovi Vzornému Vítkovi. Promyšlené je i pojmenování všech postav: před křestní jméno postavy dodala autorka vhodné přídavné jméno se stejným počátečním písmenem, jako je právě jejich jméno křestní. Tato přídavná jména vystihují vlastnosti osob. Ilustrace v knize jsou poněkud bláznivé - ale co si budeme povídat, taková je i knížka sama.

Mirek V.
03.03.2014 5 z 5

David je teda číslo, moc dobrá kniha jedna z mích nejoblíbenějších :-)

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Vtipný příběh. Co více dodat?

djbobbo
18.01.2013 5 z 5

Me sa ta kniha libi protoze je dobre napsana, a ja se jmenuju David a par veci co dela on delam taky.(mrk,mrk)

Issiriana
31.07.2012 5 z 5

Úžasné na zasmátí :) Čte se to opravdu rychle a mladší čtenáři určitě takovým darebákem nepohrdnou.