Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482174/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-qlH-482174.jpg 5 2856 2856

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život.... celý text

anabelda12
03.01.2022 5 z 5

Tak jak miluju Čapka, tak Dášeňku jsem neměla ráda už jako dítě. Mě ten foxteriér přišel nervózní a protivný. Tím bych ovšem neměla knihu hodnotit. Jako kniha zřejmě dokázala mnoha generacím dětí ukázat, že zvíře může mít i něco jako svůj vnitřní život, že jsou to tedy plnohodnotné živé bytosti. Dnes už máme takovýchto konceptů knih přehršel, ale tehdy byl Čapek skutečně inovativní. Takže přes osobní jistou averzi dávám samozřejmě plný počet bodů.

KnihoSny
03.01.2022 5 z 5

Skvělá i po letech️

Mišátko
02.01.2022 5 z 5

Příběh, který se mi snad nikdy neomrzí. Krásný návrat do dětských i pubertálních let. Knížku jsem přečetla už po páté :)

MaxíkD.
02.01.2022 5 z 5

Přečteno za den. Dobrý příběh.

Domca1
21.12.2021 5 z 5

Dášenka je ohromne roztomilá, zábavná a prudko čitateľná knižôčka vhodná pre všetkých (ne)psíčkárov kazdej vekovej kategórie. Je rozkošná, ale pritom sa zďaleka vyhýba klišé, je úsmevná, hreje na duši, je neposedná, hravá a celkom určite v každom dieťati (aj v tom dospelom) vyvolá túžbu zaobstarať si svoju vlastnú Dášenku. Obzvlášť si moje srdce získala prvá polovica knihy, v ktorej sa opisuje detstvo samotnej Dášenky a ktorá kombinuje bravúrny sloh, originálny láskavý humor, psiu roztomilosť a Čapkovu nezameniteľnú "nežnú" iróniu. Samozrejme, jednoduché a zároveň úžasne milé ilustrácie a rozsiahla fotografická príloha už len umocňujú ten pocit hrejivého dobra, ktorý Vami pri obracaní stránok Dášenky priam preteká. Som presvedčená, že táto nadčasová detská klasika nikdy nezostarne a čitatelia sa k nej budú vracať stále znova a znova.

Termaap
07.12.2021 5 z 5

Myslela jsem si, že mě Dášenka jako dítě minula, ale prý ne, prý me prostě jen nezaujala. Teď jsem si ji poslechla jako audioknihu (namluvenou nepřekonatelným Karlem Högerem) s vlastními dětmi a objevila její kouzlo. Na začátku se mi na tváři vykouzlil úsměv a ten už tak nějak nezmizel.

Doubravka1975
06.12.2021 5 z 5

Krásný, nestárnoucí příběh nejdřív takového úplně malého bílého nic

Kristulda
08.11.2021 5 z 5

Četly jsme s 4 letou dcerou, oběma se nám moc líbila.

Katy_71
30.10.2021 5 z 5

Moje srdeční záležitost, ke které se pořád vracím!

martineden
28.09.2021 5 z 5

Nadčasová klasika! A ty obrázky a fotky! Jedinečné.

Terezka05
18.09.2021 5 z 5

Krásný a veselý příběh malého štěňátka. Znázorňuje jak náš lidský život není o hodně jiný, než-li ten zvířecí.
Veselé čtení

Aknel26
23.08.2021 5 z 5

Čtení Dášeňky jsem si užila já i moji posluchači - syn, babička i manžel. Je neuvěřitelné (a krásné), jak kniha napsaná téměř před sto lety dokáže oslovit (přímo nadchnout) lidi z tolika generací a na všechny působí, jako by ji autor napsal, nakreslil, nafotografoval a zakusil právě pro ně. Život štěněte je popsán něžně i humorně a pohádky o Foxlíkovi a jeho potomcích pobaví. Obrázky jsou vtipné a fotografie s popisky mají taky hodně do sebe. Čtení jsme doplnili zhlédnutím úžasného večerníčku s vypravěčem Martinem Růžkem.
No a příštím naším čtivem by podle syna měl být "Pes basketbalský", o kterém se někde doslechl.

TerezaaBaarova
27.07.2021 5 z 5

Kniha s ilustracemi, fotkami a předčítaná půl na půl s mojí malou dcerkou.
Už je na čase ji od jednorožců a princezen přesměrovat na klasiku!

Medunkavera
22.07.2021 5 z 5

Dášeňka. Moje milovaná knížka. O tu svoji jsem přišla, tak jsem si tady, v bazaru koupila jinou.
Často ji otevírám a vracím se do dětství..
To je něco, co se dá číst stále. Ať je vám pět a nebo šedesát a více.

andrea7191
21.07.2021 5 z 5

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.

petraj30
11.07.2021 5 z 5

Další oblíbená knížka z mého dětství. Ve škole jsme ji měli jako povinnou četbu, ale tuto knihu stejně četl v té době každý a ještě rád. Dokonce jsme měli pejska pojmenovaného Dášenka, na počest té knižní. Nádherná kniha, kterou by měl mít doma každý. Všechny děti ji milují:-)

stejsdan
07.07.2021 5 z 5

Přečteno na koupališti, hlídala jsem malou dcerku kamarádce a když jsem zjistila, jaký poklad mají holky s sebou v tašce, nemohla jsem odolat. Holčička ocenila nádherné fotografie a já se vrátila do dětství a bylo to moc příjemné vzpomínání:) Tahle knížka nikdy neomrzí a vždycky pohladí po duši.

Štěpkovač
12.05.2021 5 z 5

Knížka je super četl jsem ji už 3 krát a zatím mě neomrzela :)

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

taková ta čapkovská klasika, která snad nemůže urazit nikoho :)

carbici
02.05.2021 5 z 5

Milá knížka, která vždy udělá radost. Ilustrace jsou naprosto úžasně minimalistické a v hlavě při čteni slyším pana Högra.