Nikdo není doma

Nikdo není doma
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 650 650

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One Home, 2019

anája
03.06.2020 5 z 5

Jako vždy, na Weavra je spolehnutí, napínavé od první strany po poslední. Těším se na další knihy.

vera4669
03.06.2020 5 z 5

Raker nezklamal .... od začátku do konce to byla jízda co se nedala odložit :-) prostě ho miluju a doufám, že se brzo dočkáme dalšího příběhu

lucka0201
31.05.2020 4 z 5

Na tuto knihu som sa dlho tesila , pretoze mam velmi rada Weaverov styl pisania. Na rozdiel od inych Rakerovych pribehov tu som velmi rychlo odhadla, kto je pachatelom ale bola som zvedava, akym sposobom sa odhali. Kniha sa citala lahko a rychlo.

karantena
28.05.2020 5 z 5

Opět napínavá kniha. Raker je sympaťák a já měla to štěstí, že jsem četla knihy postupně, takže s ním prožívám jeho život i případy od počátku. Časová linka se na konci krásně spojí a vše vám dá smysl.

Titas9001
27.05.2020 5 z 5

Tak podesáté mě pan Weaver posadil do křesla a mohl rozehrát svou hru dokonale literárně propracovaných temných atmosférických obrazů. To umí tak dokonalé, že mi to často připomíná film, který sleduji. Ten popis reálií a děje je tak věrný, že to často až svírá útroby. Tentokrát dvě linie zdánlivě nesouvisejících detektivních pátrání, kdy si kladete otázku, jak se tohle může protnout? Může! Posledních 100 stran mně připomínalo doslova pád do temné propasti, kde by na dně měly ležet odpovědi. Ale zase ne všechny, protože náš příběh nekončí...... Často si kladu otázku, zda mě mohou další a další příběhy s Davidem ještě bavit? Není zase tak obvyklé, že hlavní hrdina přežije v pohodě deset a více pokračování. Ale vůbec u sebe nemám dojem, že by se to vyčerpalo. A jak to bude dál s Colmem? A další a další otázky....Takže u mě vůbec nehrozí, že bych netrpělivě zase nečekala na tu chvíli, kdy Tim napíše další knihy a ponoří nás do temnoty...Plný počet jako vždy ! A plný počet i za překlad p. Lexové, protože to asi nebude úplně jednoduchá práce tomu v češtině vdechnout tu atmosféru.

AlenaF
27.05.2020 4 z 5

Klasika od Weavera. Zajímavá zápletka, napínavé, něco přitažené za vlasy, nereálné. Přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Dobrá oddychovka.

Valeyman
25.05.2020 5 z 5

Šéfkuchař Tim opět navařil michelinské dílo. Hned ze začátku mě zaujalo báječně vykreslené prostředí tajuplné vesničky. Setmělá blata, helloweenský večírek, pár posledních fotek a....tři prázdné domy. Nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček. Čtení jsem si opět užíval.

ankaras
23.05.2020 5 z 5

Parádní kniha, super rozjezd, díky kterému se vám nechce knihu vůbec odložit. I přesto si myslím, že na to, jaký měla na začátku potenciál se z toho dalo udělat něco "víc".

mysterygirl
21.05.2020 3 z 5

Bylo to fajn, jen bych řekla, nemuselo to být natahovany na tolik stran

Aligator805
18.05.2020 5 z 5

Super! Nemohla jsem se odtrhnout. Weaver nezklamal. Už se těším na další.

Martiiiik
18.05.2020 5 z 5

Tim jako vždy nezklamal.. Dost o tom vypovídá i fakt, že kniha vyšla v pátek a v pondělí dopoledne píšu tento koment :-D Zajímavý příběh, s přídechem tajemna, však byl halloween :-) Ze střípků se pomalu skládá celý příběh.. Musím uznat, že tentokrát mě hlavní myšlenka napadla dost brzy, asi už mám Tima přečteného.. :-D Vlastně mám, všechny knihy ( :-D ) a už se moc těším na další :-)