Dědic ohně a moci

Dědic ohně a moci
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544624/bmid_dedic-ohne-a-moci.jpg 4 4 4

"Daphne" - tak znělo její jméno. Dostala ho po květině, která rozkvetla v den jejího narození. Když její rodiče záhadně zmizí, je nucena bydlet u tety a strýce, s nimiž nemá zrovna dobrý vztah. Ani mezi vrstevníky příliš nezapadá... Celý život si myslela, že je jen obyčejná, pro okolí nezajímavá dívka. Všechno se pro ni však změní v den, kdy do její školy přijde nový, záhadný student Diego, který o ni jeví nemalý zájem. Daphne se jeho přičiněním náhle ocitne ve světě oplývajícím magií a kouzly a zjišťuje, že tento mladý muž má plno tajemství. I ona sama ale zjistí, že vůbec není tou dívkou, za kterou se považovala – je totiž víla. A ještě ke všemu je předurčena samotnému Králi démonů.... celý text

Matri
09.09.2024 3 z 5

Mladá česká autorka vyšla na svetlo sveta s magickým fantasy príbehom, v ktorom sa stretávame s vílami, démonmi či dokonca s drakmi.
Po prečítaní prvej kapitoly som si vravela, že toto bude fakt fakt dobré. Avšak s ďalším postupom moja eufória jemne upadala.
Nakoľko si vážim prácu každého spisovateľa, budem sa snažiť o úprimnú kritiku, ale zároveň chcem určite vyzdvihnúť aj to dobré.

Začnime s tým pozitívnym.
+Oceňujem svet, ktorý sa podarilo autorke vystavať pomerne vierohodne a detailne. V úvode sa prelína svet ľudí s originálnym fantasy svetom, ktorému vládne najsilnejší démonský princ Diego. +Svet ma očaril, nakoľko knihu o pravých okrídlených vílach som úprimne asi ešte nečítala.
+Páčili sa mi postavy. Paradoxne sa mi ale o kúsok viac páčili tie vedľajšie, a to Alex a Freya.
+Získali si ma dokonca aj záporné postavy. Či už Ryan alebo žiarlivá milenka Serafína. Zbožňujem dobre napísaných padúchov, ktorí do deja prinášajú zápletku.
+Dočkala som sa aj pár spicy scén.

Čo mi v knihe bohužiaľ vadilo:
-Hlavná hrdinka Daphne - akosi mi vadí tento typ postáv, a teda až príliš jemná, krehká, utláčaná, tichá a najmä krehká dievčina. Daphne sa snáď polovicou knihy len červenala.
-Niektoré časti knihy mi prišli trošku zbytočné a kľudne by som ich trošku preškrtala.
-Chýbala mi hlbšia chémia medzi hlavnými postavami. Všetko bolo postavené na ich pute, ktoré bolo od začiatku akoby "automatické". Jednoducho si moja víla a hotovo.
-Nakoľko ide o sériu, v závere prvej časti som čakala vygradovaný dej, no musím povedať, že som sa práveže vo finále trocha nudila.

Kniha ma výbornú myšlienku, postavy, svet, avšak je cítiť fakt, že ide o prvotinu. Chýbal mi ten zásadný X-faktor, ktorý by knihu naozaj vyzdvihol, väčšia dynamika deja a najmä hĺbka a chémia vzťahov.

Vždy som zvedavá na novú tvorbu, najmä domácich autorov, a dupľom fantasy žánru. Určite knihu vyskúšajte aj Vy a sami uvidíte, ako príbeh sadne Vám.

petra1396
08.09.2024 3 z 5

Upřímně, toto bylo divné. Zvláštně divné.
Na jednu stranu se jednalo o skvěle promyšlený příběh, kdy chcete vědět, jak to dopadne. Na druhou stranu to bylo jako kdyby to napsal někdo jako svou prvotinu. Nevyvážené, ploché nevyvíjející se postavy ...
Chemie, která měla být mezi hlavními hrdiny se vůbec nedala najít - bylo to takové nemastné neslané a ještě to skončilo předzvěstí dalšího dílu - to už mě tedy opravdu nakrklo ....
Co mě ale štvalo nejvíc - uměle vsazené nadávky do vyjadřování skoro všech zúčastněných - jako kdyby to psala puberťačka, která si potřebuje dokázat, že už dospěla - to bylo extrémně rušivé.
Za mě dávám 3* za dobrý promyšlený příběh, který si i to pokračování zaslouží, ale to ostatní mě prostě nechytlo - nesžila jsem se s postavami, vzájemnou mega lásku jsem z nich necítila a dialogy mezi nimi byly opravdu podivné - až naivní.
Určitě přeji autorce, aby se nevzdávala, za pár knih model pokus omyl to určitě bude mnohem lepší

Autorovy knížky

2024  80%Dědic ohně a moci