Deti krvi a kostí

Deti krvi a kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404848/bmid_deti-krvi-a-kosti-F7w-404848.jpg 4 180 180

Dědictví Orishy série

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Musí zabrániť korunnému princovi, aby definitívne zničil mágiu, a s pomocou princeznej mu prejsť cez rozum. Na každom kroku na ne číha nebezpečenstvo, z krovín vrčia snežné lepardnéry a vo vodách vyčkávajú pomstychtiví duchovia. Najväčšou hrozbou pre krajinu sa však môže stať práve Zélie – ak sa nenaučí kontrolovať svoju moc. Tomi Adeyemi nadväzuje na tradíciu veľkých fantasy románov. Navyše prišla s neošúchaným námetom čerpajúcim z africkej mytológie a mágie. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie. Preto sa nemožno čudovať, že filmoví producenti ihneď prejavili záujem a odkúpili práva na sfilmovanie príbehu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Children of Blood and Bone, 2018

Emoun
01.01.2019 2 z 5

Tohle bylo špatné. Možná za to z části mohou má velká očekávání, ale opravdu mě to zklamalo. Polovina stran je úplně zbytečná, nesedl mi styl psaní, protože celkově nemám ráda knížky v přítomném čase a v ich formě. Příběh byl bez nápadu, jemu podobných už tady máme desítky a jediným ozvláštněním byl zajímavý svět, který byl ale dle mého málo propracovaný. Dvě hvězdy za mně vybojoval jen on a obálka.

bookshelf
30.12.2018 4 z 5

Velmi zdařilá fantasy kniha, která se kromě klasických témat jako je magie nebo boj dobra se zlem nenápadně zaobírá diskriminací a nesvobodou určitého typu obyvatelstva, což přidává paralelu s naším současným světem. Musím zmínit také, jak si autorka bravurně pohrála s vývojem postav, které se navíc chovaly velmi logicky vzhledem ke své minulosti a nastalé situaci, což je podle mě jev, který ve většině young adult knihách úplně chybí.

Leeonteena
13.12.2018 4 z 5

Ve své podstatě nemám knize co vytknout. Není to žánr, který vyhledávám. Naopak! Spíš jsem po ní sáhla pro zpestření. Líbil se mi jak styl, kterým je kniha psaná tak i příběh samotný. Četla se dobře, hezky plynula, místy napínavá. Postavy sympatické, dobře se v nich orientuje. Další díl si určitě přečtu.

Purple7
09.11.2018 3 z 5

Asi jsem měla až moc velká očekávání. Půlka knihy se mi vysloveně dost líbila, ale některé kapitoly byly nudné a zbytečné. Jako kdyby autorka nevěděla, jak dál. Romantický prvek mi zde vůbec nesedl. Konec byl takový... hm... ehm... no tak nic. Také jsem postrádala slovník, cizími slovy se to jen hemžilo a já se občas nechytala. S láskou jsem v tomhle vzpomínala na Naslouchače. Druhý díl si přečtu, ale kdy vyjde, je mi upřímně jedno, poněvadž se do něj nadšeně nepohrnu.