Dějiny českých médií 20. století
Jakub Končelík , Pavel Večeřa , Petr Orság
Kniha přibližuje vývoj českých médií, především tisku, rozhlasu a televize, ale také proměny tiskových agentur, mediální legislativy, cenzurní praxe a novinářské profese v době, kdy byly České země součástí Československa (v letech 1918–1992). Nabízí tak poutavý obraz české společnosti 20. století netradiční perspektivou jejích médií. Publikace je určena pro studenty žurnalistiky i mediálních studií, historie, sociologie a dalších sociálních a humanitních věd, ale i pro všechny další zájemce o dějiny médií.... celý text
Přidat komentář
Skvělá kniha o dějinách českých médií od roku 1918 do 1992. Jde o výborně čtivou a přehlednou knihu plnou informací. Kapitoly jsou rozděleny podle období, která se v průběhu 20. století střídala - První republika, Druhá republika a Protektorát Čechy a Morava, Třetí republika, Normalizace,... a tak dále. Za každou kapitolou je shrnutí a tabulka s velmi zajímavými detaily.
Takže kdo se zajímá o média nebo se to o nich jen potřebuje naučit, ať neváhá sáhnout po této knize!
Velmi přehledná kniha o vývoji českých médií 20. století. Dost propracované a komplexní. Navíc je historie médií zařazena do kontextu politických událostí, díky čemuž čtenář lépe pochopí celkový vývoj. Už v průběhu čtení si totiž uvědomíte nejzásadnější věc ze všech - dějiny ovlivňují média a naopak média ovlivňují chod událostí. Je to oboustranný vztah.
Vedle Dějin českých médií od Jiráka určitě druhá nejlepší moderní učebnice o českém mediálním prostředí.