Den, kdy zahynuly ryby

Den, kdy zahynuly ryby
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56228/bmid_den-kdy-zahynuly-ryby-YpW-56228.png 3 18 18

Podle filmového scénáře Michaela Cacoyannise. Bombardér nejmenované anglofonní velmoci havaruje kdesi v prostoru řeckých ostrovů. Pilot i navigátor provedou dle rozkazů výsadek nákladu nad pevninou a letadlo shodí do moře. Poté z posledních sil doplavou zpět na ostrov, oděni jen do slipů. Mezitím velitelství ve stupni nejvyššího utajení A1 zahajuje pátrání po nákladu, dvou jaderných pumách a ještě mnohem nebezpečnější kovové bedně, a na ostrov Karos vysílá skupinu vojenských expertů, převlečených za developery. Zatímco skrývající se posádka je kvůli výstřednímu oblečení považuje za bandu homosexuálů, místní vesničané vidí jen vítaný zdroj obživy. Zvláště, když převlečení vojáci odkoupí nehostinnou polovinu ostrova a nabídnou chudým domorodcům práci na stavbě silnice. Rozmach dosud silně zaostalé oblasti neunikne pozornosti médií, a na Karos tak míří davy nadšených turistů...... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Naše vojsko

The Day the Fish Came Out , 1967

Paulika
04.03.2019 3 z 5

Četl jsem jako malej kluk jeste za komancu. Jsem si tenkrat rekl, ze se na ostrov Karpathos (Karos), kde se dej knihy odehrava, poletim nekdy podivat a jak to bylo mozne (hodne dlouhho po revoluci), tak jsem si to i splnil ;-) Pro me to byl takovy maly klukovsky sen.

Pavelpi
26.04.2013 3 z 5

Knížku jsem přečetl,ale měl jsem co dělat.Nevím,jestli se k ní někdy vrátím.

Jack Bauer
26.02.2013 3 z 5

Knihu jsem četl v době vydání, jednoduchý přimočarý příběh, hezké čtení, nenudí.

Rafa-P
05.07.2012 3 z 5

Ale jo, dalo se to číst a bylo to docela zajímavé

zfilmováno

Autorovy knížky