Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/bmid_deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 5 5840 5840

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

knihomolka01
31.08.2014 5 z 5

Ohromné. U téhle knížky jsem se skutečně bála což se mi často nestává. Udělala jsem jedinou chybu a tou je, že jsem knihu četla v noci.:)

janavan
20.08.2014 5 z 5

Nejgeniálnější detektivka, kterou jsem kdy četla.

Evik30
14.08.2014 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší kniha Agathy Christie. Oproštěna od Hercula Poirota, slečny Marplové a dalších detektivů.
Skvěle zpracovaná kniha. Téměř horor!! 10 osob na ostrově představujících 10 malých černoušků. Po každé vraždě jeden černoušk zmizí.
Vraha do konce knihy neznáme. Jen opravdu pozorný čtenář by dokázal odhadnout kdo se za vraždami skrývá!
Vřele doporučuju každému čtenáři detektivek.

fiona007
08.08.2014 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Agathy četla stále tomu nemůžu uvěřit. Ta zápletka je geniální, strašidelná, ba přímo děsivá. A ten konec... Prostě geniální.

kiki11
05.08.2014 5 z 5

Nemám slov. Takhle geniálně vymyšlenou knihu jsem ještě nečetla. Do poslední chvíle jsem marně přemýšlela kdo je vrah a rozuzlení mě víc než překvapilo. Vřele doporučuji! Agatha Christie = genialita. Kdyby šlo dát deset hvězd, bez přemýšlení bych je dala.

geimz
03.08.2014 5 z 5

Čo povedať, čo už nebolo o tejto kultovej knihe vyslovené - jednoducho najlepšia detektívka všetkých čias s fantastickým nápadom, prevedením a spádom. A finálne rozuzlenie je jedna obrovská knižná delikatesa.

ancienne
24.07.2014 5 z 5

Nejlepší detektivka Agathy Christie! Jednoznačně! Nejprve jsem viděla jako divadelní zpracování a v knihkupectví neodolala a jeden výtisk si zakoupila, vubec nelituji! Chytlavé od začátku do konce a velice překvapivé rozuzlení :)
Miluji knihy jako je tato, moje nejoblíbenější :)

ValKing
26.06.2014 5 z 5

Wau :) tak vzhledem k tomu, jak je kniha vyhlášená, jsem byla mooc zvědavá, zda opravdu splní má očekávání. Nespočetněkrát se mi už bohužel stalo, že jsem čekala od skvěle hodnocené knihy přímo nějaký zázrak a pak mě to zklamalo, protože nesplnila má očekávání.

Ale v tomto případě to rozhodně neplatí! :) Ta atmosféra je prostě nepopsatelná. Musíte to zkrátka dočíst až do konce, abyste se dozvěděli kdo to sakra je ten vrah, protože je takových možností a s každou vraždou přijde další zvrat a vám už z těch teorií hrabe. Navíc od začátku ta otázka - je tam s nimi někdo nebo není?
Já měla od začátku svou teorii o vrahovi, musím říct, že od jednoho momentu jsem jí vypustila a naladila se na jinou, podobnou... A původní teorie se nakonec potvrdila. :) Jedna z nejlepších detektivek co jsem četla! Klidně bych dala i 6 hvězd...

dubakm
15.06.2014 4 z 5

Detektívní lahůdka od královny detektívek, promyšlená od začátku do konce. Tleskám a doporučuji k přečtení.

Rup
12.06.2014 5 z 5

Klasika z hlediska proslulosti, unikát z hlediska žánru i vlastní autorčiny tvorby. "Záhada zamčeného pokoje" dotažená ab absurdum.
Doporučuji.

Warronika
11.06.2014

Opět se klaním před dílem karálovny detektivek! Opravdu skvěle vymyšlený příběh. Kniha Vás vtáhne do děje a nepustí. Na konci jsem tradičně čuměla jak chleba z tašky..... Tleskám a doporučuji!

Lucka.79
06.06.2014 5 z 5

Moje první Agatha … a naprosté nadšení. Úžasně sestavený detektivní příběh, ty dialogy …. pro mě to byla čtenářská symfonie a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem nedočetla. Po přečtení jsem z toho byla hodně rozpačitá a nebýt Prologu v podobě dopisu od vraha, tak jsem fakt nevěděla, jak to vlastně celé bylo. Za mě rozhodně plný počet * a už mám připravenou další autorčinu knihu.

klarm
05.06.2014

Jediná kniha která mé od Agathaty dosta. Na detektivky moc nejsem ale tahle je DOBRÁ!

Natt S
25.05.2014 5 z 5

Tohle byla moje premiéra v detektivkách. Tímto příběhem si mě A. Ch. naprosto získala! Kniha byla skvěle promyšlená, takže se přiznávám, že kdyby na konci nebyl dopis od vraha tak bych na to nikdy nepřišla.. Vždycky jsem si někoho vytipovala, ale nakonec se ukázalo, že by to nesouhlasilo.. No prostě úžasné počtení. (:

Blančitos
23.05.2014 5 z 5

Další skvělá detektivka od královny všech detektivek!! Psychologicky byla skvěle zpracovaná a konec pro mne byl docela velkým šokem ...

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Podle mého jedna z nejlepších autorčiných knih.

LenkaWal
19.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. Také moje první od Agathy, přečetla jsem ji jedním dechem. Upoutala mě hned od začátku do konce. Vřele doporučuji každému.

amysa
15.05.2014 5 z 5

Moje první Agatha a musím říct, že postavit tak mistrně detektivku na těch pár stránkách, co knížka má, umí asi opravdu jen velká dáma, jakou Agatha Christie byla a myslím, že stále je! Tato knížka určitě právem patří mezi nejlépe hodnocené knihy. Pro mě to bylo velmi čtivé, doslova napínací čtení, že jsem se chvílemi i trochu bála:-) Jsou zde pěkné a pro mne často i lehce zavádějící dialogy, myšlenky, že jsem ty svoje osobní tipy na vraha, měnila poněkud častěji a navíc se ta moje vytipovaná osoba stala velmi brzy sama obětí... Až na těch pár posledních stránkách jsem prozřela a zjistila jsem, že jsem nebyla zase až tak moc nepozornou čtenářkou, ale prostě až po tom dočtení, to všechno do sebe dokonale zapadlo... Věřím tomu, že se ke knížce někdy příště zase vrátím a i když už budu vědět, co a jak, užiju si ty vedlejší hravé nuance příběhu. A rozhodně budu v četbě dalších detektivek ACH pokračovat, naštěstí je z čeho vybírat!

Paja Ch.
08.05.2014 5 z 5

Dokonalá knížka! Po každé vraždě, jsem se vracela na začátek, abych se podívala jak umře další černoušek. No prostě pecka!

estrellka
07.05.2014 5 z 5

Velmi napínavý děj, který nutí číst knihu dál a dál.