Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/bmid_deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 5 5840 5840

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

kaptn Jan
05.05.2014 5 z 5

Jeden z nejpěknějších detektivních románů který se řídí pravidly pro napsání napínavého příběhu. I když v ději jsou náznaky kdo by mohl být pachatelem, opravdu jen velmi pozorný a chytrý čtenář vydedukuje kdo by mohl být vrahem už před koncem. Britská první dáma detektivky prostě uměla.

danae1515
28.04.2014 5 z 5

Moje první Aghata a hned pecka. Dobrý příběh. Ani náťukem mě nenapadlo, kdo je vrah :-)

Mucko
27.04.2014 5 z 5

Skvelý nápad, skvelé dialógy. Vybrať 10 typovo úplne odlišných ľudí, sledovať ich správanie v kritických situáciách, v uzavretom priestore garantuje veľa zábavy :)

karelk
20.04.2014 4 z 5

Místy s prvkem horroru. Netradiční detektivka, která se mi opravdu líbila. Doporučuji

Ladys
18.04.2014 4 z 5

Zatím jediná kniha od Christie, co jsem četl. Výborně vystavěný příběh. A kdo byl vrah jsem neuhodl ani omylem! Kdybych mohl, dám 5/5, ale to si bohužel musím šetřit na úplné "klády" :-)

Banánovník
14.04.2014 5 z 5

Je to geniální kniha, vážně. Člověk se celou dobu snaží uhodnout, kdo je vrah, až se mu samým přemýšlením od uší kouří, ovšem nevím jak vy, ale já sama jsem celou dobu neměla ani ponětí. Rozuzlení díla mne naprosto překvapilo, a první věc co jsem si pomyslela, bylo "No teda... tak takhle brilantně promyšlenou detektivku jsem snad ještě nečetla!" Rozhodně pět hvězd!

St. Jimmy
11.04.2014 5 z 5

Dobrá šílenost. I když jsem se snažil držet tempo, tenhle román má neuvěřitelný spád a do toho geniálního víru událostí mě prostě nemilostrdně strhl. Při rozjezdu se postupně seznamujeme se všemi hlavními protagonisty, což je pro mě věc nezvyklá, obával jsem se, jak bude fungovat, ale nakonec to celé dává smysl. Protože po rozjezdu jedeme už rovnou plnou rychlostí a není čas na kecy okolo! Zápletka střídá zápletku, každá postava na události reaguje svým osobitým způsobem, přičemž se všichni navzájem obviňují, do toho mizející porcelánové figurky a ta úchylná rýmovačka... zkrátka bravo, tleskám! Závěr a rozuzlení jsem přečetl s otevřenou pusou.

Mathir
10.04.2014 5 z 5

Moje prvni setkání s Agathou Christie dopadlo více než dobře. Knihu jsem četl jedním dechem a když jsem se začetl ve vlaku, tak jsem málem přejel i svoji zastávku. A přesto, že nemám příliš načteno, tak si troufám tvrdit, že tato detektivka nadchne každého. Nejednou si budete při čtení říkat, kdo je vlastně vrah. Jednoduché, leč velmi brilatní dílo.
Na konci knihy je navozen příjemný pocit, který se dostavuje po přečtení právě takovýchto knih.

bondula
08.04.2014 5 z 5

Ako deti sme hrávali hru "Mafia". Ťahali sa lístočky, jeden bol mafián, iný vyšetrovateľ, nik nevedel, kto sú ostatní. Čistá paranoja. Desať malých černoškov mi túto hru pripomenulo. Hoci nie klasická detektívka, jednoznačne ide o klasiku v žánri detektívok a myslím že oprávnene.

I l♥ve read
03.04.2014 5 z 5

super detektivka :)

luthien
01.04.2014 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu psycho. Celou dobu jsem zkoušela hádat, kdo může být vrah, ale neuhodla jsem. Výborná kniha!

Cella
27.03.2014 5 z 5

Prostě nejlepší kniha od legendární spisovatelky, možná nejlepší detektivka všech dob. Neodtrhnete se. A navíc schází detektiv. Povinnost každého, kdo umí číst.

SáraV.
27.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka, dostala mě:-) Tipla jsem si snad na všechny obyvatele ostrova i ty mimo něj, ale vraha ani jednou:-)

wikiniki
19.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Christie, kterou jsem četla. Děj byl úžasný, napínavý a konec fantastický a nečekaný.

Zlá-Ňufie
16.02.2014 5 z 5

Asi nejlepší Agatha kterou jsem zatím četla!

Trautenberg
12.02.2014 4 z 5

Klasická detektivka - Christie je prostě dobrá - napínavé čtení a zajímavé řešení. Trchu sice vykonstruované a chvílemi naivní, ale člověk to zhltne ani neví jak.

ttopi
11.02.2014 5 z 5

Co říct. Vzhledem k hodnocení a některým komentářům jsem měl poměrně vysoká očekávání. A musím říct, že, ač se zdá, že to již nejde, byla má očekávání vysoce překročena. Autorka vymyslela opravdu brilantní příběh, strhující zápletku a dokonalé vyústění.
Pokud se chystáš číst tuto knihu, těš se zejména na epilog, protože to má neskutečné grády. Teď již zbývá jen podívat se na filmové zpracování této knihy.
PS: Tohle by nevyšetřil ani Hercule Poirot.

TomasV.
10.02.2014 5 z 5

Jediná detektivka, kterou jsem četl, ve které vlastně nevystupuje detektiv! Postupně mi umírali všichni potenciální podezřelí (a po každé vraždě jsem se vracel na stránku 29 podívat se, jak umře další černoušek), děj neuvěřitelně gradoval až do samého závěru, ve kterém Agatha ukázala, že je opravdu královnou tohoto žánru. Překvapivé, promyšlené, napínavé a svým způsobem i "spravedlivé" - každá z obětí má totiž na rukou krev. Kromě báječné zábavy i zajímavá ukázka psychologie uzavřené skupiny lidí v extrémní situaci. Pět hvězd!

Kmotr99
04.02.2014 5 z 5

Tady jdu bez řečí na pět. Tak úžasně vykreslenou dusnou atmosféru, která houstne s každou básničkou - s každou další obětí...A ten konec...

marybu
04.02.2014 5 z 5

Nejnapínavější kniha, jakou jsem kdy od Agathy Christie četla. Napínavá až do konce. Pokaždé když jsem si tipla, kdo je vrah, tak byl zavražděn. Skvělá detektivka :))