Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/bmid_deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 5 5840 5840

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

slamenka
03.02.2014 4 z 5

Moje jediná kniha od Agáthy, kterou jsem četla a asi i poslední, i když mě opravdu nadchla. Úžasný závěr :-)

zpevSusannah
31.01.2014 5 z 5

Vždycky jsem byla skeptická k detektivkám od Agathy. Je to asi tím, že je jí všude hodně. Ale 10 malých černoušků mi ukázalo, jak strašně jsem se mýlila :-)

KattyV.
27.01.2014 5 z 5

Nedivím se, že je to desátá nejlepší kniha. :-)

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Dodnes si pamatuji, jak jsem jako mladá žába četla tuto knihu poprvé. Tehdy mi ji s doporučením dala do ruky moje drahá maminka a četba mi trvala tak měsíc :D. Nakonec mi ale zajistila tak neuvěřitelný zážitek, že jsem začala hltat vše, co bylo od autorky k dispozici. Od té doby jsem pak knihu četla ještě několikrát, a přesto, že nic neztratila na svém kouzle, nikdy už to nebylo stejné, jako tehdy to mé "poprvé" :). Nápad s říkankou, deseti lidmi na ostrově, které nezvratně potkává jednoho po druhém na tomto místě smrt, dodnes patří mezi moje nejsrdcovější zápletky a knihu považuji za nejlepší počin Agathy Christie vůbec.

mkarajda
24.01.2014 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky. první byla s povídkami, které mě úplně nenadchly, což se naštěstí neopakovalo u této knihy. Příběh je napínavý, psaný čtivě. Už mám na stole připravenou další.

IvcaK98
13.01.2014 5 z 5

Moje první (a rozhodně ne poslední) kniha od autorky, která mě příjemně překvapila. Příběh je napínavý, má spád a na rozuzlení jsem si musela počkat až do poslední kapitoly. Během čtení jsem co pár stránek střídala teorie, konec mě ale stejně dostal :)

pavucik
02.01.2014 5 z 5

Asi najznamesia a naoblubenejsia detektivka z pera kralovnej detektivneho zanru. Priznam sa, najradsej mam tie s Herculom Poirotom, ale musela som si ju precitat a treba povedat, je to brilatny pribeh, napatie az do poslednej strany. Z mojej strany nemozem dat menej ako 5 hviezdiciek, perfektne, Agatha to znova dokazala.

sewellia
01.01.2014 5 z 5

Mistrně napsaná detektivka! Agatha měla úžasnou představivost. Toto je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla.

entita
28.12.2013 5 z 5

Vynikající dílo. Má spád, vtip, moc dobře se čte, byla jsem v napětí, jak, kdo a v jakém pořadí podle černouškovské básničky skončí. Pozoruhodné bylo, když se postavy postupně seznamovaly a začaly mít společný zájem (= přežít), hledaly si mezi sebou své spojence, kterým jakoby měly potřebu odůvodnit svoje činy, přestože si samy snažily vsugerovat, že jsou úplně bez viny. Autorčina představivost a důvtip, to je paráda.

geppi
27.12.2013 5 z 5

Parádní dektivka,psychologicke drama..moje první Agatha a zkusim další..Přečteno za den,to se mi snad ještě nikdy nestalo.

vercadole
27.12.2013 5 z 5

Klaním se královně detektivky!

namoki
26.12.2013 5 z 5

Uzasne napsana detektivka. Pribeh skoncil a ja porad nevedela, kdo byl tedy ten vrah :-) Jeste ze tam byl stranku epilog s vysvetlenim. Jedna z mych nejoblibenejsich detektivek od ACh

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Velice napínavá detektivka. Až do konce nevíte, kdo je vrah.

Zidanek
15.12.2013 5 z 5

Neskutečné, kniha která doopravdy vezme dech. Původně jsem myslel, že je na ostrově někdo další, jenže naprosto geniální konec vyvrátil moje tvrzení.

Majdalenka
13.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha od Agathy Christie. Vřele doporučuji všem i těm, kteří zrovna neholdují detektivkám.

Hancza
10.12.2013 5 z 5

Výborná detektivka, od které je těžké se odtrhnout. A rozuzlení? Perfektní! Ještě na předposlední stránce jsem nevěděla, kdo je vrah...

ElisR1
24.11.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha od které se nedokážete odtrhnout. A musím uznat, že ve vrahovi jsem se úplně spletla.

Caddy
21.11.2013 5 z 5

Tak sem si říkal, co je to za knížku, že je to v top 10. A ještě od Agathy Christie. Nezbývalo než to zjistit :-) A chybu jsem neudělal. Výborné charakteristiky postav a opravdu promyšlený děj z tého knihy dělají čtivou detektivku, kterou doporučuji všem. Když bude nálada a venku škaredě, za jeden den nemáte co dělat.

dadako
18.11.2013 5 z 5

Detektivky jsem nikdy moc nečetl a toto byla moje první kniha od Agathy Christie. Byla úžasná a přečetl jsem jí jedním dechem. Od začátku jsem si myslel, že je to někdo z těch deseti, ale neodvažoval jsem se hádat kdo.

janekuba
12.11.2013 5 z 5

Nejlepší kniha,jakou jsem kdy četla