Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533318/bmid_deset-malych-cernousku-65e1b062ce869.jpg 5 5937 5937

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Interpreti: Vladimír Čech

Etule
04.10.2015 5 z 5

Přiznávám, že detektivky nejsou zrovna můj žánr. Nicméně Agatha Christie dokázala, že jsem četla prakticky bez dechu a lámala si hlavu s tím, kdo je vrah. Netrefila jsem se. ;) Dokonce jsem tipovala, který "černoušek" umře jako poslední. Respektive fandila jsem mu, aby byl poslední a vydržel v knize, co nejdéle. Tady jsem se skoro trefila, umřel předposlední, chudák...
Skvělý příběh, úžasný závěr. Za mě rozhodně plný počet hvězd a nové sympatie k detektivkám. ;)

MahulenaK
24.09.2015 3 z 5

Na můj vkus dost mrtvol, ale rozuzlení zajímavé. Jen mi tam přece jen chyběl Poirot :-)

ponelopa
24.09.2015 5 z 5

Rozhodně nejlepší detektivka Agathy Christie!!

Lindulinek
23.09.2015 5 z 5

Skvělá detektivka, neznala jsem a byla jsem nadšena. Konec mě velice překvapil, neměla jsem ani tušení. Sice stará klasika, ale stále bych ji zařadila mezi mé TOP TEN.

oli.rock
17.09.2015

Teprve nyní, po všech těch letech, kdy jsem se naučila číst, jsem sáhla po knize od Agathy a to ještě z důvodu toho, že v naší městské knihovně byl týden věnovaný zrovna jí a já chtěla na rychlo nějakou knihu na cesty. Sáhla jsem po té nejtenší co tam zrovna byla, aby se mi vešla do tašky a ..... byl to naprosto luxusní, detektivní, strašidelný, tajuplný, překvapující lahodný zákusek, který jsem si vychutnala od prního listu do posledního. Knihu se stezskem vracím a pujčuji si další Agathino dílo :)

Izu
15.09.2015 5 z 5

Tahle detektivka mě ohromila.Patří ke špičce !

JiříM
13.09.2015 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nepodivil jako při čtení této knihy. Výborné. Příběh svižný a čtivý. Doporučuji

caroline44
13.09.2015 5 z 5

Celou dobu jsem nevěděla, kdo to byl vrah. Agatha Christie je prostě úžasná spisovatelka, která vás vždy překvapí.

konicekbily
01.09.2015 5 z 5

Asi nejlepší detektivka, která kdy byla napsána. Vzhledem k době napsání, způsobu provedení zločinů a motivu. A to i bez slečny Marplové a Poirota.Četl jsem několikrát

Iluvatar
24.08.2015 4 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih jakou jsem kdy četl. Asi od poloviny jsem odpočítával stránky, nikoliv však protože jsem se těšil až to skončí, ale protože jsem se nemohl dočkat až se dozvím KDO TO JE!
Skvělá kniha, doporučuji.

Mikisan
23.08.2015 5 z 5

Detektivky temer nectu, ale tahle byla kamaradkou vychvalovana do nebes, ze jsem si ji v knihovne vypujcil.
Dal jsem ji na jeden nekolikahodinovy zatah s obcasnymi prestavkami na sesumirovani informaci a dedukce mi obracely palici naruby. A co myslite? Do posledni stranky jsem vedel kulovy. Chci zapomenout a precist si tenhle pribeh, u ktereho moje vylevy typu ,,ty vole,tak kdo to je" doprovazely stranku za strankou, znovu.
Kdo necetl, doporucuju!

Viky.Tejralova
21.08.2015 4 z 5

Skvělá detektivka, která mě nechala napnutou až do úplného konce :-)

woodward
17.08.2015 5 z 5

Jedno z nejparádnějších představení paní Agathy.

Rendolet
10.08.2015 5 z 5

Jedním slovem...úžasné :)

Jennkie
26.07.2015 5 z 5

Rafinovaná povídka, kde není do poslední chvíle jasné, kdo je vrah :-)

farbi
26.07.2015 5 z 5

Vôbec prvá vec od Agathy Christie, ktorú som čítala, je táto kniha. Čítala som ju do noci, lebo príbeh už vrcholil, živých ubúdalo, okruh podozrivých sa zužoval a ja som nechcela ísť spať bez toho, aby som vedela, kto bol vrah. Po rozuzlení príbehu som ešte dlho nemohla zaspať a s úsmevom som premýšľala, že to tá Agatha dobre vymyslela; tak, že by som na to neprišla. Ako inak, že? Už od začiatku som tipovala ako vraha úplne inú osobu a tej som sa držala tak tvrdohlavo, že som nakoniec bola prekvapená. Už len dodám takú malú indíciu - ako knižka začala, tak aj skočila :)

konicekbily
17.07.2015 5 z 5

Četl jsem ji několikrát, a vřele ji
doporučuji!

Neo1tex
13.07.2015 4 z 5

Netušil jsem, že Agatha Christie vymyslela reality show Big Brother. :-).
Nebylo to špatné, ale má i lepší knihy...

PandaGirl
07.07.2015 5 z 5

I když detektivky nečtu a nebavím mě, tak tohle dílo bylo skvělé! Všechno detailně a dokonale promyšleno - a pak že neexistuje dokonalý zločin!
Celou knihu provází skvělé napětí a ten správný nádech tajemství a vyšších cílů.
Prostě Vás bude nutit hádat kdo je vrah a klidně si to nechá do poslední chvíle pro sebe. Dokonalost!

Miruš
04.07.2015 5 z 5

Do konce knížky pořádné napětí, výborná knížka :)