Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58764/bmid_deset-malych-cernousku-84L-58764.jpeg 5 5846 5846

Na sídlo, vybudované na ostrově kdesi v devonském hrabství, je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit – přesně podle dětské říkanky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Terka_v25
05.11.2020 5 z 5

Další kniha od A. Christie, na kterou jsem se velmi těšila, a která mě nezklamala. Skvělá zápletka, dobře vykreslené postavy a originální motiv pro vraždy. Neotřelé je i místo děje - ostrov, ze kterého není úniku. Kniha je, z mého pohledu, velmi čtivá, děj s přibývajícími nebožtíky graduje, zbývající přeživší se podezřívají navzájem, a to vše za doprovodu známé říkanky. Paní Christie měla opravdu velkou fantazii a cit pro dobrý námět. Za mě super detektivka a klasika, kterou by si měl každý přečíst.

eva3992
05.11.2020 5 z 5

Deset lidí je pozváno na ostrov, každý jiným způsobem a každý z jiného důvodu. Až na místě zjistí, že tajemný hostitel není a u večeře se dozvídají pravdu, proč tam jsou. Mají se postavit tváří tvář před spravedlnost. Vážení hosté začínají jeden po druhém umírat. Kam však zmizel vrah?

Královna a legendární tvůrce detektivek – toto označení právem patří Agatě Christie. Už dlouho jsem od ní žádnou knihu nečetla a o to víc jsem si tuhle vychutnala. Knížku jsem přečetla za jeden večer, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout a byla jsem napnutá, jak to všechno skončí a hlavně, kdo je vrah. Protože jsem ho vůbec neodhadla.

Moc mě baví styl, jakým autorka píše. Kniha je tak napínavá, snadno pochopitelná, i když je v ní více postav. Je také neskutečně čtivá.

Kdo ještě nezkusil nic od Agathy Christie a kdo má rád detektivky, určitě doporučuji.

domihruzkova
03.11.2020 5 z 5

Geniální detektivka, ke které jsem se dostala díky ČV 2020. Děkuji! :)

Alexxxka
30.10.2020 5 z 5

Kdo umí - umí ( Agáta ). Kdo neumí - čumí. Jak já po přečtení. Bravo!!! Tohle bylo úžasné.

EliBla
29.10.2020 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si vybrala knihu od Agathy Christie. Jsem za to moc ráda, protože si myslím, že by si od takové spisovatelky měl přečíst knihu každý. Vybrala jsem si Deset malých černoušků, protože jsme ji měli doma a je nejznámější. Měla jsem již od začátku ponětí o tom, kdo je vrah, ale nezkazilo mi to dojem z celé knihy. Na začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale pak už jsem to moc neřešila. Při čtení knihy mě napadlo, co bych asi dělala já, kdybych se ocitla na takovém ostrově. Jaké to muselo být pro detektiva, když přijel na ostrov, když už bylo po všem? Kniha stojí za přečtení. Rozhodně ve mně vyvolama mnoho myšlenek.

Val
29.10.2020 5 z 5

Miluju Agathu Christie a četla jsem od ní spoustu knih. Nicméně tato kniha je totální špička . Vyloženě kultovní záležitost .

PriMula
25.10.2020 4 z 5

Až neuvěřitelně čtivá kniha s ohledem na datum vydání originálu. Moc příjemné čtení a nejspíš si knihu někdy přečtu znovu, aby mi vše zapadlo tam, kam má.

slunicko1958
21.10.2020 5 z 5

Je to už docela dávno, kdy jsem tuto knížku četla a ohodnotila ji pouze 4 hvězdičkami. Nadšené komentáře ostatních čtenářů mě přiměly k tomu, abych ji po mnoha letech přečetla znovu. Jsem nadšená taky, výborná zápletka, ustavičné napětí a nečekané rozuzlení. Skvělá detektivka a bez hektolitrů krve.

peeetta
21.10.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá od začátku až do konce. Zaujal mě popis událostí v samotném závěru.

Booklice
18.10.2020 5 z 5

K této knize jsem se chystala už roky, jelikož jsem o ní hodně slyšela a musím říct, že mé očekávání nezklamala. Vše bylo tak geniálně promyšlené a kniha mě rychle strhla do děje. Až do konce jsem netušila, jak to vlastně vyústí. Určitě bych to doporučila všem, kteří mají rádi detektivní příběhy.

knihojed
14.10.2020 4 z 5

Mistrovské dílo, detektivka s doslova horrorovou atmosférou, vystavěnou tak sugestivně, až to čtenáře doslova vtáhne na onen (skoro) opuštěný ostrov. "Pachatele" jsem sice odhalil poměrně brzy, ale i tak mě zajímalo, jak se autorce podařilo drama vypointovat. Pochopitelně skvěle.

Peter73
06.10.2020 5 z 5

Geniálna kniha - odporúčam všetkým. Základná kniha detektívok. Psychológia postav veľmi dobre prepracovaná, dej logický, kniha Vás nútí prečítať ju na jeden záťah. Prekvapivý záver - páchateľa som neodhalil.

Zdenk@
06.10.2020 5 z 5

Nevím proč, ale doposud jsem se knihám od A. Christie vyhýbala, proto jsem ráda, že jsem po ní v rámci čtenářské výzvy sáhla a nelituji. Kniha se čte sama, napínavý děj Vás nepustí do samého konce. Zápletka jak se říká "manifik". Určitě to není moje poslední přečtená kniha od autorky.

4xbabča
06.10.2020 5 z 5

Krásnél čtení, ke kterému jsem se dostala díky čtenářské výzvě a určitě to stálo za to. Moc pěkná detektivka, dnes už klasika a ráda jsem si to po letech přečetla.

jan2097
04.10.2020 5 z 5

Napínavé od začiatku do konca.

hzd
29.09.2020 5 z 5

Před lety jsem Deset malých černoušků viděla jako divadelní hru. Teď po dvaceti letech jsem si je v rámci knižní výzvy přečetla i v knižní podobě a rozhodně nelituji. Knížka je napínavá, pěkně se čte a dokonce jsem odhalila i vraha. Dávám plný počet hvězdiček.

Medasek
27.09.2020 4 z 5

Asi jsem měla od knihy příliš vysoká očekávání. Styl autorky není špatný, je čtivý, dokáže udržet napětí. V knize mi, ale něco chybělo, čekala jsem mnohem zajímavější odhalení vraha než mi bylo dáno.

Květinka008
26.09.2020 5 z 5

Prostě hustý... :-) Určitě si někdy zajdu i na divadelní hru.

Sidonka3
20.09.2020 5 z 5

Tohle je prostě bomba! Detektivka, které se přečte na jeden zátah, protože vás nepustí, dokud jí nedočtete. Mě tedy alespoň pustit nechtěla.
Agatha asi začala to nyní již oblíbené téma různých krimi i hororových příběhů. Skupina lidí je zavřená na jednom místě odkud není cesty pryč, postupně umírají, vzájemně se podezřívají a nikdo neví, odkud nebezpečí přichází a kdo vůbec vraždí.
Každý tvůrce ovšem není geniální jako Agatha a já budu radši přednostně sahat po klasice.

V.Krej
17.09.2020 5 z 5

Detektivka jak má být, přečteno za pár hodin, jak sem se od toho nemohla odtrhnout. Trochu jsem tušila, jak to vrah udělal, ale hádala jsem špatnou osobu. Už se těším na další knížky od Agathy!