Děti stepi
Hanna Schott
Pokračování příběhů ze života německé misionářky působící v Tanzánii, ale především životní příběhy a osudy Masajů, mezi kterými Angelika Wohlenbergová žije a pracuje i jako zdravotnice a porodní asistentka již téměř pětadvacet let. Vyprávění o životě domorodých obyvatel bývalé německé kolonie (Německá východní Afrika), kteří se v nejrůznějších složitých situacích dostali do styku s pracovníky křesťanské misie a pro které toto setkání znamenalo začátek nového života. Autorka na těchto příbězích demonstruje blahodárné působení křesťanských ideálů a hodnot na život tradičního domorodého společenství (lékařská péče, vzdělání, osvěta atd.). Ústředním tématem je velká slavnost, která se koná u příležitosti otevření nové misijní školy.... celý text
Přidat komentář
Škoda, že nebyla kniha o něco delší. Těch příběhů bych uvítala víc. Ale tak i to, co tam bylo, mě hodně zaujalo. Afrika je prostě fascinující, ale na druhou stranu opravdu hodně drsná. Hlavní příběh toho děvčátka, co uteklo s kamarádkou, ten mě dostal asi nejvíc. A líbilo se mi, že se na to všechno pohlíželo s přemýšlením, o tom, jak moc vlastně misionáři pomáhají nebo napomáhájí africe. Pořád jsem s tím měla trochu problém, že proč pořád vnucovat afričanům evangelium a tak, ale ta předposlední kapitola mi pár věcí osvětlila.
Po prvním dílu Máma Masajů jsem se na tuto knihu velmi těšila. Abych byla upřímná tak mě velice zklamala. Děj popsán nezáživně až jsem se u ni chvílemi nudila.
Teprv ji čtu, ale ten příběh děvčátko co uteklo s kamarádkou je opravdu drsný, zadřel se pod kůži..