Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2707 2707

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

katka9574
21.11.2019 5 z 5

Srovnávat Eriku a Kate? Proboha, proč? Erika je Erika a Kate je Kate... Obě skvělé, díky Bryndzovi, který píše opět tak poutavě, že jsem knihu jen těžko odkládala :-)

sagasir
20.11.2019 4 z 5

Druhá Fosterová z toho zatím není, ale člověk nikdy neví

Veleoblíbený Bryndza nám tentokrát nenabídl další případ s Erikou Fosterovou, ale naopak první případ nové hrdinky Kate Marshallové. Ta není rozhodně druhou Erikou a ani bychom to nechtěli. Není jí zatím co se oblíbenosti týče a trochu se bojím, že tahle hrdinka bude u čtenářů vždycky až ta druhá. Nicméně i ona má co nabídnout a vlastně i celá kniha. Případ jako takový je zajímavý, nenudí, jen konec mně přišel takový rychlý, náhlý a v určité části za mě i snad trošku přitažený za vlasy. Bohužel v textu najdete pár typických klišé pro tento žánr, což je za mě docela na škodu, ale přežijete to. Rozsahem kniha zase nijak nevyčnívá a tak vás čeká 450 stran. Do postav není problém se vžít,oblíbit si je a nebo naopak některé jako vrah si vaše sympatie asi nezískají. Za mě je zde nejlepší postava asistent hlavní hrdinky. Ten pak s ní zažije i jeden docela vtipný moment. Takže i nějaký ten vtip tu najdeme a za to dávám body navíc. Čtení vám rychle utíká, protože samotné kapitoly nejsou nikterak dlouhé.
Napětí tu je tak akorát a dále se mi líbilo, že Kate dá nakonec vrahovi ochutnat tzv. jeho vlastní medicínu. Kdo četl chápe, kdo ne ať si knihu přečte a pak pochopí. Na jednu stranu by člověk řekl, že už musí být Bryndza vypsaný a tak jeho nová série bude pecka. Na druhou stranu jedná se o úplně nové postavy, příběh atd. a to pak asi můžete být vypsaní jakkoliv. Přes tohle všechno hlavní hrdinka a její další případy a životní příhody rozhodně potenciál mají a své čtenáře si taky najde. Za mě však zatím vede Erika a její případy, ale jak jsem psal u Kate, tak tady jsme se s ní teprve seznámili a teď je na ní a autorovi nám dokázat co dovedou. Zklamán z knihy nejsem, ale přece jenom jsem asi čekal větší pecku. To už je však úděl těch úspěšných, že se to nové od nich očekává jen v té nejlepší kvalitě. Takže nechme se překvapit a počkejme si na další případ Kate Marshallové a snad nás příjemně překvapí. Také jsem docela zvědavý, jak nám tyto své hrdinky bude Bryndza nabízet. Jestli je bude střídat, nebo dá nějakou na chvíli takříkajíc k ledu a pak nám ji znovu nabídne. No uvidíme a vy níže uvidíte hodnocení této knihy a to je 75 %.

skalek
20.11.2019 3 z 5

Těšila jsem se moc na novou knihu od Roberta Bryndzy.....
Kniha je čtivá, postava Kate je propracována...ale poprvé mi začalo vadit drsné popisování všech detailů a taky hodně krve...bylo to už moc....

Ajina76
19.11.2019 5 z 5

Opět nezklamala. Mám přečtené všechny knihy od Bryndzy, tak jsem trochu věděla, co čekat. Příběh zajímavý od začátku až do konce. Pravda je, že Erika byla trochu lepší, ale s Kate je to první kniha, určitě si nás čtenáře také získá.

katerina5544
19.11.2019 2 z 5

Hmm. Knihu jsem precetla, abych si udelala obrazek. Moje prvni od Bryndzy kdyz ho vsichni tak zboznuji. Pribeh byl naprosto nerealny a prumerny. Byvala policistka alkoholicka...to tu jeste nebylo...jedine co bylo na knize fajn byla ctivost...jinak takovy Chris Carter je dle meho mnohem lepsi...a jsou jine serie kde jsou pribehy mnohem originalnejsi (Voosen/Danielsson, Adler-Olsen) Nechapu silenstvi kolem tohoto autora.

Lethania
18.11.2019 4 z 5

Neubráním se srovnání s Erikou Fosterovou, která je podle mě o něco málo lepší než Kate Marshallová. Ale přesto se jedná o velmi kvalitní detektivku s výbornou zápletkou a parádním závěrem. Teď už jen doufat, že další díl vyjde co nejrychleji.

Jana65
18.11.2019 5 z 5

Další dobrá kniha od Roberta Bryndzy měla jsem přečteno za dva dny. Je jedno jestli to je série o Erice nebo nová o Kate, kniha je super Bryndzovka. :-)

Danago
18.11.2019 5 z 5

Tak asi tu budu jediná, kdo Eriku nemusí, četla jsem jen Dívka v ledu a styl autora mě vůbec nebavil. Do této knihy jsem šla s velkou nedůvěrou. A jsem naprosto nadšená. Jako by to napsal někdo úplně jiný. Je pravda, že knížka je hodně drsná, místy opravdu brutální a jen pro silné žaludky. Ale je napínavá , děj naprosto bez hluchých míst, neustále graduje a šokuje. Kate mi je od samého začátku velmi sympatická , chytrá a empatická, i když si prožila své a život nemá jednoduchý.
Za mě byla tato knížka bomba a doufám, že nová série půjde dál ve stejném duchu a neklesne, protože laťka je už teď hodně vysoko.

pobijecmuch
18.11.2019 2 z 5

Předem upozorňuji čtenáře slabších povah, že v mém komentáři možná najde náznak SPOILERU. Tímto se omlouvám, ale jinak se to napsat nedalo.
Přiznám se, že Bryndza není zrovna můj oblíbený autor a jeho sérii o Erice Fosterové jsem nijak neprožíval. Resp. nedočetl, protože nejsem cílovka, tedy čtenář detektivek pro ženy. Proto jsem také k četbě této nové knize přistupoval s určitou nedůvěrou, nebo spíše pouze zvědavosti.
Začátek (minulost) byl vskutku výborný, ale jak rychle vystřelil, tak rychle skončil. Děj knihy se přesouvá do současnosti a už tu máme knihu plnou bizarností, úchylů, dost litrů krve a zbytečných ujetých detailů. Spoustu podivné obscénnosti, jako "ruka pod tepláky při vzpomínce na matku".
Proč musí mít hlavní hrdinka s vrahem dítě, jak se se vůbec sériový vrah mohl stát policistou. Proč tu máme opět další alkoholičku (opakující se v mnoha knihách)? To jsou otázky, které čtenáře určitě napadnou.
Kniha má vcelku dobrý příběh i nečekanou, možná ďábelskou pointu, ale přece jenom si myslím, že toto je schéma spíše pro severské detektivky. Z celé knihy tedy mám podivné pocity. Autor chtěl za každou cenu buď šokovat, anebo hodně lacině získat přízeň.
Závěrem si neodpustím jedno srovnání - a co na to říká Nabarvené ptáče?

TeaPeter
17.11.2019 3 z 5

Není snadné najít si nezaujatý úhel pohledu na tento začátek nové série a vyhnout se srovnávání s knihami s Erikou Fosterovou. Eriku jsem si oblíbil, a možná proto jsem se s Kate nějak nedokázal sžít. Stejně tak koncentrace obětí a psychopatických aktérů a modů operandi byla na můj vkus až příliš severská. Nabízí se i srovnání s Minierovou pentalogií. Podtrženo a sečteno, tato nová série u mě vlnu nadšení a netrpělivého očekávání dalších dílů nevyvolává.

Terka18
17.11.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Bavila mě od začátku až do koce. Autor umí skvěle psát, protože vás to stále žene aby jste četli dál a dál a dozvěděli jste se jak to je. Během čtení jsem se snažila přijít co a jak, kdo za tím stojí. A konec super. Těším se na další díl.

Terrez93
17.11.2019 5 z 5

Tak opet,stejne jako jeho dosavadni knihy, prelouskano jednim dechem - neuveritelne ctiva knizka. Neuveritelne mi sedla hlvni hrdinka a jeji pribeh! Vysetrovani melo spad, opet jsem neodhadla co kdy nastane.. a konec taky vazne super, uz se tesim na dalsi dil

jalejale
16.11.2019 5 z 5

Výborné ako vždy, teším sa na novú sériu.

mirka2558
16.11.2019 5 z 5

Ďalšia úžasná ,,Bryndzovka,, :) Autor nesklamal, nová vyšetrovateľka sa mi veľmi páčila a príbeh tiež. Neviem kam na tie príbehy chodí ale jedno je isté. VIE TO! Teším sa na ďalšiu časť a tiež na ďalšiu knihu o Erike.

Ajuszka
15.11.2019 5 z 5

Co říct, Robert Bryndza je zpátky v plné síle. Musím sice říct, že ve mě ještě stále doznívá moje věrnost Erice, ale věřím že s každou další knihou to přejde. Kate je sympatická a příběh byl jako vždy propracovaný a prostě boží.

Medovnice
15.11.2019 4 z 5

Četlo se to dobře. Žádná hluchá místa, děj rychle odsýpá. Za dva dny hotovo. Ale Erika je prostě o hvězdičku lepší. A policistka, co má problémy s alkoholem, není to už trochu klišé?

mirunda
15.11.2019 5 z 5

To byla zase jízda. Bryndza se knihu od knihy zlepšuje a tento příběh byl jeden z nejlepších. Nová hlavní hrdinka mi je mnohem sympatičtější než Erika z předchozí série. Netrpělivě budu vyhlížet další knihu.

hs777
15.11.2019 5 z 5

Robert Bryndza prostě umí. Nová série s Kate není vedlejší produkt úspěšné Eriky, přestože má stejně zběsilé tempo, napětí a skvěle vystavěnou zápletku. Obrovský potenciál této sérii dává nezrušitelné a tím pádem doživotní spojení s hlavním padouchem, takže myslím, že se máme na co těšit.

Anahk1
14.11.2019 5 z 5

Noo slušná jízda.. ostatně, jako všechny Robertovi knížky. Po pěti stránkách jsem mu odpustila, že (doufám) na čas Eriku odložil a nahradil jí Kate. Za mě opravdu povedené , čtivé, nešlo odložit.. v podstatě závidím všem, co mají tento zážitek před sebou :) :) ..

blueberrypink
13.11.2019

Celé odpoledne jsem četla. A četla. Dokud jsem nedočetla. Odtrhnout se? Nemožné.
Nový začátek, nový příběh, nová hlavní postava, Kate Marshall. Která překvapivě není policistkou? Tohle byl skvělý tah a celou knihu to ozvláštnilo. Je těžké příběh popsat, aniž bych něco neprozradila, ale...
Kate je u policie čerstvý nováček a hned hledá sériového vraha, který své ženské oběti pokouše a brutálně zabije. Nedaří se jí ho dopadnout a do toho ji ještě motá hlavu fešný šéf, s kterým se nejednou zapletla. A pak, souhra náhod odkryje celou pravdu. Ale to je teprve začátek...
Kdybych měla klobouk, tak ho snad smeknu. Myslela jsem, že případy Eriky Fosterové už nic nepřekoná a ejhle. Zase jsem se pletla. Geniální, promyšlené, napínavé, čtivé, dynamické, dechberoucí. Hltala jsem každou stránku, každé slovo. Myslím, že není třeba víc dodat. 5⭐/5⭐