Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2707 2707

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Berta099
10.12.2019 5 z 5

Robert opět nezklamal přečteno jedním dechem

JezinkaJ
09.12.2019 4 z 5

Jaké je to štěstí, že detektivky čteme pro zábavu a ne pro získávání nových znalostí, které bychom snad mohli uplatňovat ve svých životech. V tomto případě fakt klika. :-)
Kate Marshallová nezačala špatně. Čeká nás nejspíš další zábavná serie. Uznávám, že kniha byla, díky násilným scénám, místy až dechberoucí, ale přes to se většina čtenářů snadno přenese. Mně se líbí, jak jsou karty rozdány. Četla jsem si, nenudila se a ani jsem moc nezlobila. Jsem zvědavá na další díl.
Za mě klasika, čtyři hvězdičky. Tu čtvrtou potvrzuje celkem milé, až oskarové, děkování. Dobře si Robert naklonil čtenáře. A tajně doufám, že Eriku úplně neopustil.

haski
09.12.2019 4 z 5

Mně se četla dobře. Měla jsem obavy,že mi bude chybět Erika, ale Kate ji nahradila velmi dobře. Krvavé scény neobdivuji, ty bych tady klidně vynechala... nemusely by se opakovat. Jinak pěkně vykreslené postavy, oproti jiným recenzím, se mi kniha líbila, byla dobře čtivá.

domihruzkova
09.12.2019 4 z 5

Příběh chvílemi dost nereálný a bizarní.. Ale děj ubíhal rychle, napínavé to bylo také. Konec ala všechno dobře dopadne, zklamal. Vlastně teď, když píšu hodnocení, nechápu, proč jsem hned po přečtení knihu ohodnotila tak dobře - 4* :D

PetK
09.12.2019 3 z 5

No... Oproti minulé sérii mně to připadalo takové zároveň zamotané i odfláklé. Výchozí situace velmi slibná, když příběh v podstatě začíná obvyklým "koncem", ale pak tomu začal padat řetěz. Velmi brzy se mi slily dohromady jednotlivé případy vražd, už jsem nevěděla, která oběť je která, kdy umřela a jak. Ke konci jsem už měla i pocit určité naivity a upřímně jsem se už spíš těšila, kdy to dočtu. Tak snad se to v dalším díle zvedne.

ctenarkaEva
08.12.2019 3 z 5

Asi jsem měla trochu jiné očekávání... Jak už psal někdo přede mnou, také jsem pořád měla pocit, že čtu něco, co už znám z dřívějška. Postupně se příběh zamotával pro mě až příliš neuvěřitelně. A bohužel se objevuje i více brutálnějších popisů než v minulých knihách, ale chápu, že někomu právě toto v dobrém thrilleru vyhovuje. Další pokračování si přečtu, ale série s Erikou se mi líbila přece jen (zatím) víc.

prcek19
08.12.2019 3 z 5

Pro mě je to bohužel zklamání..serie s Erikou byla super, tak sem se těšila na další knihy od autora..dlouho sem se nemohla do knihy začít, až v poslední třetině mě kniha začala bavit..doufam, že další knihy budou zase tak skvěle jako ty předchozí

KaiShun
08.12.2019 3 z 5

Chvílemi dobré, chvílemi nudné. Průměr, snad se bude dál věnovat sérii s Erikou.

Acinore
07.12.2019 4 z 5

Tak nevím.. Stará, bezdětná inspektorka Erika nebo naopak stará bývalá inspektorka Kate, která (spoiler) má dítě se sériovým vrahem (a to dítě v břiše přežije i ten útok nožem, neskutečný!).. Kate se mi asi líbí víc, celej ten příběh byl víc -fuj- a - hustý- než příběhy ze série Eriky... Ale teda ten Tristan mě strašně iritoval, to musí v každý detektivce nenápadně probíhat i milostná zápletka?? A tady jsou od sebe ještě 20 let, e-e. Kate, ta holka ušatá, si na něj myslí..

No zlatá série s Kim Stone :)

mata57
06.12.2019 3 z 5

Lehce zhltnutelná výživná standardní "sériovrahovka" rychle mířící zažívacím traktem...

Ticiana
05.12.2019 5 z 5

Je to jiné jako série s Erikou. Kate mi prisla vic reálná i kdyz konec tyhle knihy spis ne. Ale i tak se to četlo hodně dobre. Mělo to spad a kniha mne v žádný fázi nenudila. Mne se libi i to, ze tady nejde o klasickou policistku ale o bývalou policistku. Další dil si určitě s radosti přidám do sbírky.

NicaCola
05.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od Roberta a jsem opravdu nadšená! Druhý díl si rozhodně koupím a přečtu.. Už teď se na něj moc těším ;-)

roman9276
05.12.2019 5 z 5

Když jsem se dozvěděl, že bude od Roberta Bryndzy vycházet nová detektivní série s novou ústřední ženskou postavou, tak jsem byl dost zmatenej a nechápal jsem, proč autor nepokračuje v detektivní sérii s naší oblíbenou Erikou a proč nám cpe nějakou další ženskou. Nakonec se ukázalo, že to byla opravdu trefa do černýho. Hned od začátku mě to chytlo a musim říct, že série má jiskru, náboj, je to trochu úchylný, trochu ujetý, což je přesně pro mě. Když je to začátek série, tak jasně, asi tušíte jak to dopadne, ale to mě vůbec neodradilo ba naopak, ke konci jsem byl napnutější a napnutější. Ani by mi nevadilo, kdyby knížka byla o 100 stránek delší. Já jsem byl nad míru spokojenej a těšim se na pokračování.

soupik2012
05.12.2019 5 z 5

Téma sice není nikterak originální. Neustále jsem měla pocit, že poslouchám něco co již znám. Ale příběh byl vyskládán velice zajímavě a rozhodně jsem se nenudila. Bohužel jak se blížil závěr stále méně a méně jsem věřila, že by se ve skutečnosti mohlo něco takového odehrát. Nicméně když zavřu obě oči, tak snad. No spíš ne, ale jsou větší blbosti. Hlavně, že to bylo zábavné. V knize nejsou žádná hluchá místa a to je také nesmírně důležité. Audioknihu čte pan Martin Stránský a čte jí velice dobře. V audioknize jsou chyby střihu. Myslím, že jsou celkově tři. Dvě drobné a jedna větší, kdy chybí možná půlka věty. Na pochopení příběhu, to naštěstí nemá žádný vliv.

Marekh
05.12.2019 3 z 5

SPOILER
Od autora jsem v minulosti četl knihu DÍVKA V LEDU, kterou jsem hodnotil průměrně. Nečetl jsem další knihy ze série s inspektorkou Erikou Fosterovou, poněvadž jsem se domníval, že styl psaní bude obdobný jako u dalších knih. Když jsem se rozhodoval, co dalšího si přečtu, rozhodl jsem se, že si přečtu knihu KANIBAL Z NINE ELMS a dám autorovi další šanci. Jedná se o první knihu z nové série s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Knihu bych hodnotil průměrně, uděluji této knize 3*. Myslím si, že nebudu s největší pravděpodobností číst další knihy od tohoto autora. Asi to nejsou knihy určené pro mě.

Kate Marshallová vyřešila případ vraha s přezdívkou Kanibal z Nine Elms a to ji hodně poznamenalo. O 15 let později se pouští do vyšetřování případu vraha, který se nechal inspirovat vraždami Kanibala z Nine Elmes. Kate vyučuje na vysoké škole kriminologii, za svého asistenta má Tristana, který ji pomáhá s vyšetřováním případu. Kate se dopustila během života různých hloupostí, kterých lituje, které nemůže vrátit zpátky, ačkoliv by si to přála, ale nicméně se nevzdává a snaží se napravit rodinné vztahy a hlavně vyšetřit případ sériového vraha za každou cenu.

Knihu jsem přečetl za jeden den, ačkoliv je kniha poměrně obsáhlá, má kolem 440 stran. Kapitoly jsou krátké. V knize se vyskytuje několik scén, u kterých mohou někteří čtenáři přivírat oči, ale na mě to nepůsobilo tak hrozně, protože tyto scény nebyly popisovány do nějakých podrobností. Přemýšlel jsem, kdo se skrývá za sériovým vrahem, který si říká FANOUŠEK. Měl jsem určité tipy, ale nakonec se jednalo o úplně jiného člověka a bylo to docela pro mě překvapení. Z mého pohledu působily některé scény přitažené za vlasy. Na konci knihy se nachází VZKAZ OD AUTORA a PODĚKOVÁNÍ. Ve vzkazu od autora Robert Bryndza píše: "Kate Marshallová se brzy vrátí, aby znovu vyšetřovala další záhadné vraždy. Do té doby.." Nevím, jaký případ bude Kate vyšetřovat, ale myslím si, kam se asi budou ubírat osobní vztahy našich hrdinů a možná další zápletky, ale to už je jenom moje bujná fantazie. :)

Kniha má pěkný přebal.

HaHa11
04.12.2019 2 z 5

Nutno uznat, že autor se svými potenciálními čtenáři hraje čistou hru. Pokud totiž nazve svoji knihu tak, jak nazval první svazek z nové série, musí být každému nad slunce jasnější, co může od četby očekávat. Nebudu tudíž hodnotit uměleckou úroveň (žádnou jsem tam ostatně nenalezla), ale zmíním jistá fakta:
- vyšetřovatelkou je opět žena s trochu dost dramatickou minulostí, má problémy se závislostí na alkoholu
- znovu se objevuje motiv sériových vražd
- po jisté době vstupuje na scénu napodobitel sadistického odsouzeného vraha
Bryndza tudíž nenabízí nic, s čím by se čtenář nesetkal v jeho knihách s Erikou, případně u mnoha dalších autorů hlásících se ke stejnému žánru. Za originální nelze považovat ani scény plné krve a nechutných detailů. Zcela očekávaná je i závěrečná přetahovaná, je jasné, že ztráty v řadách hlavních hrdinů nenastanou, protože to by pak nemohla série pokračovat ...
Pokud srovnávám Kanibala s Dívkou v ledu (první příběh ze série s Erikou), musím konstatovat, že to je rozjezd podstatně klopotnější, bez potenciálu (tipuji, že Bryndza bude v dalších dílech pracovat se vztahem otec - syn, ale moc mu nevěřím), bez přidané hodnoty - za tu opravdu nelze považovat sondy do duše Kate Marshallové (jak moc je špatná matka a jak moc se touží napít). Bryndzovy knihy se prodávají - to je fakt; otázkou zůstává, jak velkou zásluhu na tom má obrovská mediální masáž. Ano, přečtu si i další knihu ze série, ještě jednu šanci Robertu Bryndzovi dám. A budu doufat, že to napříště nebude taková zoufale průhledná obnošená literární vesta.

ewisek22
04.12.2019 4 z 5

Dala jsem Robertovi opět šanci. Po minulé zkušenosti s inspektorkou Erikou a její Dívkou v ledu, která se mi zdála značně průměrná, jsem byla skeptická i k této knize. Ovšem prvním, čím mě už na první dobrou zaujala, byl název knihy a její anotace. Dále začátek knihy excelentní....po té střed knih se to táhlo a bylo to takové nudné...konec dobrý, jak jsem i čekala. Musím přiznat, že Kate je mi mnohem sympatičtějsí než Erika. A jelikož jsem Dívce dala tři hvězdičky, tak Kanibal dostane čtyři. Byl to lepší průměr, ale ne to top, co čekám od pořádného thrilleru a detektivky...viz HH a Kim.

Crozz
03.12.2019 4 z 5

Dobré čtení

Pavcitko
03.12.2019 5 z 5

To byla jízda! Knihu jsem otevírala velmi opatrně aniž bych tušila co mě čeká, napůl netrpělivá napůl skeptická, proč nová vyšetřovatelka? S velkým otazníkem v hlavě jsem se ale začetla a nestačila se divit. Kniha je velká jízda ve stylu nezastavujeme máme zpoždění. Bavila mě od začátku do konce. Je malinko jiná, neotřelá a Kate musíte fandit ikdyž není zrovna vzorem ctnosti. Neváhejte se čtením.

Janniska
03.12.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal a nasadil i s novou vyšetřovatelkou laťku vysoko.Napínavé,brutální,skvělé.Těším se na další .....