Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

kuttnerovka
03.01.2020 4 z 5

Perfektní, opět čtiva Bryndzovka. Ale za mě Erika jako vyšetřovatel mě bavila více

jitka7326
02.01.2020 4 z 5

Četla jsem jednak v rámci ČV, ale taky že Bryndza se čte dobře. Přece jenom se mi předchozí série líbila víc a uvidíme jak se to rozjede dál.

petrapruh
02.01.2020 5 z 5

Miluji knížky od Bryndzy, když jsem zjistila, že serie s Erikou skončila a nastupuje série s Kate tak jsem byla v rozpacích a skepická.... Omyl!!!! Další vydařená série a nemůžu se dočkat pokračování.... Čteno opět jedním dechem

4xbabča
02.01.2020 5 z 5

Přestože se změnila hlavní postava románu, tak se mi příběh moc líbil, hezky se čte, je napínavý, prostě opět super kniha autora Roberta Bryndzy a moc se těším na další.

Květ
01.01.2020 4 z 5

Nejnovější Bryndzovka je opět taková, na jaké jsem od autora zvyklá. Jednoduchá, čtivá, odpočinková, nenáročná. S novým týmem vyšetřovatelů nabrala knížka svěží vítr, no a samozřejmě nemůže chybět řádění zvráceného psychopata, jak už to tak v jeho detektivkách bývá. Kdo hledá propracovanou, uvěřitelnou story, ten nechť nechá Bryndzu ladem, já si u jeho knížek ráda odpočinu.

Jirinamac
31.12.2019 3 z 5

Začátek mi moc nebavil, ale později,když už mě zajímalo, jak to všechno bude, tak jsem četla skoro bez pauzy. Myslím si, že je v ději pár událostí, které by se asi těžko mohly stát.

AkiKagami
31.12.2019 5 z 5

Sice jiná vysetrovatelka ale úžasný děj. Od první kapitoly do poslední jsem tajila dech. Napínavé ctive dech berouci. Těším se na další příběh. Měla jsem pár teorií kdo vraha napodobuje ale takový zvrat jsem nečekala. Úžasné a mohu jenom doporučit.

Verida
30.12.2019 4 z 5

Musím přiznat, že snad do půlky knížky mě to moc nebralo a myslela jsem že knihu dočtu jen proto aby byla přečtená, ale pak přišel zlom a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Konec napínavý a krásně zakončený...těším se na další případ Kate Marshallové. Knihu mohu doporučit ????

Marosusu
30.12.2019 5 z 5

Áno majú niečo spoločné ale stále sú každe iné...teším sa na pokračovanie série môjho jedného z obľúbených ;-)

jonathan
30.12.2019 4 z 5

Kate nie je Erika... ale Bryndza je veľmi čitateľný a preto sa teším na pokračovanie...

Boboking
30.12.2019 4 z 5

Moje první setkání s populárním Bryndzou. Příběh má napětí, spád, logičnost. Postavy jsou uvěřitelné, když jsem začal, nechtělo se mi to odložit z rukou. Prostě chápu, proč je to tak populární autor. Jen možná ten konec trochu "přepálil"... Tak trochu jako z bondovky :-)

Devil-Ivet
29.12.2019 4 z 5

Na novou sérii od pana Bryndzy jsem se těšila. Jak se asi odlišil od Eriky a dokáže napsat jiné prostředí pro novou komisařku? Ano, dokázal. Kate byla zcela odlišná, s jiným příběhem a špatnou minulostí. Bylo to propracované, zápletka skvělá a závěr napínavý.

Surmei
29.12.2019 5 z 5

Sérii s Erikou mám přečtenou jedním dechem a to rovnou 2x a určitě se k ní ještě dostanu. Takže tato kniha pro mě byla jasnou volbou a opět jsem ji přečetla jedním dechem. Pravda, že vraždy byly dosti morbidní a jsem ráda, že to byl jen knižní příběh. Každopádně námět, nápad, děj, postavy, prostě vše dokonale ladilo a Kate se tak stala mou druhou oblíbenkyní po Erice. Díky za to a těším se na další knihy, kterým jdu udělat místo na poličce.

Margherita_N
29.12.2019 3 z 5

Pozor, spoilery. // Pár napínavých momentů tam bylo. Ale pak už nic pochválit nemůžu... Na první pohled mi připadalo, že zadání znělo „napiš bestseller“, a tak autor vytáhl kanibala. Hlavní hrdinka Kate Marshallová je alkoholička ve středním věku bez osobního života, kterou vyhodili od policie. Potud ctíme základní prvky současných nejprodávanějších kriminálek. Sériový vraždění funguje, co k tomu ale přidat, aby se do toho šokujícím způsobem osobně zapletla policistka a později soukromá vyšetřovatelka Kate - co takhle těhotenství s hlavním padouchem, o kterém čtyři a půl měsíce nevěděla, a nepřišel na to ani otec dítěte, když jí páral břicho nožem. Nicméně dítě je v cajku a celou dobu do děje nijak nezasáhne (a zdá se, že si ani v patnácti letech v internetové době neuvědomuje, kdo je jeho otec, ačkoli je v jednom kuse v médiích). Kate je celou dobu na vlastní pěst deset kroků před místní policií a žádnej větší zádrhel v pátrání nenastává. A nakonec si hravě poradí s přesilou, od Kate se ty zabitý sportovkyně měly učit. Kéž by to bylo aspoň čtivě napsaný, ale dostáváme topornej překlad, ze kterýho čiší anglickej originál a převod dialogů slovo od slova mnohdy nedává smysl. A k tomu odbytý korektury. Ale protože jsem měkkosrdcatá, dala jsem Kanibalovi třetí hvězdičku za pokorné autorovo poděkování na konci...

Didi15
29.12.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila. Bryndzův styl je čtivý, i když mi přijde, že někdy spěchá a tam kde si žádám více informací, je to takové useklé. Nicméně jsem se nenudila, takže za pět. Další knihu si zcela jistě přečtu.

Aligator805
29.12.2019 2 z 5

Kdybych od Bryndzy nečetla jeho předchozí knihy, tak super. Knihy o Erice,ale byly skvělé. Tato mi bohužel přišla taková nedotažená. Skryté těhotenství po tom co Kate pobodají nebo útěk z léčebny. Snad bude další díl lepší!

lalaserka
28.12.2019 5 z 5

Robert Bryndza nezklamal, nova hrdinka se mi líbila a už se těším na další knihy s Kate. vraždy jsou v této knize fakt kruté.Ale zápletka je dobře vymyšlená.

Simona838
28.12.2019 1 z 5

Tesila jsem se. Ale bohuzel. Knihou jsem se horko tezko prokousala. Nebavila me. Pozor SPOILER: to tehotenstvi (hrdinka 4 a pul mesice netusila, ze je tehotna?!) vs brutalni napadeni nozem - zadny problem??? Proc to delal padouch 1? Co bylo za vrazdou Caitlin? Zaverecna bitka te hodne vs tech zlych - WTF??? To jako vazne??? Za sebe tedy urcite nedoporucuji. Urcite to neni knizka, ke ktere se ctenar po case vrati. Za mne - vyhozene penize.

studentice
28.12.2019 4 z 5

Knížka mě bavila a ten úvod...

evynn
28.12.2019 4 z 5

Prvá bryndzovka, ktorú som nestrávila v rekordnom čase. Dokonca som si dávala oddych pri čítaní...počkám na ďalšie, ktoré už dúfam nepustím z rúk tak často ako Kanibala.