Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Oname
19.01.2020 5 z 5

Četlo se mi to dobře. Mám pro tohoto autora slabost.

mončičáček
19.01.2020 4 z 5

Parádní chvíle strávené ve společnosti Martina Stránského v audioverzi, proto přidávám čtvrtou hvězdu... Můj druhý Bryndza možná nebude poslední...

knihomolka78
18.01.2020 4 z 5

Můj oblíbený autor nezklamal, i když téma kanibala bylo na mě trochu moc. Co mi ale trochu vadí je, že i v druhé sérii má hlavní hrdinka (vyšetřovatelka) problémy s alkoholem. Myslím, že v nové sérii by mohla být hlavní postava trochu šťastná nebo aspoň jinak komplikovaná...

Vesina
17.01.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.... konec sice až superrychlý, ale jinak bomba.

Evule *
17.01.2020 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, je napínává i když, už víš kdo, protože nevíš proč.. Za mě plný počet a těším se na další příběh.

MonikaKutá
16.01.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od Roberta Bryndzy a opět plná napětí. Druhou polovinu jsem hltala tak, že jsem ji přečetla celou naráz. Nemohla jsem prostě přestat číst a odtrhnout se. Jediné mínus pro mě bylo, že bylo od začátku jasné, že to hlavní postava Kate Marshallová přežije, jelikož je to první díl série s tou vyšetřovatelkou. Nicméně vřele doporučuji. 5/5

šipek
16.01.2020 4 z 5

Tak asi jsem po předchozí sérii čekal od této knihy více. Jako předchozí knihy se velice dobře četla, ale něco málo tomu chybělo. A co mě teda vadilo dost časté zmiňování sklonů Kate k alkoholu, ale určitě sáhnu po dalším pokračování této série.

Marta_P
16.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale nebyla pro mě úplně strhující. Příběh hezky plynul, líbila se mi osobní linka Kate, ale pořád jakoby mi něco chybělo, co by mě donutilo neodložit knihu z ruky. Rozhodně ale za přečtení stojí a další díl si zase přečtu.

MarianP
16.01.2020 5 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, dej odsýpal, bavili ma všetky postavy v knihe. Záver dobrý, viacmenej dosť otvorený, takže sa teším na pokračovanie. Za mňa výborná detektívka bez zbytočných odbočiek, bez odpútavania pozornosti a bez zbytočných postáv. Odporúčam každému, kto má rád odychovejší detektívny žáner bez nutnosti preskakovať dej....

ivousekk
15.01.2020 4 z 5

Dobre to bylo. Hodne napinave a o dost drsnejsi nez serie s Erikou. Ale vykreslovat byvalou policistku a jejiho asistenta jako velmi zdatne v patrani ( a pritom bez moznosti, ktere policie ma) a policii zcela neschopnou, mi moc nesedlo, bylo to dost prehnane.

janastok
14.01.2020 3 z 5

Zdá se, že autor po vzoru severských spisovatelů přitvrdil. Příběh je trochu nevěrohodný a překombinovaný,
ale čte se dobře. Hlavní hrdinka sympatická, žádná nesmrtelná superžena. Ohledně toho alkoholu se trochu bojím, aby to nedopadlo jako u jiných mých oblíbených hrdinů ze severských detektivek, kdy občas přestávám sledovat příběh a jen se modlím, aby zase nezačali chlastat.

MT23
14.01.2020 5 z 5

Četla se parádně - jako každá kniha od Roberta Bryndzy. Byla jsem ráda za nové postavy v příběhu a detailnější popis činů.. :)) Těším se na další díl s Kate..

marimari
14.01.2020 3 z 5

Pro mne nejslabší z autorových knih. Píše poutavě, ale tenhle příběh je překombinovaný, plytký,nereálný, až moc morbidní. Četla jsem všechny jeho knihy, ale myslím, že už stačilo. Nemusí být všude krev a chorobná mysl, aby detektivka byla dobrá. Ale je to můj názor a druhý to vidí jinak. Proto je tolik knih, abychom uspokojili svoji závislost na čtení.

c.svetlana
13.01.2020 2 z 5

Hmmmm...každou knížku s Erikou jsem jela na jeden zátah, kdyz čas a děti dovolily:) U Kate jsen děti nešidila, dokázala jsem totiž knížku odložit v půlce věty a četla jí skoro týden. Kate mi přijde nemilá, taková ta slušná holčička, tíhou osudu zahořklá, co se pořád nedokáže rozhodnout, jestli má nebo nemá smysl pro humor....téma knížky uz vcelku provařená záležitost....Eriko, těším se, že se s další Bryndzovou knížkou vrátíš ty:)

devron
13.01.2020 4 z 5

Závěr mohl být propracovanější, ale čte se to dobře.

Lenka.Vílka
13.01.2020 2 z 5

Budu upřímná, neměla jsem po předchozích zkušenostech s autorem, v plánu od něj už cokoliv číst. Přesto jsem neodolala. Proč?
- je to nová série
- zaujaly mě některé komentáře zde, protože nemám ráda, když je porovnávána jedna série s druhou od jednoho autora

Přestože je tohle samostatná jednotka, je to stále to stejné. Takže moje hodnocení, vážený nadšený čtenáři této knihy neber vážně, protože já nebudu nadšeně juchat jako fanynka, která adoruje vše od svého miláčka.

Problém je v tom, že autor dělá stále stejnou chybu. Snaží se pozornost od nepromyšlené kostry příběhu a celkově jednoduché zápletky, zastínit možná dobře rozepsanými postavami (vždyť na jakém žánru autor začínal, že?) a kopcem morbidnosti. Problém není v tom, že jsem přecitlivělá. Problém je v tom, že nemám ráda trik spisovatelů, že za zrůdnostma schovávají nedomyšlené věci. Je to lehká detektivka, která se lidem líbí (a já chápu proč), ale mě nepřinesla nic nového.

Je to celé tak geniálně nereálné, až to bylo vlastně dobré (za to má autor ode mě hvězdičku do hodnocení). A s tím jsem problém neměla. Celkově mi nápad přišel zajímavý. Možná kdyby to napsal někdo jiný, jsem si jistá, že se mi to bude líbit. Ale tady je prostě moc "Bryndza Style" s tím dobrým i špatným. A to já asi nedávám, hlavně to špatný.

Autor umí relativně dobře psát (za to má autor ode mě další hvězdičku do hodnocení), ale zároveň mi přijde, že píše celkem podlézavě (za to má autor ode mě půl hvězdičky pryč z hodnocení). Protože mi trochu přijde, že se Robík dostal do fáze, kdy si moc dobře uvědomuje, že prodá i slabší kousky. A pokud něco trochu odflinkne, my to sežereme. A je jedno, že jsme si objednali steak medium rare, protože ten je lepší PRO NÁS, ale autor nám naservíroval rare, protože na něm je PRO NĚJ míň práce (nebo mezitím udělá alespoň další rare).

A to je všechno. Ale to mi nestačí.
Co s detektivkou (nebo jakýmkoli) jiným žanrem, když ve mě text nevyvolá žádné emoce?
Když je mi jedno, co se stane s postavama?
To za mě nefunguje.

Sazinek
13.01.2020 5 z 5

Bryndza je můj oblíbený autor, tudíž bylo jasné, že si chci přečíst i novou knihu z jiné série. Trochu jsem ze začátku měla problém, protože nová série, ale musím říct, že na Kate jsem si zvykla, je to psáno trochu jinak, líbí se mi, že se v knize odehrává soukomej život Kate a její alkoholismus ( trochu mi to přípomíná Harryho Holea). Kate mi není tolik sympatická jako Erika F., ale dokážu to nějak přejít.
Teď k samotnému příběhu - Brynzda se prostě strašně dobře vyvíjí, četlo se to dobře, v půlce víte vraha napodobitele a kapitoli jsou o něm, což je fajn zpěstření.
Za mne velice doporučuji a další vydanou knihu, až bude, tak opět nevynechám.

lenka666
12.01.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Napínavé a čtivé.

Dardos
12.01.2020 3 z 5

Pro me bohuzel zklamani oproti predchozim kniham tohoto autora :(.
Hlavni hrdinka mi uplne nesedi, vztah s jejim o dost mladsim asistentem mi prijde zvlastni. K tomu bych rekla dost neuveritelny dej, ktery vyvrcholil akci s vrtulnikem.
Kniha mi nesedla, musela jsem se "nutit" do precteni. Ale vzhledem k predchozim, ktere jsem doslova zhltla, dam sanci i dalsimu dilu a uvidim.. :)

SimonaP
12.01.2020 3 z 5

Knížka čtivá, ale líbí se mi víc série s Erikou. Tady mi přišlo, že policie nic nedělá a vše je v rukou soukromých detektivů.