Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

eva3992
06.02.2020 4 z 5

Nová vyšetřovatelka Kate Marshal je tu. Před patnácti lety dokázala vyřešit případ nebezpečného sériového vraha, i když přitom málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a chce vést poklidný život. Vše ale naruší nový vrah, který pokračuje tam, kde Kanibal z Nine Elms před patnácti lety skončil. Kate se tedy vrací k vyšetřování.

Moje první setkání s Robertem Bryndzou. Musím uznat, že se kniha četla velice dobře. Jazyk, kterým je napsána je neskutečně čtivý a stránky mizí pod rukama.
Co se týče děje, tak některé věci mi přišly zbytečné, některé nereálné (obzvláště kontrola vězňů ve věznici s takovou ostrahou???). A můj osobní problém je, když se v knize dozvíme kdo je vrah dřív, než na to přijdou vyšetřovatelé, pro mě to ztrácí „wau efekt“.
Ze začátku mě kniha pohltila, prvních 20 stránek Vás okamžitě vtáhne do děje. Jakmile jsme se ocitli o patnáct let později, přišlo mi to rozvláčné a až za polovinou se ukázalo napětí, které Vás opět připoutalo ke knize.
Připravte se na pár nechutností, zvláště kdo máte slabší žaludek, nemuselo by Vám to udělat dobře.

Celkově knihu hodnotím spíš k lepším thrillerům a doporučuji k přečtení.

ydnac
06.02.2020 2 z 5

Poprvé mě pan Bryndza trochu zklamal. Ani nevím proč, ale musela jsem se do čtení této knihy trochu nutit, začala mě bavit asi na straně 300..Jak už tu někdo zmiňoval, taky se mi nelíbí, že další hrdinka řeší problém s chlastem. Stejně ale budu číst další knihy :-)prostě tentokrát mi to nějak nesedlo, ale holt každý den není posvícení. Asi jsem čekala víc akce, napětí...nevim

monika6035
05.02.2020 5 z 5

Opět velmi čtivá

MarsyPint
05.02.2020 1 z 5

Velké zklamání. Věřím, že tento styl má své příznivce, ale mě kniha spíše přišla jak parodie na thriller.Rychlý začátek z kterého se velice stručně dozvíme to nejdůležitější, hlavní hrdinka je žena vyšetřovatelka a samozřejmě má spoustu osobních problému, které jsou vlastně nejdůležitější pro celý děj, protože jinak by nebylo o čem psát.

Janinka.V
04.02.2020 2 z 5

Za me nic moc,Erika me bavi vic,tohle mi prislo trosku prekombinovane.

Ywonek
04.02.2020 5 z 5

Jo tohle se povedlo ????

Kekik
04.02.2020 5 z 5

Obavy, že budu Kate Marshall porovnávat s Erikou Foster, vzaly rychle za své. Kate je úplně jiná. Autorovi se povedlo rozjet novou sérii na výbornou.
Mně se příběh líbil. Největším překvapením pro mě byla postava jménem Jake. Zápletka zajímavá.
Kate i Tristan mi byli sympatičtí. Těším se na další jejich působení.

Hedžoková
03.02.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny, nešlo odložit;)

iva.gracova
03.02.2020 2 z 5

Píšu to s velmi těžkým srdcem, ale tato kniha mě bavila nejméně - v porovnání se sérií s Erikou. Trošku mi vadilo, že jsem narazila asi na tři chyby (což je samozřejmě chyba korektury a překladu), ale i ta kniha samotná, jako by tam něco chybělo, co v knihách s Erikou zatím vždy bylo... Možná za to může jen mé velké očekávání... Ale je to klasický a dobrý Bryndza, kniha nezklamala a určitě si přečtu druhý díl, jen abych se ujistila, že mě to pořád baví :-)

Neami2
03.02.2020 4 z 5

Když tento díl srovnám s předchozí sérií. Styl psaní je víceméně stejný, což je samozřejmostí. Akorát mi přišel o něco slabší. Nemohla jsem se začíst tak, jako u případech s Erikou. A také je škoda těch občasných překlepů....Nicméně i tak stojí za přečtení.

Kamilajznik
03.02.2020 5 z 5

Jako všechny knihy od Roberta, i tato se mi velice dobře četla a opět mě nadchla. Ale... Musím říct, že si na novou hlavní postavu, Kate, musím trošku zvyknout. Erika je Erika :-)

janina66
03.02.2020 5 z 5

Mně osobně se příběh s novou Katy líbil, i když dle mého serie s Erikou není ukončená. Trochu mi v této knize vadilo popisování dost brutálních vražd. Ale Kate i Tristana jsem si hned oblíbila.

Sarrah
01.02.2020 5 z 5

Mě kniha nadchla, a rozhodně mi nevadilo, že Kate je jiná než Erika. Musí být, je to jiný příběh, nemůžou být stejné. Těším se na další případ. V jedné z pasáží jsem zavírala oči jako kdybych se koukala na film, ta představa byla hrozná, měla jsem husí kůži.

koki.veru
01.02.2020 5 z 5

Nádhera. Nejprve jsem byla naštvaná, že pan Bryndza nepokračuje v sérii s Erikou a že rozjíždí novou sérii, ale hned po prvních stránkách jsem byla za tuto knížku moc ráda. Super příběh od začátku do konce :)

marli58
01.02.2020 4 z 5

Celkově se mně kniha líbila. Ale byla na mě trochu drsná (i když je to patrné už z názvu) a chybělo takové to temné tajemno. Ten přístup dozorců ve věznici a jejich kontroly mně přišly dost směšné. Na to, že to bylo vězení pro nejtěžší zločince... Uvidíme, jak se bude Kate dále vyvíjet. Určitě si pokračování přečtu.

oleg
31.01.2020 5 z 5

Dobře se četla jako ostatní ale nebyla jsem tak napnutá,až ke konci to mělo spád a to zase brzo skončilo.Nevím ale Erika se mi líbila více.....

axspevak
30.01.2020 3 z 5

Nektere pasaze pekne promyslene a originalni,ale neco zase tuctove a predvidatelne. Myslim, ze mi ani vysetrovatelka Fosterova z jeho predchozich knih k srdci neprirostla. Tak nevim.
SPOILER
Osobne mam uz po vsech prectenych thrillerech trochu averzi na to,kdyz si vrah vybira obeti z rad vysetrovatelu a jejich rodin.Je to uz ohrane a vzdy to s nimi stejne nakonec dopadne happy endem,protoze tezko umre hlavni postava,kdyz to ma byt 1. dil nove serie ze ;)

Ťapulka
30.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, stejně jako všechny předchozí od Roberta Bryndzy. Ale... tak nějak mi závěr přišel uchvátaný, chycený za vlasy a se spoustou nepravděpodobného. Uvidíme, jak se Kate Marshallová bude nadále vyvíjet.
Jinak mám obrovskou výtku na nakladatelství, protože takové množství hrubek jsem v žádné knize snad ještě nenašla. Některé mi vážně kazily dojem z příběhu.

Malibuska
29.01.2020 5 z 5

Výborná jako všechny od tohoto autora.

martina7199
29.01.2020 3 z 5

Tato kniha od Roberta Bryndzy mě bohužel neoslovila. Erikou Fostrovou nasadil laťku příliš vysoko. Pokračování si samozřejmě koupím, snad se začne postava Kate vyvíjet k lepšímu.