Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

p.marshi
28.01.2020 5 z 5

Knizku jsem přečetla jednim dechem :)

gilt
28.01.2020 5 z 5

Mě se to moc líbilo! Napínavé a mělo to spád. Bryndza prostě nezklame!

bara6076
28.01.2020 1 z 5

První kniha od opěvovaného autora. Psát umí čtivě, ale to je celé. Knihu jsem musela občas/často i odložit, jak byla nechutná a morbidní. A to jsem na něco zvyklá. Hlavní hrdinka mě moc neoslovila. A už vůbec ne tím, že je "opravdová". Nějak mi úplně nejde se ztotožnit s nezodpovědnou alkoholičkou.

Štixa
28.01.2020 5 z 5

Vzrušující. Sice jsem se dosti zarazila jak to bude dál pokračovat, když vrah byl odhalen na začátku knihy a jestli mě bude příběh i nadále bavit. Něčekaný zvrat ale překvapil :-) Těším se na další případy Kate Marshallové ;-)

hel-ca
28.01.2020

Kniha přečtena bez nadšení, od půlky již působila zbytečně prodlužovaná.

Lembi
28.01.2020 1 z 5

Špatný, špatný. Od poloviny knihy jsem si přál smrt hlavní hrdinky. To se mi ještě nestalo. Zápletka není nejhorší, ale hlavní postava pro mě absolutně nesympatická. Kdyby se alespoň jednou napila :). Vrhám se na dalšího Harryho H. Můj první a zároveň poslední Bryndza.

monte
27.01.2020 5 z 5

Super, jsem nadšená. Robert umí

ilčidlo
26.01.2020 5 z 5

Nová vyšetřovatelka mně přijde ještě lepší, čtivá detektivka

venda99
26.01.2020 4 z 5

Je to čtivé, ale není to zrovna moje gusto.
Jinak věřím že to spoustu čtenářů nadchne.

aja0661
25.01.2020 5 z 5

Dalsi skvela knizka! Precteno jednim dechem. Uz se tesim na dalsi dil s Kate Marshall a Tristanem...

desejka
25.01.2020 4 z 5

Uf to byla síla, některé pasáže byly pro mě hodně drsné a musela jsem přestat číst, asi jsem zvolila špatnou dobu k četbě této knihy, obvykle mi to nevadí. Každopádně jak je u tohoto autora zvykem kniha byla napínavá a dobře se četla

postrach
25.01.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha i když ne originální nápad.Styl Hanibal Lecter.Postava hlavní vyšetřovatelky se taky povedla.Jen tak dál.

LuluBird179
24.01.2020 4 z 5

Skvělý Robert. Čtivý, jako vždy. Jen tomu něco chybělo...Erika. Ale ano, určitě stojí za přečtení.

klarence
24.01.2020 4 z 5

musím přiznat, že jsem si chvilku musela zvykat na novou hlavní hrdinku, ale nakonec to prošlo :-) kniha se mi líbila jako vždy autor za mne nezklamal

Olous1
23.01.2020 5 z 5

Robert Brynza píše čím dál tím líp.Inspektorka Kate Marsshallová a její asistent Tristan jsou mi moc sympatický.Má to perfektní děj,u této knihy rozhodně neusnete.Prosím pane Brynzo chtělo by to rychle druhý díl.Za mě 100%.

Mermaida
22.01.2020 5 z 5

Má první letošní kniha a rozhodně jde hned do seznamu "topek".
Mé první setkání s knohou tohoto autora, a hned musím říci, že mě zpětně mrzí, že mě knihy ze série s vyšetřovatelkou Erikou minuly.
Tohle byl skvěle vykreslený thriller, u kterého jsem místy nemohla dýchat, a spěšně ho zavírala a zase otevírala, protože zvědavost byla silnější, než "záchvěv strachu" z dějové linky.
Hodně mě okradlo o celiství děj to, že jsem bohužel neměla na knihu více jak týden čas (ten jsem trávila s pár lidmi na horách, a na čtení se tam opravdu nenašel ani zlomek z hodiny - prostě skvělá parta!). Jinak bych knihu přečetla určitě o hodně dříve, a ne abych jí "louskala" víc než dva týdny :-/
Děj byl opravdu záživný a kniha brilantně napsaná.
Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k nějaké knize od autora, a předpokládám, že si nakonec nenechám ujít ani kniy s Erikou Fosterovou. :-)

alnahu
22.01.2020 5 z 5

Opět čtivý příběh napínavý až dokonce.Tentokrát se setkáváme s novou vyšetřovatelkou Kate, na začátku knihy se jí podaří odhalit kanibala z Nine Elms. I když již je pachatel ve vězení objeví se náhle opět další případy napadených dívek stejným způsobem,Kate i když již je mimo službu opět se pustí do dalšího pátrání po novém kanibalovi a děj je opravdu překvapivý-pan Bryndza má opravdu bujnou fantazii.I když jsou vraždy dívek opravdu kruté-přesto dávám plný počet hvězdiček.

novina
21.01.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Jako matka jsem konec prožívala s Kate a Jackem se zatajeným dechem. Kate je mi bližší než Erika a těším se na další pokračování.

Bíčko
20.01.2020 2 z 5

Bohužel pro mě zklámání. Serii s Erikou jsem milovala, ale nová "vyšetřevatelka" Kate mi vůbec neseděla. Ještě si hodně rozmyslím, jestli se pustím do dalšího dílu.

ElenaM
19.01.2020 3 z 5

Bohužel jsem trochu zklamaná. Musela jsem se do čtení nutit, na to nejsem u Bryndzy zvyklá. Něco se mi zdálo nedotažené a naopak konec se mi zdál příliš "honem, honem ať je konec". Nejdříve jsem byla nadšená, pak mi ale začala Kate lézt dost na nervy. Ona a Tristan mi připadali nemastní/neslaní - na to, že jsou to hlavní pilíře příběhu a hlavní postavy. Kate pořád dokola řešila svůj problém, nejdřív jsem si říkala "fajn", ale když to bylo co 10 stran, už mi to lezlo na nervy. Námět knihy a motiv vraha mi přišel taky takový... slabý. Škoda...