Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Ondra519
12.01.2020 1 z 5

Moje první zkušenost s autorem a musím říci, že jsem celkem zklamaný. Cítím z textu snahu o originalitu za každou cenu, upozorňování čtenáře na důležité postavy a celkově příběh celkem triviální, bez nápadu. Očekávané (ale snad už od třetiny knihy) dramatické finále se pak mění ve frašku, kdy jsem se smál společně s hlavní hrdinkou, kdy duo hlavních zlosynů připomínalo vesnické amatérské herce při zkoušce Našich furiantů. Každopádně dám autorovi ještě jednu šanci a zkusím něco z jeho rannějších kousků, tam mu třeba ještě nešlo tolik o peníze.

verca0794
11.01.2020 5 z 5

Klasická Bryndzovka, i když se mi zdá, že brutalita se každou knihou stupňuje, což se mi už přestává líbit. Bryndzu jako autora mám ráda, přečetla jsem všechny jeho knihy. Tato kniha je novou sérií a pokud mám hodnotit za sebe, tak první série s Erikou se mi líbila víc a byla bych moc ráda, kdyby dál ještě série s Erikou a Petersonem pokračovala. Oba jsem si oblíbila a nechtěla bych o ně přijít. Ale uvidíme jak se vše vyvine.
Abych nebyla jen kritická, tak nebudu porovnávat tyto dvě série, ale teď budu hodnotit tuto sérii zvlášť.
V první knize série jsou opět sympatické hlavní postavy, kniha se četla dobře, má rychlý spád a tempo při kterém se ani chvíli nenudíte. Jednu * bych ubrala za některé pasáže, kde se mi to zdálo přehnané a nevěrohodné, ale zase * musím přidat a dát plný počet *, protože mě překvapilo, že Bryndza zná Geocaching a v knize se o něm zmínil. Tím dost překvapil a potěšil mě jako hráče Geocashingu.
Tak jen tak dál Bryndzo, čekám na další knihy, ať už je to tahle nebo pokračování předchozí série. Jenom prosím uber trochu na brutalitě, kanibal už je snad brutálním vyvrcholením nemyslíš?

putpuda
11.01.2020 5 z 5

Jeden z Vánočních dárků ;)
No, musím říci, že to vypadá na ještě lepší počteníčko než série s Erikou. Je to mnohem propracovanější. Jde vidět, že pan Bryndza s každou další knihou jen rozkvétá ;) Jen tak dál.
Je to napínavé, velice čtivé. Občas mě napadá, že samotní autoři musejí být krapítek mešuge ..... kam na ty nápady chodí :D?!
No další díl s Kate bude až za rok, podle oficiálních stránek autora, tak se máme alespoň na co těšit :)

Hanaluna
10.01.2020 4 z 5

Bryndzu mám ráda, první kniha série se četla dobře. Rychlý spád, tempo, klasika autora. Kate je mi sympatická. Ale některé zvraty a pasáže se mi i na knihu zdály být přehnané a opravdu nevěrohodné. Tak uvidíme jak bude pokračovat.

Cleo De Nile
09.01.2020 5 z 5

Naprosto brilantní detektivka, za mě snad dokonce o level výše, než série o Erice. Ta je totiž taková ledová královna (ne že by na to neměla nárok, po tom všem, čím si prošla), a její kolegové mi k srdci moc nepřirostli, za to do Kate a Tristana jsem se hned zamilovala. Navíc mi tu nepřekážely ani části z hrdinčina osobního života. Moc se mi líbilo, jak to měl autor propracované, nápad s karamelkami je dobrý, snad se jím nikdo neinspiruje :D Také je nutno dodat, že všechny vyprávěcí roviny byly zajímavé, žádná tam nebyla navíc. Možná jen ta část s Caitlyn mě úplně nebrala, ale chápu, proč se jim tam autor rozhodl zařadit. Moc se těším na další díly - tedy, doufám, že jich bude víc.
Jenom jediná věc - to fakt Kate se všemi svými zkušenostmi, znalostí původního případu a selským rozumem nedocvaklo, co asi fanoušek udělá po čtvrté oběti? A v klidu si domů pozve syna, když se v oblasti potuluje šílený vrah, který s nimi má hodně společného?

Eduarda
09.01.2020 3 z 5

Vždycky, když dočtu Bryndzu, dalšího už nechci číst - a když vyjde, chňapnu po něm. Čtenáře udrží, spád to má, to je fakt...ale tentokrát se mi na začátku a na konci chtělo až smát, jak to bylo blbý. Takže dalšího Bryndzu už nebudu číst...minimálně do další vydané knížky.

vladimirah
09.01.2020 2 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Nevěrohodné, přehnané, nevyvolává naprosto žádné emoce.

Niš-knihovna
08.01.2020 3 z 5

Vzhledem k názvu knihy, který mě upoutal, je děj celkem klidný, nic moc. Čtivá oddechovka, doporučuji na dovolenou.

Polinka92
08.01.2020 4 z 5

Celkem překvapivý zvrat.

hana4834
08.01.2020 2 z 5

Popravdě me zaujal hlavně název knihy , jinak bych řekla že příběh je neslaný nemastný. Tento autor mi moc neseděl.

Nikola_
07.01.2020 5 z 5

Ke knihám Roberta Bryndzy se dá říct jen jedno - Naprostá dokonalost! Miluju sérii s Erikou a docela jsem se bála, aby série s Kate byla stejně dobrá.. a JE. Robert je právem můj nejoblíbenější spisovatel a už se nemohu dočkat nové knihy, ať už bude s Erikou nebo s Kate, je jasné, že bude skvěle ❤

Brembelik745
07.01.2020 5 z 5

Pro mě tohle dílo, bylo rozhodně lepší než celá série s Erikou.
Kniha měla spád, pořád se v ni něco dělo, líbila se mi i dějová linka prvního vraha.
Minus vidím v tom, že nebylo moc vysvětleno proč zrovna tyto dívky, proč si vrah vybral zrovna příklad prvního kanibala z Nine Elms, atd...prostě chybí spousta PROČ ....
Pro mně ale i tak TOP kniha od R.Bryndzy. Těším se na další díl z této série.

Restang
06.01.2020 4 z 5

Bryndza patří mezi mé nej autory, takže jsem se těšila na novou sérii. Kniha se mi zdá o chloupek méně čtivější než předchozí série, ale jen o chloupek :) Ale zase na druhou stranu se mi to zdálo propracovanější. Další věc Kate nejdříve odhalí Petera co by schopná policistka a v některých částech děje se mi jeví trochu nejistá, ustrašená, málo akční na býv. policistku. To ovšem na konci je pomalu supermanka :) Tak uvidíme co bude dál a PS: souhlasím s předchozími opět chlast .. Ale jinak se těším na pokračování a jsem zvědavá jaké budou další díly.

Garfi
06.01.2020 4 z 5

Jedná se o mou první "Bryndzovku" a musím uznat, že jsem na začátku byla trochu skeptická, jelikož různých šokujících detektivek se v posledních letech vyrojilo nepřeberné množství. Musím ale říct, že mě styl autorova psaní chytil hned od začátku a přečetla jsem knihu za jeden den. Děj má spád a plyne lehce, udržuje čtenáře stále v napětí, jak se příběh Kate bude vyvíjet. Samozřejmě na celém příběhu se najdou mouchy a nelogické zkratky, které ale vzhledem k tomu, že mě knížka bavila, autorovi asi odpustím a vrhnu se na jeho předchozí sérii s Erikou Fosterovou. Co se týká nějakých extrémně nechutných popisů vraždy, ty se spíš nekonají, mám pocit, že například Nesbo je v tomto směru o dost větší extrémista. Druhá věc je, že kanibal z Nine Elms vlastně není až tak v pravém slova smyslu kanibal, určitě u něj nečekejte večeře ve stylu Dr. Lectera.

hana1988
05.01.2020 3 z 5

Bryndzu mám ráda, jeho sérii o Erice Fosterové jsem přečetla celou, takže jsem se na novou vyšetřovatelku těšila. Bohužel maličko zklamání, knížka nepatří k jeho nejlepším. Ale i tak se mi líbila a patří určitě k těm lepším krimi. Akorát Erikou Fosterovou nastavil vysokou laťku:)

Nikusha
05.01.2020 4 z 5

Hned na začátku mě knížka vtáhla do děje. Ten časový posun na mně působil, jako bych byla opravdu opodál a vše sledovala. Jen to odhalení "fanouška" mi přišlo takové zmatené. Nechávám si jednu hvězdičku pro další díly, na které si určitě počkám.

nikola2817
04.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms byla moje první kniha od tohoto autora. Přečetla jsem jí ta tři dny, byla opravdu napínavá. Už od začátku mě vtáhla do děje a za celou dobu jsem neměla pocit, že bych se nudila. Vraha jsem odhalila celkem rychle, jen jsem celou dobu čekala, jaký měl motiv, a proč to vše dělal.
! SPOILER!
I přesto, že se mi kniha dost líbila, bylo v ní spoustu situací, které byly dost nevěrohodné nebo mi dost vadily. Např. mám pocit, že snad v každé detektivce, která vyjde, má někdo z hlavních hrdinů problémy s alkoholem.
Dále mi přišel přitažený za vlasy ten konec. Jak rychle na konci Tristan a policisté přišli na to, kam vrah Kate unesl, jak Kate v podstatě přeprala dva chlapy a jednomu se vysmekla tím, že ho kousla, a jak snadný byl únos Petera z léčebny. Haha.

Sacinka
04.01.2020 2 z 5

Zklamání.. bryndzu miluju, (proto jsem to nakonec i dočetla), ale tohle mě bohužel nebavilo. Otevřela jsem knihu tak dvacetkrat a nevtáhla mě. Bylo to přehnaný, nevěrohodný.. a nejvíc mi vadilo, že to bylo úplně bezemoční. Žádný napětí, strach, smutek, radost.....

Dumicek
04.01.2020 4 z 5

Bryndza je skvělý spisovatel..v této knize to zase předvedl, ale zatím u mě vede zatím více Erika, ale věřím, že s jeho další knihou srovná laťku s předešlou sérií. Námět byl dobrý, něco teda až moc přitažené za vlasy což mi tak trochu nesedělo..Jinak se to četlo pěkně, nepřišlo mi to zas až tak brutální, jak tady někdo popisuje..konec byl napínavý až neuvěřitelný, ale celkově to ke knize sedělo a Kanibala mohu jen doporučit a jsem zvědavá co Bryndza vymyslí příště.

martineden
04.01.2020 2 z 5

Bryndza se čte dobře, to se musí uznat, mám moc ráda předešlé knihy s Erikou, ale tato detektivka mi přijde jako splácaný pejskokočičkovský dort. Násilí, hodně násilí, hlavní hrdinka sama proti všem, rodinné vztahy, zvrácené rodinné vztahy, alkoholismus... a do toho v české verzi na str.253 sloveso “mněl” A na str. 208-209 slovní spojení “skalní formace” použito čtyřikrát, z čehož mě málem kleplo.