Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Martina1805
05.03.2020 5 z 5

Super čtivě napsané překvapivý děj a děsivé, doporučuji přečíst

PetraBery
03.03.2020 4 z 5

Nová hrdinka nové série je pro mne stejně stravitelná jako Erika z druhé série. Kdo napodobuje vraždy kanibala, toho času zavřeného ve vězení? Kate, ačkoliv již u policie nepracuje, se dostává do širšího okruhu vyšetřování a spolu se svým asistentem se snaží přijít celému případu na kloub.

Bruklinka
03.03.2020 1 z 5

Kanibal byl velikým zklamáním, o to větším, že celou sérii s Erikou mám moc ráda. Neděsilo, nenapnulo, nevzbudilo žádné jiné emoce. Stále to je řemeslně dobře napsané, knížka je čtivá, ale to je bohužel asi všechno.
Co mi ale vadilo nejvíc je ne moc dobrý překlad (spojení "skalní formace" osmkrát na dvou stranách, i z úst prosté sociálně slabé ženy? Opravdu?) a absence korektur - přestože je korektorka uvedená, neodvedla vůbec žádnou práci (Kate zamával, Jake si myslela, mněl a mnoho a mnoho dalšího).

Katka8383
02.03.2020

Přečetla jsem už pár knih od tohoto autora, všechny byly velmi čtivé a dobře napsané s promyšlených a napínavým dějem, ale bohužel tato jeho kniha mne nadchla nejméně.

Kátice
02.03.2020 4 z 5

Dobře promyšlený děj, moc pěkně napsané, už se těším na další případ!

L.Helena
29.02.2020 4 z 5

Docela dobrá první kniha nové série, avšak dost situací mi přijde poněkud nereálných nebo postavených na náhodě. Osud, který autor pro hlavní hrdinku Kate vymyslel, slibuje docela velký potenciál budoucích zajímavých zápletek. Akorát je mi tak trochu proti srsti, že se jedná opět o alkoholičku, i když momentálně již několik let abstinující. Jakoby se všichni současní autoři detektivek domluvili, že vyšetřovatel zločinu prostě musí být závislá, psychicky nevyrovnaná či jinak narušená osoba.
Kniha se však přes to všechno hodně dobře čte, takže určitě si nenechám ujít i další díly.

pepa4081
28.02.2020 2 z 5

Nevím, kdo vymyslel pitomý nadpis na obálce: „Už jednou unikla vrahovi. Dokáže to i podruhé?“
Pokud by to nedokázala, byl by to začátek a zároveň i konec nové série! Navíc jsme připraveni o překvapení a od začátku víme, co se asi odehraje na konci.
Těšil jsem se na novou sérii, protože ta předchozí měla dle mého názoru sestupnou tendenci a její aktéři mi nikdy nepřirostli k srdci.
Bohužel ani nová hlavní hrdinka mi není příliš sympatická. Její časté hnípání se ve vlastních problémech mne dost otravovalo. Kniha obsahuje i zajímavé a napínavé pasáže, ale většinou jsem jen zíral, jakou další neuvěřitelnou absurditu si autor ještě vymyslel. Dobrá detektivka by měla být alespoň částečně uvěřitelná, tato kniha mi však přišla jen jako snůška nesmyslů. Knihu jsem spíš přetrpěl a už se k ní nikdy nevrátím.

Monkas1
26.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, za mě ano ,doporučuji.

Katulinka69
26.02.2020 5 z 5

Naprostá senzace, už se těším na další

Kája95
25.02.2020 3 z 5

Asi už mě nebaví detektivky, kde je detektiv unesen, napaden nebo jinak ohrožen a když ne on sám/a aspoň jeho/ její děti či partneři. Kniha se čte dobre, ale nic převratného

PetikH2O
25.02.2020 5 z 5

Podobnost trochu s Cormoranem Strikem a jeho asistentkou, ale obrácene pohlavi. Kanibal jak z mlčení jehnatek. :) u mě dobry! ,,Cejtim tu tvou ****". Stačilo říct karamel :D.

mmmisulka.r
24.02.2020 4 z 5

Moje druhá přečtená kniha od Roberta. A? No, asi dám Erice ještě šanci. Tenkrát mi totiž první díle série s Erikou přišel poněkud jednoduchý a další díly mě moc nelákaly. Co se nové série týká, je tam diametrální literární rozdíl. Bryndza se dost zlepšil.

veronika3141
23.02.2020 5 z 5

Jako vzdy bajecna kniha od Bryndzy uz de tesim na dalsi knihu :) za me 1*

zuziosi

Moc dobré

Aleen
22.02.2020 5 z 5

Omlouvám se, ale opět se budu opakovat: autor velice dobře zvládá své řemeslo - psát detektivky. Moc se mi líbilo vše. Hlavní postava mi přijde o dost vyrovnanější, než Kate, která okupovala všechny problematické okamžiky předchozí série. Přišlo mi, že do sebe záležitosti v příběhu pěkně zapadají. Nápad na zápletku je neokoukaný a postavy byly uvěřitelné. Žádné wow, ale pěkné počtení.

Angelicca
22.02.2020 5 z 5

Celkově velmi povedený příběh, který měl spád a kniha se četla skvěle. Nová hrdinka Kate je zajímavá a těším se, jak se bude v dalších dílech její život vyvíjet dál. Vřele doporučuji k přečtení!!!

alilunka
21.02.2020 5 z 5

Mně se moc líbila. Erika je sice jenom jedna, ale Robert rozhodně ukázal, že má co nabídnout. Stojí za přečtení.

oolinkaa
21.02.2020 5 z 5

Super super. Čekala jsem, že sérii s Erikou nic nepřekoná , nebo se to bude za účelem zisku opakovat, ale jsem nadšená. Další super příběh , který hned vtáhne do děje. Má to smysl, spád , postavy jsou sympatické. Bryndza je prostě super spisovatel, u kterého nemám co vytknout

HDosoudilová
21.02.2020 4 z 5

Na novou knihu Roberta Bryndzy jsem se strašně moc těšila! A opět mě bavila. Čtivé, napínavé, začátek vás krásně navnadí... Některé pasáže mě bavily více, některé méně... a takový konec jsem zase nečekala.
Co se týče Kate, zatím mi moc nesedí, ale uvidíme v dalších dílech. Její život je každopádně opět dost zajímavý :-)
Určitě doporučuji začít číst i tuto sérii

Peslik
21.02.2020 4 z 5

Proč mám pocit, že konci něco chybělo???
Jinak nová série, nová hl. postava, nová kniha.....jako ano, bylo to napínavé, zajímavé a nedalo to člověku spát, jen ten konec bych pořešila jinak.