Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

kofola33
24.03.2020 5 z 5

Ano, souhlasim s jinyma, nedosahovalo to kvalit serie s Erikou, nicmene pribeh az na par hure uveritelnych chybicek to byl velice zajimavy, poutavy a napinavy, a proto davam plny pocet. Uvidime, co prinesou dalsi dily s Kate.

Evina74
24.03.2020 3 z 5

Přečteno hned, ale přeci jen - případy Eriky Fosterové byly čtivější. Asi to bylo i nepříliš vydařeným překladem, občas se vyskytla dosti krkolomná věta. A přiznejme si věta na str. 59 "Na zádech a stehnech bylo patrných šest otevřených ran a na dvou místech bylo vykousnuté maso, takže rány odhalovaly míchu." To asi není příliš reálné...

MartulkaS
23.03.2020 4 z 5

Bryndza prostě umí psát poutavě, od začátku mě kniha umí nadchnout a vtáhnout do děje, začtená jsem podstatně od první kapitoly. Ale tato knížka mě trochu zklamala, jelikož moc nevěřím v reálnost. Bývalá policistka pátrá na svou pěst, jakože hned je z ní soukromí detektiv, lidi ji všechno řeknou to mě na tom moc nesedělo. Do toho komunikace s vrahem, a ten útěk?? Vloupání bez jakéhokoliv postihu?
Jinak příběh zajímavý, a jedna hvězdička navíc za styl psaní, který mi prostě sedí. Každopádně knihy s Erikou mě baví více.

strippedd
22.03.2020 2 z 5

Nooo nějak nevím. Nečetlo se to špatně, ale musím říct, že jsem přečetla už lepší knihy už kvůli zapletce, ktera byla dost předvídatelná tak i celkové napětí atd...nevím jestli sáhnu po další knize od autora.

maja11231
22.03.2020 5 z 5

Dobrá kniha. Velice čtivá, děj je taky dobrý. Nenašla jsem žádnou chybu.

annettka1098
21.03.2020 4 z 5

Mám autorův styl prostě ráda! Tento díl je asi o trochu slabší, než série s Erikou. Nebo jsem možná od té doby zvedla trochu laťku pro detektivky, těžko říct. Nicméně, autor mě vždy dostane těmi šťastnými konci. Někomu to nemusí sedět, ale po celém tom děsivém příběhu vždy přijde kapitola, která pohladí po duši a svět je zase v pořádku.

petula6844
20.03.2020 3 z 5

Přečetla jsem celou sérii s Erikou Fosterovou, která mě moc bavila. Hrozně jsem se těšila na tuto novou knihu, ale docela mě zklamala, nebavila mě tolik jako předchozí knizky. Dočetla jsem ji, ale trvalo mi to podstatně déle.

maxx
20.03.2020 2 z 5

Mám rad knihy od autora, ale tahle kniha mě moc nenadchla naopak jsem se musel několikrát kní vracet. Velmi slabá kniha autor ji napsal bez duše ???? snad ta další nebude o rychlosti ale o pocitu dobré práce

Hella
18.03.2020 3 z 5

Takový lehce se čtoucí, přitom ovšem nikterak nadprůměrný příběh: Těžko se mi věří způsobům komunikace vězně s matkou, ještě hůř možnosti a způsobu útěku... Taky mi nikterak extra k srdci nepřirostla Kate a jestli něco fakt nesnáším, tak je to hloupé podceňování nebezpečí hlavními hrdiny. Čiliže když vím, že mi hrozí nebezpečí, asi nikam nechodím sama, že?

alabra
16.03.2020 4 z 5

Velký vypravěčsky talent, schopnost vygradovat napětí a přinutit čtenáře číst a číst, neuvěřitelné příběhy, a právě to pro mě trochu snižuje hodnocení knihy, záporni hrdinové proplouvaji velmi lehce systémem, vše jim vychází, jsou nepolapitelni, ženy vždy trpící a nespravedlivě trestané osudem.

klarinka9974
15.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že Erice se to prostě nevyrovná. ALE pak se to tak rychle rozjelo a nešlo přestat číst. Bylo to napínavé, děsivé, nechutné a neuvěřitelné ale skvělé. Rozhodně se mi tento prvni případ Kate líbil a těším se na další díly.

Mike99
15.03.2020 5 z 5

Na detektivní scéně nová postava - Kate Marshallová, 40 let, bývalá policajtka, nyní vyučující na soukromé univerzitě. Svobodná, bývalá alkoholička, 14letý syn Jake vyrůstající u její matky, dítě zplozené během dvou náhodných nocí s nadřízeným policistou, následně odhaleným sériovým vrahem.
Příběh začíná po 15 letech, kdy někdo důsledně napodobuje předchozí vražednou sérii. Kate však původně začíná soukromě pátrat po zmizení jedné dívky, události staré cca 20 let. Pomáhá jí její univerzitní asistent Tristan, empatický mladík.
Styl psaní mi vyhovuje, příběh členěn do krátkých kapitol, což čtení prospívá. Děj je postupně stupňován, pár drsných scén, logicky promyšleno. Za mne spokojenost, uvidíme, co bude dál.

vekkr
13.03.2020 5 z 5

Mělo to spád a napětí, takže spokojenost.

astra3
13.03.2020 4 z 5

Jako úvod do nové série to není špatné. Hlavní postavou opět žena vyšetřovatelka s tragickými životními zkušenostmi. No uvidíme, co bude dál.

EmGe
12.03.2020 5 z 5

Knížka byla naprosto úchvatná. Ztrhujici děj. Četla by jsem to klidně i podruhé ????

Luštěnka
09.03.2020 5 z 5

Skvělá knizka, napínava od začátku do konce. První od tohoto autora a určitě ne poslední ????

esterkucerova
09.03.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms si drží Bryndzovský standard čtivosti, nicméně jedna z jeho nejlepších knih to rozhodně není.
Námět je vcelku hezký, linie s Peterem mě moc bavila a klidně bych jí více rozvedla. Hlavní hrdinka Kate mi k srdci nepřirostla vůbec, není pro mě ničím zajímavá a až na první a poslední scénu knihy, kde byla napínavá akce, mě její pasáže moc nebavily.
Celkově je to takové ne uplně uvěřitelné, motiv vraha a to, jak má vlastně zcela neomezené prostředky a co vše si může dovolit udělat mi přijde směšné.
3/5*

mich.foukalova
09.03.2020 2 z 5

Ten námět nebyl sám o sobě vůbec špatný, ale to uchopení se úplně nepovedlo. Celá kniha působila, jako by byla šitá horkou jehlou.
V knize je hodně momentů, kdy je děj velmi nepravděpodobný a spousta věcí je zde až jaksi naivně pojatých, motivy jednotlivých postav jsou těžko uvěřitelné a samotné postavy málo rozpracované.
Musím říct, že mě kniha zklamala.

ivzu77
09.03.2020 4 z 5

Nová série, nová inspektorka, nový román .... byla jsme spokojená, opět čtivé, napínavé, trochu brutálnější popisky vražd, ale to se u R.B. pomalu stupňuje už od Dívky v ledu. Určitě mne napadla podobnost alkoholičky Kate M. např. s Nesbovo Harry Holem, soukromou detektivní kancelář jsem si zase vybavila Rowlingové Cormorana Strika ... Za mne určité dobré ....

swayno
07.03.2020 3 z 5

Do půlku knihy jsem se vůbec nemohla začíst, bojovala jsem i s nutkáním knihu nedočíst. V druhé polovině už to chytlo děj... když porovnám s předchozími knihami s Erikou, tak slabota...:(