Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

georginaa
10.05.2020 5 z 5

Nepřirovnávám sérii s Erikou a s Kate. Každá je jiná a každá čelí svým démonům po svém. Od R.B. se knihy čtou velmi dobře, nechají čtenáře v napětí, strachu a tajemství až do konce. Škoda jen u Kate chybí trochu toho sarkastického humoru, Kate je pořád zádumčivá, smutná, bojuje stále sama se sebou, možná v dalším díle se trochu odváže a třeba s Tristanem se pokusí o něco víc.

Pav
09.05.2020 3 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako u předchozích knih Roberta Bryndzy. Prostřední část knihy byla trochu slabší. Možná je to tím, že se čtenář musí podrobněji seznámit s novou postavou vyšetřovatelky Kate. Erika to tedy opravdu není.

molisa
06.05.2020 3 z 5

Tady jsem na vážkách... chvílemi mě kniha moc nebavila... Jsem zvědavá co přinesou další díly této série :)

Pája699
06.05.2020 3 z 5

Tak já nevím no....asi zkráceně - kniha neurazí, ale ani jinak zvlášť nenadchne.Nejsem tak učarovaná, jako z předchozích knih autora. Hlavní hrdinka Kate Marshallová je mi sympatická se zajímavou minulostí, která tomu dodává více šťávy. S asistentem Tristanem tvoří super dvojku. No uvidíme co přinese další díl...snad bude stát za to pokračovat v další sérii :-)

Jenny055
05.05.2020 5 z 5

Musím dať 5 hviezdičiek. Počúvala som audioknihu, vynikajúca. Martin Stránský sa u mňa postupne prepracováva na 1. miesto ako interpret. Moja tretia kniha od Bryndzu a som spokojná. Aj keď ten útek z väzenia bol trochu pritiahnutý za vlasy.

Nikkaa
05.05.2020 5 z 5

Robert opět nezklamal, kniha byla super ostatně jako celá předchozí série, za mě jednička... Doporučuji

Leniiis
05.05.2020 5 z 5

Bryndza opět nezklamal a naservíroval nám příběh originální a chvilkama až nechutnej tak, jak to on dobře umí. Za mě jako vždycky bomba. Už zase budu netrpělivě čekat na další dílo.

Eidalon
03.05.2020 4 z 5

Tuším sedmá detektivka, přečtenu mám většinu, v Kanibalovi dává autor prostor nové postavě – Kate Marshallové a zakládá tak řadu s novou hlavní hrdinkou. Co zůstává je prostředí Londýna a reálie velkoměsta, které ve svém nitru vždy najde zvrácenou mysl a naprosto neuvěřitelné lidské chování.

Příběh se rozbíhá a hned v první kapitole je hotovo, pak skok o dalších 14 let a teprve nyní vše začíná. Kate, která odhalila na úvod Kanibala jde poznamenaná touto skutečností dále, ale její život po té, co se rozpadl na spoustu drobných střípků se jen těžko skládá zpět. Kate si prošla strastiplnou cestu, kdy jediným lékem na proběhlé skutečnosti byl alkohol, odchod od policie, odloučení od syna, kterého miluje a zároveň s hrůzou čeká, jak se genetika podepíše na jeho rozvoji.

Když se zdá, že se její život ustálil v zavedených kolejích je odhalena vražda, která zcela odpovídá reáliím předchozích vražd s modusem operandi Kanibala a je jasná jen jedna věc, on to být nemohl, je ve vězení pod přísnou ostrahou. Napodobitel a fanoušek masového vraha rozbíhá svoje aktivity s ďábelskou věrností, policie se však marně snaží nalézt jakoukoli stopu či směr vyšetřování. Jediný, kdo umí spojit staré s novým, je právě Kate, která se tak znovu dostává do přímého dění a hledáčku.

Závěrečným setkáním hlavních „hrdinů“ kniha a příběh vrcholí, vše se rozuzlí a vyvine tak, aby mohlo přijít pokračování.

Musím říci, že kniha je opět dobře napsaná, i když mi ve srovnání k předchozím detektivkám pana Bryndzy přeci jen něco málo chybí.
Dávám horší 4 hvězdy.

martineknatasa
02.05.2020 5 z 5

Bylo to napínavé a skvělé. Po první třetině knihy jsem doma nic nedělala a jen četka ..

Simona99
02.05.2020 5 z 5

Má první přečtená detektivka... :) a musím říct - hodně dobře napsané. Děj má rychlý spád a rozhodně se při čtení nenudíte. Určitě jsou drsnější krimi knížky, tato byla "ještě dobrá" :)

wicca.w
30.04.2020 4 z 5

Přečetla jsem celou předchozí řadu, která byla dle mého výborná. Tato knížka určitě není špatná, ale občas jsem se trochu ztrácela. Věřím tomu, že se to rozjede a těším se na druhý dít v II. sérii.

tereza0714
29.04.2020

Miluji spisovatele Roberta Bryndzu. Mám všechny jeho detektivky a opět musím říct, ze nezklamal. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Už se těším, co napíše dál.

Monika567
26.04.2020 5 z 5

S doporučením od mámy. Nevěřila jsem, že by mě knížka zaujala, normalně čtu jiný žánr. Ale tahle knížka je vážně super. Stále se něco děje. Není, co víc říct,vážně stoji za přečtení.

KnihomolPierre
23.04.2020 5 z 5

Super knížka. Určitě bych si rád přečetl další od autora, protože mi jeho styl sedl.

zpevSusannah
23.04.2020 5 z 5

Knihu jsem slupla jako malinu. Byla příjemně ozvěžující a šťavnatá! I když malinko jsem měla zpočatku obavy, že pocítím spíše trpkost a jen se budu neovladatelně ušklebovat :-D.
Naštěstí první případ Kate Marshallové měl nakonec vše, co se od fajnového thrilleru očekává - čtivost, napětí, tak akorát zvrácené vraždy, zajímavé postavy ...
Opravdu jsem moc zvědavá, s čím přijde dál náš milý Robert Bryndza.

Ossinky
20.04.2020 5 z 5

Také jsem byla moc zvědavá jaká bude nová série. Nicméně začátek překvapivý, jakože dopaden? A co bude dál jsem si říkala. Přišlo mi přitažené za vlasy, že po takovém zranění byla Kate těhotná ale dobře, přehlídnu to. Ze začátku jsem opravdu byla trošku skeptická ale pak se začal příběh vyvíjet a napínat mě. Jak je u pana Bryndzy zvykem. Takže ano, milovnice a milovníci Roberta B. tohle si rozhodně nenechejte ujít.

ANDY28
17.04.2020 5 z 5

Tohle se mi fakt líbilo, že začátku mi chyběla Erika, ale pak jsem přestala srovnávat. Skvělý Bryndza jako vždy. Přečtěte si!

Vlaďkaa4
15.04.2020 5 z 5

Je to svizne, napinave, a Kate ma sve chyby a tim je velmi lidska. Jsem zvedava jak se tato serie bude vyvijet...

Daremyth
15.04.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá, pan Bryndza psát umí. Ale příběh mě nezaujal, přišel mi jak vymyšlený na rychlo dost předvídatelný a i finále nic moc. Na hlavní hrdince Kate mě štvalo, že není u policie a jezdí si k nalezeným tělům a vyslýchat svědky a všude jí pustí a policii to nevadí.

NikaSedova
14.04.2020 5 z 5

Ano, ano, ano, ano. Klobouk dolů před Robertem! Dal nám zapomenout na nezapomenutelnou Eriku již v první kapitole. Bála jsem se srovnávání, bála jsem se inovace, tak jak je u mě obvyklé. Ale s Robertem se není čeho bát, jeho knihy jsou sázka na jistotu. Všechny jeho knihy přečtu během pár hodin, mám moc ráda jeho čtivý styl. Nekonalo se obří překvapení, ale příjemný pocit z jeho tvorby tak jako vždy. Navíc tento autor neskutečně příjemně vystupuje i jako osoba, (pokud ho sledujete), přijde mi, že je jako kámoš po těch letech. :-) Těším se na další dílo. :-)