Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Trolice
08.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale Bryndza umí i líp :-)

ElleNora
07.06.2020 4 z 5

Čtivé, poutavé. Autor celý příběh pojal jako druhou šanci, odvetu, což rozhodně vzbudilo můj zájem. Líbilo se mi soukromé vyšetřování Tristana a Kate, ale i dilema práce/syn. Jen závěr mě trochu zklamal, čekala jsem větší uzavření.

Janaves
03.06.2020 5 z 5

Jsem nadšená, čtivé, napínavé, má to spád. Doporučuji.

kulishynka
01.06.2020 2 z 5

Po předchozích knížkách od autora jsem čekala o hodně více. Bohužel mne kniha zklamala, nedokázala mne vtáhnout do děje. :(

Opatov
31.05.2020 5 z 5

Audiokniha ve skvělém podání Martina Stránského. Četla jsem celou první sérii. První kapitoly a velmi rychlý rozjezd a pak po 15 letech se odvíjí skutečný příběh a kanibal se vrací. Soukromá vyšetřovatelka Kate je plnohodnotnou nástupkyni předchozí série. Těším se na další díl.

Siege03
30.05.2020 5 z 5

Brynza úžasný jako vždy.Nova vyšetřovatelka Kate sympatická,Tristan vtipný, inteligentní mladý muž, získal si mě.Konec trošku přitaženy za vlasy,ale i tak dávám plný počet.Tesim se na další díly

martinaandulka
28.05.2020 5 z 5

První díl nové série z Kate,která hned na začátku kariéry zažije pracovní i osobní šok,vypátrá vraha,ale po 15 letech se ojevil nový,který kopíruje sériového a říká jsi Fanoušek.Je to čtivě napsané,ale chvílemi dost brutálně popsané.Kdo rád čte Bryndzu nebude zklamaný.

Katania
27.05.2020 4 z 5

Pěkný začátek nové série. Snad to vydrží!

chamyl
27.05.2020 3 z 5

Úplně mě to nechytlo, i když se rozhodně nejedná o nějaký propadák.
K žádné z postav jsem si nevytvořil žádný vztah a ani jsem jim či jejich pohnutkám příliš neporozuměl bez ohledu na to, zda šlo o klaďasy či záporáky. Zejména dění na temné straně příběhu mi přišlo (a dokonce dvakrát) zcela bez jakéhokoliv uchopení, byť uznávám, že úchylnost nemusí mít žádné racionální kořeny.
Prostě tak nějak jsem měl pocit, že postavy dělají to, co jim autor předepsal čistě mechanicky a bez života.
Další knihu z této série tedy zkoušet nebudu.

maris123
27.05.2020 4 z 5

Slibný začátek nové série.

Janadvorackova
26.05.2020 4 z 5

Audio načteno parádně.
Od autora to je snad moje první, řekla bych.
Pár momentů působilo přetaženě. Kate místy působila trochu nedůvěryhodně, nebo jak to říct. Chyběla mi i nějaká hlubší psychologie postav. Když jde o kriminálky, čekám, že proniknu víc do osobností padouchů. Knižní zvrhlíci jsou fajn :). Užívám si to s nimi (mám to přiznávat :)?)
Ale ve výsledku zklamaná nejsem a určitě si ráda přečtu nějaké další autorovy knihy.

Anna27
23.05.2020 3 z 5

Musím říct, že Robert nasadil zase laťku výš. Bylo to úplně jiné než série s Erikou a dost mile mě to překvapilo. Bylo tam sice dost absurdit, ale napětí to vynahradilo. Navíc jako audiokniha s hlasem Martina Stránského to bylo lepší než tištěná kniha.

m_martina
22.05.2020 5 z 5

O Bryndzových knihách jsem toho už hodně slyšela, tak jsem si vybrala tuhle. A řeknu vám, že vůbec není špatná. A určitě nebyla poslední, kterou jsem si od autora přečetla.

blackoutzuzi
20.05.2020 1 z 5

Jedním slovem - ZKLAMÁNÍ. Na to, jak jsem velká fanynka knih Roberta Bryndzy, se mi to nepíše snadno. Bohužel u této knihy jsem měla pocit, že to psal někdo zcela jiný. Nečetla se mi dobře a kdyby to nebyl dárek k Vánocům, tak bych ji ani nedočetla... V této sérii s největší pravděpodobností pokračovat nebudu. Bohužel.

lištička123
20.05.2020 4 z 5

Nemohu srovnat Eriku s Kate, jelikož je toto moje první kniha od Bryndzy. Kniha byla dobrá, místy jsem teda úplně všemu nevěřila, ale celkově jsem spokojená.

Nina291
19.05.2020 5 z 5

Typickej Bryndza. Za dva přečteno. I když Eriku jsem měla radši

pumplu
19.05.2020 5 z 5

Pokaždé se těším, když zjistím, že vyšla nová kniha. U této mě první zarazil trošku název a bála jsem se, že kniha nebude v podobném duchu jako ostatní, ale byla skvělá. Chybělo mi nějakých 200 stran do konce, začala jsem číst a nemohla přestat - nakonec jsem skončila, ale s přečtenou knihou a hodiny ukazovaly jednu ráno:D. Takže určitě doporučuji

Evka27
15.05.2020 4 z 5

Líbí se mi i nová začínající série s Kate. Je tam pár momentů, které jsou příliš přitažené za vlasy, ale nebyla jsem zklamaná.

hzd
14.05.2020 5 z 5

Tak jako vždy. Robert prostě umí psát. Na mě byl trošku drsný začátek, ale knížka se čte pěkně, člověk se nemůže odtrhnout. Hodně napínavá až do konce. Určitě doporučuji k přečtení a těším se na pokračování. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s hlavní hrdinkou a jejím synem.

Pajic21
12.05.2020 3 z 5

K mému překvapení mi nová vyšetřovatelka Kate vůbec nevadila. Zajímavý námět na začátek nové série. Avšak přijde mi, že autor už začíná hřešit na faktu, že se stal známým a oblíbeným. Vydávání knih, jak na běžícím pásu, za mě spěje k tomu, že se v knihách objevuje čím dál více nepravděpodobných a nepromyšlených pasáží. Což by se u kvalitního thrilleru stávat nemělo. Následkem toho ve mně kniha nic nezanechala a nedotkla se mě, bohužel.