Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

m.valova
30.08.2020 4 z 5

Na začátek nové série to nebylo špatné,občas jsem měla tendenci srovnávat s Erikou,ale během příběhu jsem se to odnaučila.S příběhem a psychopatem tohoto charakteru jsem se opět setkala poprvé a opravdu jsem místy překvapená,co všechno se dá u lidského šílenství ještě vymyslet.Určitě se budu těšit na Kate a Tristana znovu a tak trochu si myslím,že by se mohla rozvíjet i postava Jakea.

lucie2371
27.08.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů! Kniha je napínavá a stále vás nutí číst dál a dál aby jste se dozvěděli konec. Občas mi i běhal mráz po zádech.
Toto je má první kniha od autora ale už dlouho se chystám na sérii s Erikou ❤️

AnettO
27.08.2020 5 z 5

Kniha se jako obvykle skvěle čte, příběh je napínavý a má spád. Rozhodně jsem se tedy nenudila, jak zde někteří píšou, a titul jako oddechové čtení doporučuji!

LeSk
26.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, perfektně zpracovaný příběh, četlo se mi velmi dobře a rychle. Doporučuji.

radus
26.08.2020 4 z 5

Opět napínavá knížka s rychlým spádem, ale musim souhlasit s předešlými komentáři, ze byla malinko vlažnější. Prostě jsme si u Bryndzy zvykli na laťku hodně vysoko ;-) Nelíbila se mi akorát scéna prchajícího Petera z vězení helikoptérou a tupě přihlížející policisti, kteří po něm ani nevystřelili. Jinak Kate a Tristan byli sympaťáci a jsem zvědavá, jak budou pokračovat...

Petrasim
24.08.2020 4 z 5

Bryndza je můj nejoblíbenější autor, ale tohle teda nebyla taková bomba jako předešlé knihy s Erikou.

dzeta
22.08.2020 4 z 5

Začátek se mi velice líbil, potom knížka taková poklidná.

twiggynka
21.08.2020 4 z 5

Bylo to zase něco jiného než příběhy s Erikou, ale nemůžu říct, že bych se nudila. I když to bylo malinko vlažnější!

PolBara
18.08.2020 4 z 5

Zajímavý děj knihy i hlavní postava Kate, kniha se četla dobře. Jen mi trochu chybělo nějaké větší překvapení nebo nečekaný závěr.

Atak
18.08.2020 5 z 5

Co říci? Prostě někteří lidé jsou k nakousnutí :)
Jsem v očekávání jaké další příběhy nám přinese tato dvojice ;)

stesti.s.knihou
18.08.2020 4 z 5

Super nenáročná detektivka, která se čte jedním dechem!
Od Bryndzy jsem v minulosti četla akorát Temné hlubiny, které mě moc nenadchly. Kanibal z Nine Elms, to ovšem byla jiná písnička :)
Co se týče děje, nečekejte nic světoborného - hlavní hrdinka Kate, která v minulosti pracovala jako detektiv, zapletla se však se sériovým vrahem, který byl shodou okolností její nadřízený. Kvůli této události skončila její kariéra a Kate od té doby vyučuje kriminologii na univerzitě. Jednoho dne se ale začnou objevovat vraždy až příliš podobné těm, jež v minulosti páchal její šéf a milenec v jednom. Kate na vlastní triko začne vyšetřovat jednotlivé případy. Ve chvíli, kdy se začne zdárně blížit cíli, se však cíli přibližuje i vrah...
Detektivek vychází spousty, málokterá zaujme příběhem či vyprávěním. Tady od příběhu asi nečekejte velké věci, vyprávěn je však tak příjemným a pozvolným stylem, že se ani nenadějete a tuhle 400stránkovou knížku máte přečtenou :)

Simix.š
18.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Kanibala jsem četla jako první knihu od Bryndzy možná i proto se mi Kate líbila víc než Erika v Dívce z ledu (další ještě nemám přečtené).
Příběh je dobrý, víme kdo je pachatel asi od půlky knihy, ale stejně to neubírá na napětí.
Netrpělivě jsem hltala strany, abych věděla jak a co mají v plánu s Peterem, jaky bude ten jejich brilantní útěk, prostě jak to s oběma křiváky nakonec dopadne .....

Tynule
12.08.2020 2 z 5

Asi jsem čekala více jako u Eriky... Nebyl to úplný propadák, ale nebylo tam takové to WAU co jsem měla u předešlých knich Roberta
Doufám, že další díl bude o více chlupů lepší

kač-kač
09.08.2020 2 z 5

Právě jsem dočetla knihu a musela jsem se podívat na recenze ostatních čtenářů,protože jsem z celé knihy mírně zklamaná oproti předchozí sérii s Erikou Fosterovou....Knihu jsem také přečetla cca za 4-5 dní,ale sem tam jsem se u čtení přistihla,že mě to nudí. Pokud vyjde další pokračování, budu přemýšlet,jestli do dalších dílů investuji peníze...

99jana99
08.08.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, četla se dobře, ale.... Ale četla jsem i lepší.

KočkomilkaJana
03.08.2020 2 z 5

Co je tedy na knize špatně? proč jí nechci dát pozitivní hodnocení nebo ji vřele doporučit? Můj pocit z příběhu je špatný. Autor sice má enormní zápřah a snaží se dopodrobna doladit detaily. Ale to je spíše na škodu. Nevím, zdy by se kniha zlepšila, kdyby autor malička sešlápl nohu z plynu (ruku z klávesnice...), nevím, zda tomu škodila silná historie postav. Nebo že by dva záporáci byli moc? Ale oba dva tam měli svůj smysl. Že by tam bylo moc scén z vězení? Moc matky Kanibala? Moc rozvětvení? Ale díky těmto skutečnostem se Kate chytala a mohla splnit svůj úkol. Nejspíše mi vadily dva konce. Konec případu Kate a konec případu Kanibala. Kdyby se neobjevil druhý záporák Fanoušek, příběh by měl více prostoru pro Kate a Tristana, Kanibalovi by se nic nezměnilo, jeho matka by měla svoji úlohu také. Nejspíše to budou dvě opravdu silné dějové linky, které se násilně a uměle proplétají a tím říběhu hodně škodí.

Lidudu
03.08.2020 4 z 5

Tak tahle knížka mě fakt dost bavila, vdechla jsem jí za dva dny. Záporáci byli správně cáklí, Kate měla svoje kostlivce ve skříni, a ten akční závěr! Mám autora moc ráda. Nejen proto, že ze stránek jeho knih cítím, že píše s opravdovým nadšením, ale především proto, že mám pocit, že píše skutečně pro nás čtenáře. Za mě rozhodně doporučuji jak tuhle knížku, tak i sérii s Erikou Fosterovou.

iva23
03.08.2020 4 z 5

Napínavé, nechutné, bavilo.

smajiska
03.08.2020 5 z 5

Jako jo, dobrý. Bavilo, nadchlo, strhlo. Zajímavá zápletka, dobře napsáno. Není to žádná okopírovaná klasika.

Hell_Rihova
02.08.2020 4 z 5

Roberta Bryndzu jsem si oblíbila díky sérii s Erikou Fosterovou, ta se mi hodně líbila, takže jsem neváhala a koupila si tuhle. Autor nezklamal, kniha byla čtivá, napínavá, děj měl spád a byl dobře propracovaný, ale přesto se mi knížky s Erikou líbily o něco víc. Ale i tak budu čekat na další díly, jsem zvědavá s čím se Kate Marshallová bude muset poprat tentokrát.