Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

iveta3689
18.12.2020 3 z 5

Autorův styl není niž převratného. Ale já nehledám žádnou vysokou literaturu, pro rozptýlení je to fajn. Předchozí sérii jsem nedokázala číst kvůli hlavní hrdince, která byla (mírně řečeno) na pár facek. Kate je celkem fajn, příběh mě bavil, určitě si v budoucnu přečtu další knihu z této série.

evikt
16.12.2020 4 z 5

Robert asi nikdy nezklame, velmi ctiva knizka, napinava a trosku brutalni ;) Ctu kazdou jeho jednim dechem, nejdou temer odlozit.

Fixa08
15.12.2020 5 z 5

Moc se mi do Bryndzy bez Eriky nechtělo, ale jsem nadšená, kniha mě určitě nezklamala, spíš naopak.

emilieselden
15.12.2020 3 z 5

Knihy Roberta Bryndzy mají tu výhodu, že jsou opravdu čtivě napsané. Když u toho člověk nechce moc přemýšlet, tak je to fajn. Ale jinak by se dalo narazit na pár nelogičností. Hned od začátku jsem musela přemýšlet, jestli jsou některé věci proveditelné. A potom jsou tu postavy, které jsou neskutečně ploché. Nemají vůbec žádnou hloubku. Člověk si k nim nedokáže vytvořit žádný vztah. U minulé série mi byla Erika hrozně nesympatická, tak jsem byla zvědavá na Kate. Ale bohužel byla taková nijaká. A to se po celou knihu nezměnilo. Takže celkové hodnocení je průměrné. Ale kdybych někdy náhodou narazila na další díl, tak bych se mu asi nebránila.

Dida86
12.12.2020 5 z 5

Jako vždy dobrá detektivka, těším se na další díl :)

berila
10.12.2020 2 z 5

Dočteno, ale u mě se žádné velké nadšení nekonalo. Ze začátku jsem si říkala, tak to bude dobré. A pak bác a nějak jsem se nemohla začíst. Snad nejhorší byl konec, to jsem si říkala, že to autor nemůže myslet vážně. Jsem ráda, že i některým čtenářům zde se konec nezdál. Zkusím ještě zatím poslední díl a uvidím.

cerna7151
08.12.2020 4 z 5

Kniha byla dobrá , dobře se četla, nechybělo v ní nic. Jen mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale to byl spíše můj problém než chybou knihy. Určitě doporučuji.

MartinaNeuman
06.12.2020 5 z 5

Perfektní

nicole1990
04.12.2020 5 z 5

Super hodně povedené ????i když doufám, že bude pokračování i s Erikou

jana1941
03.12.2020 4 z 5

Na novou sérii jsem byla velmi zvědavá. Na hlavní hrdinku jsem si musela zvyknout a ze začátku mě moc nebavila. V knize mi chybělo více napětí, až na pár vyjímek bylo vše předvídatelné. Celkově hodnotím knihu jako dobrou, ale série s Erikou mě chytla více. Třeba se to ale s dalším dílem změní ...

1bublina
29.11.2020 5 z 5

Napínavé, bez hluchých míst a akce hned na začátku knihy. Kate je mi mnohem sympatičtější než Erika, takže se budu těšit na další knihy ze série.

Nšo-či
29.11.2020 5 z 5

Moc povedené.

shelma
25.11.2020 5 z 5

Starej dobrej Brynza. Příběh napínavý od začátku do konce, bez hluchých míst. Doporučuji.

Kočičáci
20.11.2020 4 z 5

Přidávám se k zástupu fanoušků Bryndzových thrillerů. Asi jako mnozí z vás jsem byla napnutá, co od nové vyšetřovatelky Kate můžeme očekávat a zklamaná jsem nebyla (neboj Eriko!). Kate má taktéž zajímavý osobní příběh, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet. No a k případu Kanibala. Bryndza umí udržet čtenářovo napětí po celou dobu, a to mám ráda. Trošku mě zklamal "ohraný" námět, jako by mi to něco připomínalo?
Těším se na Mlhu...

tanecnica
20.11.2020 3 z 5

Mám přečtenu celou sérii knih s Erikou. Na novou hrdinku Kate jsem si nemohla zvyknout, vadila mi její ukřivděnost. Nemůžu si pomoct, ale prostořeká Erika mi seděla víc. Není to špatná knížka, ale od Bryndzy jsem čekala trochu víc.

simi139
17.11.2020 1 z 5

Thriller pro ženy? A to jako proč? To si snad ženy potrpí na podrobný popis nechutností a nesmysly? V diskuzi klidně může probíhat soutěž, kdo jich nalezne víc… o nereálnosti a korekturách nemluvě :-(. Dle poděkování na knize pracoval skvělý tým 11 lidí!
- Petere, ty čokoládové karamelky, až se vrátíš do cely, otevři je, ano. - vždyť je celou dobu sledovali, poslouchali a po tomhle karamelky znovu neprohlédli? Hlavně že jim prohlédli dvakrát prd...
-- práce s kartáčkem na zuby a plamenem sirky - a dozorce si na kartáčku ničeho nevšiml?
- Viktoria vytáhla z kabelky kompaktní pudr a nanesla si vrstvu rtěnky - jak se jí to pudrem podařilo?
- jahodově blonďaté vlasy - asi odstín, který k nám z Anglie zatím nedorazil
- ohromná obrazovka, kde se na šachovnici zobrazoval obraz ze všech kamer, kterých bylo celkem sto šedesát sedm - kolik řad a sloupců má šachovnice o 167 polích??
- v textu někde nejdřív podchod pak ulička
Něco drobnosti, které neovlivní děj, ale nepotěší...dál nechci spoilerovat.
Ondra 519 "dramatické finále se pak mění ve frašku, kdy jsem se smál společně s hlavní hrdinkou, kdy duo hlavních zlosynů připomínalo vesnické amatérské herce při zkoušce Našich furiantů." - přesně vystihnuto

lucifess
16.11.2020 5 z 5

Autor je pro mě takovou osvědčenou klasikou a ráda jsem sáhla po knize s novým vyšetřovatelem, respektive vyšetřovatelkou. Příjemné nenáročné čtení, nemám co vytknout a těším se na další knihu. Aneb když nevíš, co číst, sáhni po jakémkoliv Bryndzovi a nebudeš litovat.

ash3672
12.11.2020 5 z 5

R. Bryndza opět ukazuje to, co mu jde výborně. Skvěle napsaná kniha s příjemnou zápletkou. Knihu jsem zhltnul cca za 5 dní, a tuším, že si tuhle sérii oblíbím.

DominikV
04.11.2020 5 z 5

Pět hvězdiček dávám, jelikož se zatím jedná o nejlepší knihu pana Bryndzy, kterou jsem doposud četl. V žádném případě nejde o dokonalý krimi roman a vytknul bych mu nejednu věc, ale na druhou stranu se dobře čte a nenašel jsem žádný vyložený moment, kdy bych se nudil. Predchozi serie mě (již od prvního dílu) extra neuchvatila a kdybych si musel vybrat, nejspíše bych pokračoval pouze v této. I proto se přikláním k plnému hodnoceni.

Petronella.k
27.10.2020 4 z 5

Moc povedená, konec ale nebyl moc překvapivý. Každopádně se těším na další knihu s Kate.