Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Ridley
08.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora....a určitě né poslední, příběh se mi líbil a dokonce bych některé pasáže uvítala více rozepsané....

Lena79
04.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, Bryndza nezklamal, jen mi přišly některé momenty hodně přitažené za vlasy. Jsem zvědavá na další díly.

GYROTOURBILLON
04.01.2021 5 z 5

Super kniha. RB splňuje již po 7 mé očekávání. Že občas něco skřípe, popř. je na hraně s realitou , nevadí. Není to literatura faktu, proto je to odpustitelné.
Příběh má spád , bez zbytečností , nelze knihu odložit.
Samozřejmě jdu na Mlhu.. s Kate Marshall . Dávám dalších 5* , knihu doporučuji

amcb
03.01.2021 4 z 5

Občas trochu přitažené za vlasy, mrtvoly se kupí v moc rychlém sledu, ale to je důvod, proč knížku neodkládat a dočíst se co nejdřív k rozuzlení. Kate mi byla sympatická a byla jsem ráda, že zvládla všechny nástrahy.

alzbeta4340
02.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Nápad se synem byl dobrý, něco podobného jsem zatím nečetla. Trochu mě ale zlobila neschopnost vězeňské služby, ta byla až zbytečně neuvěřitelná. Ačkoliv tohle nebyla kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, hodnotím ji jako slušné oddechové čtení.

Verys58
02.01.2021 3 z 5

Knihy s Erikou zbožňuji, nov vyšetřovatelka Kate Marshallová mě v mnohém překvapila, ale neuchvátila mě tak, jako předešlá série s ženou vyšetřovatelkou.
Docela mě to bavilo, ale další díl bude určitě lepší.

Munzik
02.01.2021 5 z 5

Knihy tohoto spisovatele o případech Eriky Fosterové zbožňuji, a se stejným nadšením jsem se těšil na případy nové vyšetřovatelky. Avšak tento první díl hodnotím průměrně a věřím, že následující díly bude postupně vylepšovat.

_kadla_
02.01.2021 4 z 5

První a rozhodně ne poslední s Bryndzou. Co mi vadilo byl popis "rty fanouška jsou masité a vlhké". To je nešlo popsat i jinak??

Kaja1
01.01.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Bryndza nikdy nezklame. Napětí do poslední chvíle.

brectanka
31.12.2020 5 z 5

Jsem docela ráda, že Robert Bryndza opustil Eriku. Kate je víc sympatická i když má své chyby - kdo také nemá... Kniha je velice čtivá a nechtělo se mi od ní odcházet ani do práce. Přečetla jsem ji za tři dny a byly to dny, kdy mi příběh doslova zalezl pod kůži. Už se těším na další díl!

Liss93
29.12.2020 4 z 5

Eriku vystřídala Kate, jiná žena, ale v mnohém podobná. Akorát si nemůžu pomoct, obě hrdinky mě občas vytáčela a měla jsem problém s nimi soucítit. Podobný námět tu už jistě někdy byl, ale vůbec mi to nevadilo. Čtivé, jako všechny Bryndzovy knihy. Těším se na Kateiiny další případy.

jitkact
29.12.2020 3 z 5

Příběhy s Erikou Fosterovou jsem hltala, Kanibala jsem zatím ani nedočetla, třeba nové dvojici přijdu časem na chuť.

DominaCZ
28.12.2020 odpad!

(SPOILER) SPOILERY
Vrah se stal poldou....? Vyšetřovatelka ochlasta...no to nás asi šokuje, protože to jsme ještě nikde neviděli...tak s něčím tak naivním a nudným může jít leda tak do pizojru.
Nemusim ho prostě už od Eriky.
KONEC.
(Proč je můj koment označen vedením SPOILEREM, když já sama mám od počátku v komentu uvedeno SPOILER ??)

michalka S.
28.12.2020 5 z 5

Robert Brynza je muj dalsi oblibeny autor.A nova serie s Kate a Tristanem me hodne bavila .Od jeziska jsem dostala jejich druhý pripad

dawson321
26.12.2020 4 z 5

Super thriller, velmi čtivý a s detailními popisy vražd. Za mě možná trochu předvídatelný a ničím nepřekvapující děj, ale čtivost to vyrovnává. 4*

GeorgieAnne
25.12.2020 5 z 5

Do série s Kate Marshallovou jsem šla bez předchozí zkušenosti s autorem, na kterého jsem se chystala už delší dobu.
Byla jsem velice mile překvapena jak čtivá kniha byla a jak dobře je vše popsáno. Popis vražd je sice hodně drsný ale nakonec mi to vůbec nevadilo a já ráda četla dál.
Už se těším na další díl a pravděpodobně dokoupím i sérii s Erikou Fosterovou protože autorův styl psaní mě vyloženě nadchnul.
Za mě tedy 4,5* a naprosto doporučuji těm, kteří mají rádi thriller :-)

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Knihy od R. Bryndzy me baví. Nová série s Kate.

snimcibdim
22.12.2020 4 z 5

Klasika žánru.
Sice nic, co by bůhvíjak překvapilo, ale funguje to.
Vyslechnuto jako audiokniha a s Martinem Stránským, který je v tomto ohledu sázkou na jistotu, jsem zažívala podobné pocity, jako když jsem kdysi poprvé viděla Mlčení jehňátek.

Deia
20.12.2020 3 z 5

Príde mi, že knihy od Bryndzu všetci ospevujú, tak som si povedala, že konečne nejakú vyskúšam. Ale musím priznať, že nadšená som až tak nebola, prišla mi priemerná. Kniha je veľmi čtivá a napínavá, to jej uprieť nemôžem, prečítala som ju rýchlo. Kapitoly končia tak, že stále som chcela pokračovať v čítaní. Problém mám skôr s tým, že tak nejak som tušila, že sa mi do mysle nevryje. Prečítala som ju pred vyše týždňom a už si z nej pamätám len hrubé obrysy a tipujem, že o pár mesiacov už nebudem mať ani tucha o čom bola. Prípad samotný mi prišiel taký nemastný-neslaný, ale páčila sa mi a veľmi ma zaujala osobná linka Kate a jej syna (konečne niečo trošku iné, aj keď alkohol nesmel chýbať), možno kvôli tomu sa niekedy pustím aj do ďalších častí, lebo som naozaj zvedavá, ako sa to s nimi bude ďalej vyvíjať.

Dajine
18.12.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, konec tak trochu absurdní, ale nevadí to.