Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Aaloha
12.03.2021 3 z 5

Na novou sérii od Bryndzy jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Série s Erikou byla o hodně lepší. Děj se dost táhl, začetla jsem se až někde kolem 200 stránky. Kniha mě nevtáhla, občas jsem se musela ve čtení vracet, abych děj pochopila, občas nereálné. Závěrečná scéna taky dost nereálná, až moc náhod najednou. Celá kniha mi přijde, jako by jí napsal někdo jiný.

lucakuca
12.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Dnes si zřejmě uvařím bezmasé jídlo. Okusovaní masíčka už bylo dost! :-) Krásné finále, kdy Kate zaútočila kanibalovou zbraní. Chytrá holka! :-)

Safrika
09.03.2021 3 z 5

Takova normalni oddechovka, sem tam me situace prekvapila, ale verim, ze dalsi dily nezklamou :).

Booktwins
07.03.2021 4 z 5

Nová série od autora série Dívky v ledu mě překvapila! Rozhodně se mi to líbí víc, hlavní hrdinka Kate je mi více sympatická a celkově zápletka byla o něco napínavější než u předchozích knih. Četlo se to rychle, bylo to svižné a konec jsem sice předvídala, ale čtení jsem si užila.
4,6/5

dasa6695
05.03.2021 4 z 5

začátek mě moc nechytila a musela jsem se nutit do čtení, ale cca po sto stranách mě to naprosto vtáhlo a četla jsem jedním dechem

LP113
03.03.2021 5 z 5

Opět velmi podařená kniha. Už na mě čeká další díl na který se moc těším. Určitě doporučuji.

i.stefany
02.03.2021 5 z 5

První díl z nové série se mi opět líbil a řekla bych, že autor nasadil laťku poměrně vysoko, co se týká tématu a brutalit. Série s Erikou byla poněkud jemnější, ale Tristan i Kate mají mé sympatie a přiznávám, že osud Kate mě šokoval. V každém případě se ale těším, jak s ním bude autor pracovat dále a co chystá za další překvápka.

LucyPaul
01.03.2021 5 z 5

Opět kniha bez zklamání. Říkala jsem si, co by autor ještě mohl vymyslet nového a zase nezklamal. Občas jsem musela číst "se zavřenýma očima", protože některé detaily stojí za to.

Páájinka
22.02.2021 5 z 5

Zajímavý začátek série. Kate je fajn a bohužel se na ní život podepsal. Těším se na další díly.

nikiss76
22.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Roberta Bryndzu mám moc ráda a jeho knihy mě opravdu moc baví. Sérii s Erikou Fosterovou jsem si oblíbila a proto jsem si říkala, čím mě Kate Marshallová překvapí a musím říct, že překvapila a to velmi. Byla to velká jízda od samotného začátku a trvala až do úplného konce. Knihu jsem zhltla během dvou dnů. Kate a její asistent mi jako tým ladí a myslím, že se od nich máme na co těšit. Maličko mi v jejich dialogu chyběl občasný humor nebo kousavé poznámky. Jejich vztah je ze strany Kate mateřsky ochranářský a Tristan projevuje nadšení z nové role asistenta vyšetřovatele a respekt ke své mentorce. Kate má mnoho strašáků a vnitřních démonů, se kterými denně svádí boj. Vcelku jsem zvědavá, jakou roli v budoucnu sehraje její syn Jake.
Příběh byl opravdu neotřelý a místy až nechutný. Z Petra a jeho kanibalských návyků a podivnně důvěrného vztahu s matkou mi chvílemi naskakovala husí kůže.
Závěr se taky velmi povedl, těším se na pokračování.

Martha74
22.02.2021 5 z 5

Na Bryndzu jsem neměla odvahu, první sérii jsem nečetla. Do ruky se mi dostal Kanibal a už teď vím, že to od Roberta není poslední kniha, kterou si s chutí přečtu, prostě umí psát. Hlavní postava Kate se mi líbí, asistent Tristan za ní rozhodně nepokulhává, děj má spád, pro někoho asi moc krve. Těším se na další..

Baby19
21.02.2021 5 z 5

skvělé jako vždy

Sansli
18.02.2021 4 z 5

Moje první setkání se spisovatelem. Detektivky mám ráda, ale když mám možnost si je poslechnout jako audoknihu, volím raději tuto možnost. A pro mě to byla rozhodně dobrá volba, protože jak už tu bylo řečeno, kniha opravdu místy není pro slabé povahy, tak bych to možná ani nedočetla. A byla by to chyba. Kate s Tristanem jsem si opravdu oblíbila, ale nejvíc jsem se těšila, jak jim to Kate na konci nandá:) ten závěr za to stál:)

calu
17.02.2021 5 z 5

Kniha ctiva,jen pro slabší povahy nedoporucuji. Spisovatel umí skvěle popisovat věci do detailu a v teto knize je dost nepříjemných věci po kterých jsem měla divoké sny ;) jinak knihu doporucuji a těším se na další

Pajosek
15.02.2021 5 z 5

Nová série a nová vyšetřovatelka= velké očekávání. Opět mě Bryndza nezklamal. Kate jsem si i s Tristanem dost oblíbila. Už se těším na jejich rozvoj osobností v dalších dílech. Zápletka prostě nezklamala a vyústění příběhu jednoduše senzační. Už se těším na další díl.

MatoPalkes
11.02.2021 5 z 5

Výborný začiatok novej série. Chcem viac Kate a Tristana. Príbeh super. Veľmi napínavé.

Kubrtík
10.02.2021 5 z 5

Skvělá, jako všechny knížky od Roberta Bryndzy!

IHT
07.02.2021 4 z 5

Pekne to Robert vymyslel :)
Zapletka, rozuzleni a zaverecna scena jsou bez pochyb na jednicku! Ponekud slabsi bylo, ze Kate nedokazala predpovidat, kam to povede (kdo bude pata obet), to prece musela tusit, pokud precetla nekdy nejakou detektivku :D
Mne osobne jeste pripadal neverohodny popis vnitrnich dilemat alkoholika. Osobne mi tato zkusenost chybi, ale presto bych predpokladal u takto silne a motivovane zeny vyrazne silnejsi odolnost - neustale pochyby o sve schopnosti nenapit se mi prisly neverohodne a nudne.

jejda.majda
06.02.2021 4 z 5

Knížku jsem četla na doporučení tchána a bylo to moje první a teď už vím, že rozhodně ne poslední setkání s Bryndzou. Namlsaná ze severských detektivek jsem mu zpočátku moc nevěřila, ale nakonec si mě Bryndza získal už po pár prvních stránkách. Příběh je velmi čtivý a plyne rychle, takže skoro ani nevíte jak a najednou je za vámi všech 442 stran a už byste si dali další díl. :-)
Jediné, co mě na knížce zamrzelo byla ta spousta chyb. Tolik chyb jsem už dlouho v žádné knize neviděla. Skoro bych řekla, že ji před vydáním četl leda tak automatický opravovač textu. :-(

ddkk
06.02.2021 5 z 5

Moje první knížka od Roberta Bryndzy, kterému jsem se zatím nějak podvědomě vyhýbala (asi u mně zafungovalo to, co u reklam na prací prášky: čím více marketingu, tím méně důvěry ...). Ale musím uznat, že Kanibal byl fakt dost dobrý. Čtivý, napínavý, zajímavý a vůbec jsem se nenudila. Naopak, po delší době jsem zas potřebovala číst a číst až do konce.

Pravda, téma není sice bůhvíjak originální, ale líbila se mi bývala policistka, nyní VŠ učitelka Kate, samozvané soukromé očko v sukni, líbil se mi i její trochu stydlivý a občas nudný asistent Tristan. A hlavně měl příběh spád.

Doporučuji.