Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Lmslaver
18.04.2021 3 z 5

Začátek vypadal hodně slibně, pak se ale děj posune asi o patnáct let a z nadějné policistky Kate Marshallové je přednášející na univerzitě a léčená alkoholička, která nedokáže vychovávat vlastního syna. Její asistent a parťák při soukromém vyšetřování připomíná pro změnu pouhou karikaturu muže, který když může uplatnit v případu chlapskou stránku, vyjde najevo jeho panický strach z výšek, zvrací při pohledu na mrtvá těla a celkově působí pravděpodobněji jako přívěšek, se kterým Kate pouze v dialozích probírá aspekty případu. Oba dva mi přirostli k srdci stejně, asi jako pracovní pondělí po prodlouženém víkendu. Vyšetřování a pátrání probíhá vcelku logicky, případ není postavený špatně, ale závěr se bohužel zvrhne v podivnou, nepravděpodobnou grotesku. Většinou nemívám autorům za zlé, když použijí svou fantazii, malinko překombinují nebo zdramatizují zápletku, ale tohle? Abych ale jen nekritizoval. Že to není úplně špatné čtení svědčí to, že jsem knihu dočetl až do konce, přibližně čtyři sta padesát stránek docela uteklo (taky proto, že jsou velké mezery mezi řádky). Autor už má něco odepsáno, takže ví, čím zaujmout čtenáře/čtenářky. Já už si ale další případ Katky Marshallové asi nedám.

Niu
18.04.2021 5 z 5

Kate si mě získala hned, na rozdíl od série s Erikou, tam mi to trochu trvalo. Detektivku jsem četla jedním dechem (jojo, taky dvěma očima :o)). Trochu ve stylu filmu Vraždy podle předlohy. Perfektní. Dobře promyšleno. Tristan je další sympatická postava.

KatkaK13
14.04.2021 4 z 5

Změna hlavní postavy u mě vyvolává skepsi. Ale nové hrdince Kate přicházím postupně na chuť i když její minulost je na mě příliš přitažená za vlasy. Příběh je trochu na Bryndzu netradičně napsaný, což jsem kladně uvítala.
Trochu mě mrzel překotný a rychle uzavřený konec. Celou knihu vázne vyšetřování, všichni se trápí a konec se jako mávnutím kouzelným proutkem vyřeší za vteřinu. Škoda, kniha by 20 stran napětí na konci ještě snesla. Knihu doporučuji, nezklame.

KatkaK13
13.04.2021 4 z 5

Nemám ráda změnu hlavního hrdiny a knihu jsem začínala číst se skepsí. Ale Kate není až tak špatná, i když životní příběh má na mě až moc přitažený za vlasy. Detektivka je trochu jinak napsaná, není to klasický Bryndzův model, to je příjemná změna. Není tam milion drastických vražd u kterých člověk při čtení musí zavírat oči :D. Za mě dobrá detektivka, trochu méně napínavá než předchozí knihy, ale zase příběh více "stojí na zemi" a nečtvrtí se tam těla každou kapitolu. Doporučuji.

š.m.i.k
10.04.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě tato detektivka nějak fascinovala nebo překvapila, žádné "Wow" se nekonalo, ale v podání Martina Stránského se to poslouchalo velmi dobře. Kate mi jako postava byla sympatická, vlastně všichni zdejší "klaďáci", záporáci mě odpuzovali, místy to bylo i napínavé, takže všechno v pořádku, 4* si to zaslouží.

Lucie311
10.04.2021 5 z 5

Tak to byla naprosto úžasná jízda.

Allla9
06.04.2021 5 z 5

Nová série s Kate Marshallovou mě zaujala. Určitě budu číst i další pokračování.

markinho962
06.04.2021 2 z 5

Nuda, nuda, nuda.... Sorry půl knihy a nuda pokračuje

preny
04.04.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé, prostě Robert opět nezklamal a hurá na další knihu.

sissque
29.03.2021 5 z 5

Tak dlouho jsem si říkala, že mi bude chybět Erika, až jsem se k nové sérii s Kate Marshallovou dostala až nyní.

Ale stejně jako u předchozích knih, i tady jsem se hned po otevření nemohla odtrhnout a s novými postavami jsem se rychle sžila.

Já vím - Bryndzu buď milujete nebo to není váš šálek kávy.
Vždycky se, ač mám autora ráda, snažím být objektivní a hodnotit knihu dle kvality.
Píšu to, myslím, ke každé jeho knize.

Ve mně to vyvolalo zájem, emoce, vztah s hlavními postavami... A to je to něco, co v knihách hledám.
Asi jsem četla z toho detektivního pohledu lepší případy (i když tenhle byl skvělý!), ale mě to uspokojilo.
S Kate jsem se těšila na každé setkání s Jakem, pousmála jsem se, když byl Tristan na sebe na konci hrdý - já jsem byla taky. Takže ano, nedá mi to a dneska je to za pět, ale tahle "koule" snad potěší. :-)

Mimochodem, líbilo se mi, jak Robert přitvrdil.
Od Dívky v ledu to je obrovský posun. Druhý díl této série si budu ještě chvíli šetřit.

kiraa
28.03.2021 4 z 5

Co si budem povídat, Bryndza je čím dál tím větší divočák. Rozjel si příběh neuvěřitelný, dá se říci ze šuplíčku “detektivní science fiction”. Roberto nám naservíroval opět slušný psychopaty, kteří maj v hlavě bramborovej guláš a ještě ke všemu rádi koušou. Jako králíci tvrdej chleba :) Ale protože kousat se nemá, dostanou nakonec pěkně za uši. Pohádka, jak civilistka Kate rozlouskne jeden patnáctiletej pomníček a namaže si na chleba celou britskou kriminální policii, která už do toho dávno hodila vidle. Tak jako že lehce abstraktní, ale jinak cajk :)

lucieBel
25.03.2021 5 z 5

Poutavé a ctive jako všechny předcházející díly. Těším se na další

Dášašada
23.03.2021 2 z 5

Kniha se dobře čte, děj knihy ubíhá. Děj překombinován, první část nezáživná, druhá je o poznání lepší. Očekávala jsem víc, možná proto, že jsem předpokládala stejnou kvalitu knih jako v prvni sérii, s příběhy Erin nejde srovnat.

Haduwig
22.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Už je to nějaký ten pátek, co jsem četla příběhy s Erikou, takže žádné tendence srovnávat tyto dvě hrdinky nemám. Detektivka to není špatná, ale celé je to takové krkolomné a překombinované - máme tu 11 vražd, dva narušené sériové vrahy (myslím tím ještě o třídu výš, než "běžní" knižní sérioví vrazi), alkoholismus, incest, zneužívání mladistvých, komplikované rodinné vztahy, k tomu spoustu vedlejších postav, nepříliš záživnou první část knihy a dost podivný a asi i trochu laciný finální únik. Dám šanci i druhému dílu, ale tohle žádný zázrak nebyl.

marci8
17.03.2021 4 z 5

Kniha se dobře čte, je velmi napínavá. Jediné, co se mi nelíbilo, byl fakt, že totožnost vraha byla velmi brzy známa. Raději jsem na konci knihy překvapena. Ale zase i přes známou totožnost vraha bylo napětí až do konce knihy.

Zlajda95
16.03.2021 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Dlouho jsem se u detektivky takto nenudila a to ještě pomíjím přitaženost za vlasy. Záporné postavy byly patetické, některé scény opravdu dost nechutné, na což si nepotrpím. Jako jediný klad vnímám celkem sympatickou postavu asistenta Tristana.

terenkoza74
15.03.2021

Hmmm takže úplně nová postava vyšetřovatelky Kate. Úplně jiná než Erika, srovnávání je prostě přirozené. Rozhodně nelze jednoduše říct, která je lepší. Žádná. Obě jsou originál. A obě stojí za poklonu stvořiteli.
Kniha je čtivá a odložitelná jen s největším sebezapřením. Jasně, že nejde o dílo klasické literatury, ale pokud máte rádi dokonalé vtažení do děje a jednoduchou konzumaci srozumitelného textu se spádem v ději, pak je toto skvělá volba.

Babo
15.03.2021 4 z 5

Knihu jsem dočetla,nebyla špatná,ale pro mě horší než série o Erice.
Přišlo mi to docela překombinovaný a ne úplně uvěřitelný.
Dám si teď oddych a uvidíme.

tabaluga
14.03.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka, hned od začátku jsem si říkala, o čem ta kniha může být, když vrah byl dopaden hned na začátku. Upřímně řečeno toto jsem nepředpokládala. Naštěstí je zde Kate vykreslena jako postava z masa a kostí, takže děj je i uvěřitelný. Vraždy dosti drastické, nicméně jsem měla pocit,že mi tam pořád něco chybí..těším se na druhý Katein případ, uvidíme jestli mne knihy s ní pohltí:-)

Pet13
13.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha napínavá od začátku do konce. Nenechá vás oddechnout si od hlavních hrdinů. Přečtená jedním dechem. Určitě lepší než 2.případ Kate Marshallové.