Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2708 2708

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

Kortez
24.10.2021 4 z 5

Audiokniha
Na detektivku výborný počin. Užil jsem si to sice ušima, ale můžu říct že jsem byl spokojen. Určitě budu pást po dalším pokračování. Styl vyšetřování byl zajímavější než u Eriky Fosterové.

ivoiro
21.10.2021 5 z 5

Hezký začátek nové série. Jdu i na další díly.

Mirin1349
15.10.2021 4 z 5

Já se tak bála, že se mi série s Kate nebude líbit tolik jako ta s Erikou. Strach byl zbytečný, byl to opět skvělý čtenářský zážitek. Je tam hodně podobných rysů, hlavní ženská postava, dobrý přítel forenzní patolog, dramatická minulost, která hlavní postavu stíhá i v současnosti… Na druhou stranu Kate je o dost sympatičtější, než mi kdy byla Erika, Tristan je vyloženě miláček. Opět se kniha pěkně svižně čte díky krátkým kapitolám a není tam vlastně žádné hluché místo. Druhý díle, těším se na tebe.

Hakate
08.10.2021 4 z 5

Skvělý začátek nové série, Kate i Tristana jsem si ihned zamilovala. To, že Kate je smutná a bojuje se svými démony, no.. upřímně, kdo by se divil, po tom, čím si prošla na tom nebyl stejně. Naopak líbí se mi, že výsledkem, je sympatická úplně normální postava, žádná extra super hrdinka, která narozdíl od aktuálního trendu, kdy každý hrdina musí mít nějakou tu sociální indispozici, Kate ji má opravdu oprávněné a v průběhu knihy jsem s ní často soucítila. Příběh sám osobě je poutavý, napínavý, pasáže nejsou překombinované, kniha výborně se čte a díky rozvíjejícímu příběhu nutí k dalšímu čtení.
Jdu se vrhnout na další případ.

Gabri-88
03.10.2021 4 z 5

dlouho se mi nestalo, abych měla takovou obtíž shrnout svůj názor na knihu do několika vět. Asi bych vypíchla zvláštní styl. Tedy poněkud úsečný, kdy některé věty jednoduše popisují slovesy, cože právě Kate dělá. A naopak v některých momentech se objeví postřehy, které jsou úplně zbytečné a až směšné.
Zápletka se mi líbila, a ačkoliv spoustě lidí příjde překombinovaná, já jsem zvyklá na Nesba a překombinovanější než Nesbo není nic :)) takže za mě v pořádku. Spíš mě zarazilo, jak moc ehm úchylné některé detaily byly :) hledání a vypátrání vraha mi však přišlo uvěřitelné a proto si tak říkám, že si asi ještě něco od Bryndzy přečtu... časem... možná...

manasx
01.10.2021 1 z 5

Nová kniha s Kate Marshallovou mě nebavila - nutila jsem se do toho, neutíkalo mi to. Dřívější knihy s Erikou Forsterovou mě bavilo mnohem víc, přečetla jsem vlastně všechny hned za sebou - opravdu mě to chytlo. Tohle nové nikoliv. Ani nebudu číst tu poslední.

polednice1705
28.09.2021 3 z 5

Asi jsem měla trochu jiné očekávání...Příběh je trochu nevěrohodný a překombinovaný,

kozisek1
27.09.2021 3 z 5

Tak přečetla jsem pouze ze zvyku nenechat knihu nedočtenou.
Děj hrozný, celkově téma drsné. Určitě nebudu číst další.

Vesmich
25.09.2021 3 z 5

Tento typ textů si vždycky ráda poslechnu jako audioknihu, když je někde ve slevě. Pěkně mi to pomáhá čistit hlavu, protože jak je to o ničem, tak to pěkně přetluče hlavu plnou práce a tak vůbec. A nejlepší na nich je, že uplynou třeba tři dny a já nemám nejmenší tušení, o čem to bylo! Takže to má naprosto univerzální nekonečné použití jako smyčka! Ekonomicky se to velice vyplatí. Nehledě na to, že autor rozhodně umí zacházet se slovy, text plyne, písmena si tančí, je to všechno nekostrbaté a hladké! V případě audioknihy i příjemně načtené. Vzhledem k tomu, že jsem to odposlouchala asi před 14 dny, už netuším vůbec o čem to bylo. Akorát si pamatuji, že ona ho ASI milovala, on ji ASI taky, celé se to ovšem nějak zamotalo a pak měli taky dítě. A to se taky zamotalo.

felia
22.09.2021 2 z 5

Když jsem četl thrillery od dvojice Lars Kepler, myslel jsem, že horší věci už číst nebudu, ale pak jsem narazil na pana Bryndzu. Přečetl jsem od něho vše a snažím se nalézt nějakou pozitivní věc, ale nejde to. Kanibala jsem právě přečetl s pocity hnusu i údivu. Je to kniha zároveň směšná, ale i hloupá. Zajímalo by mě, kdo tento jednoduchý příběh dokáže přečíst dvakrát. Opět počet mrtvol převyšuje zbývajcí postavy, které se předhánějí v neuróze, zbabělosti i ustrašenosti. Nemohl jsem se dočíst konce a prokládal jsem četbu jinými knihami. Vždyť paní Rowlingová píše rovněž v angličtině a její detektivky jsou skvělé

katynka78
16.09.2021 1 z 5

(SPOILER) Roberta Bryndzu miluju, jeho série s Erikou je pro mě srdcová.
Těšila jsem se tedy na jeho novou řadu a ještě jsem si říkala: "Jé, ta nová vyšetřovatelka se jmenuje Kate, to je jak já, to se mi bude určo líbit."
Mrzí mě to, ale tady je spisovatel trošku jiný, než jsem zvyklá. Změnil se - více se zaměřil na popisky a to já moc nemusím.
Nehledě na to, že se vydal tvrdší cestou, je drsnější a to mi nevyhovuje.

A samotná hlavní postava - Kate mi není sympatická, vůbec. Nemůžu si pomoct. Událost, díky které si zničila na dlouhá léta svůj osobní život, je sice otřesná, ale navíc je přitažená za vlasy. Jako wtf. Kanibal ji bodne do břicha, málem umře, ale ona nepotratí? To snad ani není možné, to je zázrak!!! A schválně je dlouho v umělém spánku, že jako pak už se nemůže ani rozhodnout, zda potrat či ne, když dítě má s takovou bestíí? Hm, na mě je toto moc nepravděpodobné, nedokážu to pobrat, jedině tak trochu to, že to dítě za to opravdu nemůže. Ale jinak to nedávám a opravdu jako nenene.
Zkoušela jsem tu knihu číst, nešlo to, ale dala jsem tomu naději v audioverzi a to už naštěstí zachránil pan Martin Stránský, který je skvělý a díky němu jsem to doposlouchala.

EmillyT
15.09.2021 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá detektivka,ráda si přečtu i další díl z této série. Je příjemná změna, že vyšetřovatelka není policistka, ale soukromý detektiv, který se na případ dívá z jiného pohledu. Těším se jak se bude vyvijet postava Tristana.

stanislav0373
10.09.2021 3 z 5

Vskutku jsem byl zvědav, kam se Bryndza posune s novou sérií... A teda nic moc. Celé mi to přijde jako kdyby Hery Hole od Nesba začal vyšetřovat Pana Mercedese od Kinga... Krom pár zajímavých kousků celkem nuda. Ale dáme šanci druhému dílu...

Teri_P
05.09.2021 2 z 5

Jsem fanouškem Roberta Bryndzy, resp. jeho stylu psaní. Umí skvěle zacházet s jazykem a čtenáře do příběhu vtáhnout jakoby se mu příběh odehrával přímo před očima.
Bohužel tato nová série mě nezaujala, vlastně ani nevím proč, nápad sám o sobě moc fajn. Myslím, že to bude novou hlavní hrdinkou. Erika mi lezla na nervy, ale Kate mě nebavila a to je mnohem horší.
Bryndza pro mě tedy jako autor zatím končí, protože druhý díl ani žádný další z této série v mé knihovně určitě nebude.

Sammy.Boy
01.09.2021 5 z 5

Pekelně dobré čtení! Což je ale u mistra Bryndzy takovým nepsaným pravidlem. Nijak zvlášť složitý příběh, avšak s jeho darem pro vyprávění, vystihnutí atmosféry a celkovou gradaci, je jeho surový KANIBAL Z NINE ELMS opět na jedničku. Charakterově mi Kate sedla stejně jako Erika z minulé série (obě poznamenané osudem), takže jsem nesmírně zvědavý na další knihy s ní a Tristanem.

raty
27.08.2021 5 z 5

Protože mě první díl předchozí série s Erikou úplně nepřesvědčil, abych v jejím čtení pokračovala, zkusila jsem tuto novou. A jsem spokojená. Kniha se velmi dobře četla, napětí se dalo krájet, dvojka vyšetřovatelů mi sedla. Tentokrát si další díl ujít nenechám.

jefff
24.08.2021 3 z 5

Vlastně jsem to čekal horší. Brynzu načteného nemám, ale jeho portfolio na mě dobrý dojem nedělalo. Zkusil jsem napoprvé jeho novější sérii s Kate Marshallovou a ač nejde o bůhvíjak vysokou literaturu, číst se to dalo. Děj napínavý, docela poutavý. Postavy trochu plošší, než bych si představoval a detektivní práce tu je spíš zmatená, nic neříkající. Určitě jsou lepší i horší krimi.

Emberas
24.08.2021 4 z 5

Knize předcházela dost velká reklamní kampaň. Kvůli tomu jsem možná očekával mnohem víc. Bryndza se čte obecně velmi dobře, přesto mi to v této knize přišlo trochu stereotypní.

lenkavildomcova
22.08.2021 5 z 5

Hodně dobré. Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout.

juliesze
18.08.2021 4 z 5

V první řadě musím říct, že to bylo skvělé zejména zápletkou. A také tím, že hlavním vyšetřovatelem není policista jako nějaký superhdina. Ale naopak autor vystihuje, že někdy zcela třetí osoba zainteresovaná více (tedy nějaký soukromý detektiv) pronikne k podstatě věci mnohem lépe. Víc se vyptává, víc si všímá. Policie jen odškrtne, udělá nezbytnosti. Ale ty drobné niance a detaily mohou být právě klíčové. Skvělé a těším se na další díl vyšetřovatelky Kate jako soukromé detektivky.