Dílčí reformy jsou málo – řešením je systémová změna

Dílčí reformy jsou málo – řešením je systémová změna
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536963/bmid_dilci-reformy-jsou-malo-resenim-je--66277cbca1065.png 4 5 5

Naše země stagnuje, stagnuje politicky, stagnuje ekonomicky, a navíc ve světě zcela ztratila svou bývalou pozici a respekt. S trochou ironie lze použít známý výrok „země, která nevzkvétá“. Bohužel ne všichni si to uvědomují. A ještě méně je pak chápána příčina tohoto dnešního nevzkvétání. Nemůže jí být nic jiného než nekvalita ekonomického a politického systému, spoléhání se na politický a ekonomický systém dnešní Evropy a Západu a na ideologie, jež odtud přicházejí. Vybřednout z chronické stagnace vyžaduje nejen parciální či parametrické změny. Vyžaduje to systémovou změnu, kterou nemůže být nic jiného než přehození výhybky, než ubrání role a pravomocí státu a osvobození trhu. Této změně nemusí předcházet žádný intelektuální výkon, žádné vymýšlení něčeho nového, nevyžaduje to žádnou novou teorii. Vyžaduje to však změnu myšlenkovou, změnu veřejného mínění, změnu myšlenkového klimatu. Konec konců i změnu politiky.... celý text

Přidat komentář

Kuža007
21.06.2024 5 z 5

Pan prezident Klaus v jedné ze svých nejnovějších knih opět uhodil hřebíček na hlavičku. V této své pomenší, spíše přehledové, studii jasně vytyčil problémy, které má dnešní ekonomika a hlavně a politika a zároveň s tím, v této útlé knížečce, poskytl jasné nápady na systémové změny, kterou mohou jak oživit ekonomiku, tak probudit společnost z letargie a celkově společnost může nastoupit na pozitivní vzrůstající trendy.

VHanka
31.05.2024 5 z 5

Naše země nevzkvétá a spíše, podobně jako jiné evropské země, stagnuje. Na vině jsou přílišné státní zásahy, regulace, byrokracie a málo trhu. Lidé se honí spíše za dotacemi a již méně za výrobou a podnikáním. Nabývají dojmu, že soukromé vlastnictví není vlastně moc důležité. Negativní vliv má i Green Deal a Evropská unie, která je sama stagnujícím spolkem.