Dívčí hrob

Dívčí hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357076/divci-hrob-tTB-357076.jpg 4 350 350

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

A Maiden´s Grave, 1995

Ethys
10.02.2018

Moje první kniha od tohoto autora. Chvílemi jsem přemýšlela, jestli ji chci dočíst. Dost jsem se bála, jak to bude pokračovat. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla. Úžasně napínavé. Určitě si přečtu další knihu od tohoto autora.

punktruhlicka
10.10.2017 5 z 5

Super knížka. Chvilkama mě fakt mrazilo. Detektivky moc nečtu, ale vrámci výzvy je to blíbená knížka mé mamky.

Veeris
31.08.2017 5 z 5

Jen jedna připomínka, proč nejsou Deaverova díla zfilmovaná?? :´( S šikovným režisérem by to byly skvělé thrillery. Zatím jsem tedy četla jen dvě díla, ale již nepochybuju o jeho talentu.. V knížkách nechybí žádné prvky a neobsahují žádné nejasnosti včetně otevřených konců, jak už to u některých autorů bývá. Ty nemám ráda. Hlavní hrdinka byla velmi sympatická a dokonce vrah byl místy obdivuhodný, autor je skvěle vypracoval...

DickBach
05.08.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, nervydrásající příběh a neskutečně realisticky vypracovaný. Osobně bych možná vynechala pasáž s policistkou, to možná bylo trošinku "okaté", ale i tak perfektní práce.

Niu
29.12.2016 4 z 5

Jsem fanda Jefferyho Deavera. Mám ráda jeho Lincolna Rhyma, Amelii Sachsovou a Kathryn Danceovou. Proto je pro mne výzvou sáhnout po knize s novými detektivy. Arthur Potter je další hrdina, kterého přidám k výše zmíněným. Dívčí hrob byl opravdu strhující kniha. Líbí se mi představa, že i příběh se dá vystavět na třech hlavních aktérech - vyjednavač, únosce a rukojmí. Deaver zas přišel pro mne s něčím novým. Bezmoc, strach, naději, netrpělivost, aby bylo vše správně ... Tyhle všechny a další pocity umí Deaver ve mně vyčarovat.

Schamila
29.11.2016 4 z 5

Hodně napínavé, místy hodně drsné - určitě má na to vliv zvláštní prostředí děje a účastníci děje, tohle je prostě Deavero.

Danuše7
07.09.2016

Vymítit zlo trvá někdy dlouho a stojí to velke oběti. Často životně nespravedlivé.

katy238
25.05.2016 4 z 5

Psychologická hra únosce a policisty začíná. Oba ví, že na konci zůstane pouze jeden vítěz. Ani jeden nechce být poraženým. Čas ukáže, na čí stranu se převáží váhy osudu a štěstěny. A právě čas neúprosně běží. Psychologický thriller, napětí až do poslední chvíle, nečekané zvraty. Deaver se vším všudy.

Tabby
18.05.2016 4 z 5

První kniha co jsem od Deavera četla a nebyl tam Lincolm Rhyme.
Kniha se mi občas zdála až zdlouhavá a u některých pasážích jsem si říkala že to ani nemohl napsat ten autor, kterého mám tak ráda. Na konci si ovšem opravil reputaci a konec mě opět dostal, byl plný nečekaných zvratů a překvapení.

jaja1989
07.05.2016 1 z 5

Krásně popsaný příběh o statečnosti hluchoněmé učitelce, ale bylo to zdlouhavě popsané postupy, které mě nebavili a postavy mi taky splývali, nebyli moc dobře popsány, zato znásilnění bylo až moc popsáno.
Za to konec byl fakt nečekaný.

biki
30.01.2016 5 z 5

Kromě toho, že je to vynikající thriller, je zde v tomto typu literatury naprosto ojedinělý pohled do světa sluchově hendikepovaných.

ColoringMartina
24.11.2015 5 z 5

Skvělý napínák od začátku do konce. Už dlouho se mi nestalo, že bych byla "nucená" číst i během vaření, ve vaně nebo dlouho do noci. Dívčí hrob prostě nešel odložit :)

jasmína
17.11.2015

Výborná detektivka, jen popisy znásilňovacích scén a zvláště nechutný "Medvěd"mi přišly už trochu moc..... To je jedinà výhrada.

konicekbily
22.10.2015 4 z 5

Napnuto až to samého konce, povedlo se mu to!!!

Terinka14
20.07.2015 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Detaily byly chvílemi tak živé, až to bolelo. Nadchlo mě, že kniha byla vyprávěná z různých pohledů. to, že dívky byly hluché mě také nadchlo. Jelikož jsou mé vědomosti o únosech podložené Americkými filmy, dělalo mi značné potíže rozhodnout se, co je správné. Věděla jsem, že je pitomost, že bych jako rukojmí sebrala pistoli a všechny postřílela, ale bolelo mě, že vyjednávač jen vyjednával. :) Konec mě překvapil a to v dobrém slova smyslu. Velmi všem doporučuji!

Market = )
09.05.2015 5 z 5

No jo, to je tak, když začnete před víkendem cestou do práce číst zajímavou knížku a v sobotu se rozjede tak, že nic neuděláte, ale musíte číst do tří a zbytek domlasknete v neděli dopo :-/. Až na podle mě zbytečný konec (neoceňuju genialitu krkolomných zvratů, spíš mě otravují...) vážně bezva :-).

Paja Ch.
06.08.2014 5 z 5

Knížku jsem si vzala na dovču a četla jsem si na pláži a musím říct, že se mi nechtělo ani do moře, jak jsem do toho byla zapálená.

lenik331
13.11.2013 5 z 5

Deaver ... jako vždy skvělý.

Kůstka
14.04.2013 4 z 5

Arthura Pottera jsem si hned oblíbila a hluchoněmí rukojmí tam prostě seděli, bylo to hned zajímavější, když netušili, o čem si únosci povídají, co mají za lubem, co je čeká, mohli prostě jen sedět a doufat.. Melaniino chování mi přišlo takové nepřiměřené.. nejdřív že závidí Susan jaká je nebojácná, že ona taková nikdy nebude.. a pak jaká je najednou akční.. :)) Až se tomu uvěřit nedalo, přišlo mi to tam spíš až takové nastrčené.. Nevadí, mělo to fakt napětí. Ale pro mě je prostě pořád jednička Lincoln Rhyme, nemůžu si pomoct. :)

Katuska001
09.12.2012 4 z 5

Knížka pěkná, ale Deaver má i lepší kousky