Dívka s vůní manga

Dívka s vůní manga
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369378/bmid_divka-s-vuni-manga-rfi-369378.jpg 4 86 86

Jak vidí svou životní cestu cynický Evropan a jak asijská kněžka lásky? Mohou se vůbec pochopit, když se jejich cesty protnou uprostřed exotických Filipín? A jaká tajemství tvrdošíjně skrývá Rose? On je tak trochu cynik, ona tak trochu šlapka. Jednoho dne se náhodně potkali, původně jako zákazník a jeho exotická prostitutka, ale příběh se poněkud zvrtnul. Co skrývá Rose za svým mlčením na téma minulost a Petr pod maskou sarkastického šovinisty? Ne, nečekejte další pohádku o Popelce nebo Pretty Woman. Tenhle příběh je drsnější a syrovější tak, jako život sám.... celý text

dooky
16.07.2024 4 z 5

Jako erotický román bych hodnotila menším počtem hvězdiček. Jako cestovatelský deník to bylo super. Jako kombinace obojího to bylo moc příjemné a zajímavé čtení. Bavilo mě, jak se střídají jednotlivé pohledy a osvětluje se tím střet dvou odlišných mentalit. Syrový pohled na krásy i negativa Filipín.

Nermal
12.06.2024 3 z 5

Nic velkého jsem nečekal, ale nakonec jsem knihu rozečetl, a protože nebyla napsaná špatně, dočetl jsem až do konce. Vlastně cestovatelský deník z Filipín, ozvláštněný jednotícím příběhem Petra a Rose. Častokrát vás přinutí se zamýšlet nad během tohoto světa - že se prostě někomu někam narodíte a tím je předurčen váš další osud.

Rapeh
20.05.2024 4 z 5

Knihu bych určitě neoznacila jako erotickou literaturu ale cestovatelský deník. Velmi hezký popis Filipín. Trocha erotiky se také najde. Přečteno jedním dechem.

Adusa68
05.12.2023 2 z 5

Celá kniha na mě působila jako cestovatelský deník, do kterého byl vsazen opravdu jednoduchý příběh o filipínské "popelce" a "bad boyi" z Čech. Zajímavé bylo akorát rozdělení kapitol na pohled Petra a Rose.

shecoola
02.08.2022 5 z 5

Čtivý "cestopis", ktorý vás bez zbytočných rečí presúva po juhovýchodnej Ázii. Chody myšlienok v podaní Petra boli mnohokrát úsmevné, sarkastické a šovinistické, každopádne ma bavilo striedanie kapitol on/ona a navazovanie tém z dvoch uhlov pohľadu. Žiadna presladená romantika, ale v happyend dúfate. Napokon mi ten záver prišiel až moc rýchly a stručný - škoda, že ho autorka nerozpísala viac. Napriek tomu za mňa skvelé čítanie, krásna čeština a ďakujem za priblíženie Filipín z pohľadu raja, pekla, gastronómie aj kultúry :)

denny276
21.06.2020 5 z 5

Jo,tak tohle jo. Na oddych paráda. Jednoduché a čtivé. Kniha napsána dvěma pohledy je fajn. Cestování ,poznávání míst a památek je popsané živě, až mě to donutilo pár věcí vyhledat. Konec je lehce předvídatelný,ale to knize nic neubírá.

katerina0435
07.11.2019 5 z 5

Tak tahle se mi moc líbila. Dnes jsem ji dočetla. Moc hezky příběh a líbilo se mi, jak to dopadlo. ???? ???? Pěkné, moc. Určitě doporučuji.

Nemcm77
09.07.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem si teď dočetla na dovolene v Itálii, a někdy jsem si připadala jako na Filipínách! Kniha se mi moc líbila! Všem doporučuji!

rsyc
11.03.2019 5 z 5

Četl jsem u moře a cynik ve mě se docela dobře bavil. Je to možná romantika, ale v zajímavých kulisách. A pořád se tam něco dělo. Erotiky tam moc nebylo, a když už, tak do děje prostě patřila. Až na jednu, na můj vkus nechutnou scénu super čtení.

Ála41
15.12.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla. To cestování mi tam ale přišlo jako takový mžik... Rychle sem a rychle tam... Také mi přišlo nepravděpodobné, že by u chlapa s takovou povahou mohlo dojít k citovému vzplanutí k prostitutce. Až takovému, že se tam odstěhuje... Hlavní hrdinka měla stále hlad.. Ale jako romantický příběh... Proč ne... Číst se to určitě dá.

intelektuálka
04.12.2018 3 z 5

Pro odpočinek jsem si vybrala pěkné, nenáročné čtení s exotikou...

Cesta na Filipíny, seznámení s placenou společnicí a spousta místních dobrot...

Mužský a ženský pohled dvou zcela rozdílných lidí z různých lokalit - a jejich poznávání a postupně se rodící vztah...

Je to moje první kniha této autorky a zkusím ještě její nový titul Kdybych tě nepotkal, má tu dobrá hodnocení... a pro pěkný pocit doporučím.

venda1113
28.10.2018

kniha mě bavila

Zdenya
15.09.2018 5 z 5

Výborné čtení! Atraktivní příběh, skvělé reálie. Spíš bez dívky s vůní manga, ale moc mě láká projet Filipíny (ovšem zdaleka se vyhnout místnímu vězení) :)
Díky, Viktorie, těším se na další Tvoji knížku.

i.stefany
30.08.2018 3 z 5

Tohle byla taková cestopisná psychologická sonda do duší dvou zcela odlišných lidí, zasazená do různých koutů exotických Filipín. Kniha je psána celkem vtipným jazykem a nabízí zajímavé propojení mužského a ženského pohledu na stejné situace, které spolu prožívají. Pohodové oddechové čtení.

Lejdus
17.08.2018 2 z 5

Od knihy i autorky jsem cekala vic. V podstate mne vubec nezaujalo popisovani prirody a cestovani hlavniho hrdiny. Jinak je pribeh hlavnich postav moc pekny.

bábuška
27.07.2018 4 z 5

Hezky napsaná kniha, oddechová. Ani toho sexu tam nebylo přehnaně, zajímavě a humorně popsané putování přímo neskutečnými dopravními prostředky po, pro nás zcela neznámých Filipínách, zanedbaném venkově, stravě někdy nechutné a někdy naopak příjemně chuťově překvapivé. Prostě trampoty obyčejného turisty. Proto si zaslouží čtyři hvězdičky, moc jsem se pobavila.

Bedu99
23.02.2018 5 z 5

Viktorii mám ráda, každá z jejích knih je o stupeň lepší, propracovanější. Dívku jsem zhltla jedním dechem.

Nikki783
15.02.2018 5 z 5

Bezvadná knížka, oddechovka. Líbí se mi popis děje z chlapského úhlu pohledu. Mám ráda všechny knížky od této spisovatelky.

LusiaLu
09.11.2017 5 z 5

Čte se jedním dechem!

Lulena
25.10.2017 5 z 5

Zajimavy pohled na cizi exotickou zemi i mezilidske a mezinarodni vztahy. Bavil me sarkasmus typickeho sovinistickeho chlapka i naivita holky, ktera prodavala sve telo. Zapletka, napeti, vtip i vzruseni, rozhodne doporucuju! A jak tady nekdo psal, ze je to jako popis cesty z dovolene... Jak jinak chcete napsat cestopis, nez do dane zeme jet, jako udelala autorka? S ucebnici zemepisu a mapou v ruce? Ja naopak ocenuju autenticke zazitky s osobni znalosti realii misto snusky vymyslu. Za me super!