Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9407 9407

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Alysa
04.02.2016 4 z 5

Stejně jako u zmizelé, čekala jsem malinko více.

Nevím jestli je to tím, že jsem přečetla už hodně thrillerů, ale již od počátku knihy se dalo dost dobře přijít na to, kdo je viník a kdo oběť. Takže žádné překvápko se nekonalo.

Malé plus za hlavní postavu v podobě alkoholičky. Bez toho by byla kniha průhlednější ještě více.

natalli26
04.02.2016 4 z 5

Ze začátku mi kniha nebyla příliš sympatická takže se mi ze začátku četla s obtížemi, ale pak mě to chytlo a za pár hodin jsem měla dočteno. Musím říct že celkově se mi dílo hodně líbilo, místama mi opravdu trošku připomínalo Zmizelou, ale naštěstí jen okrajově - jinak se příběh ohromně liší. Už nějak od začátku jsem měla tušení kdo za tím bude což se na konci ukázalo i jako správné. To mě trochu mrzelo, protože jsem si přála být víc překvapená. Ale ne že bych v jednu chvíli nepodezírala všechny, ze začátku hlavně samotnou Rachel - taková fakt trošku psychouška :D

veronika9143
04.02.2016 4 z 5

Už se nedivím, že je to tak prodávaná kniha. Doopravdy zajímavě zpracované. Nejprve jsem si myslela že si nezvyknu na kapitoly (ráno, odpoledne, večer), ale díky tomu byla kniha krásně přehledná. A vyprávění jako kdybych postavám sídlila v jejich hlavách. Moc mě tahle kniha bavila a Ráchel jsem si oblíbila - alkoholička jak vyšitá :-D Jsem zvědavá na filmové zpracování, za mě mohu knihu doporučit a dávám 5 hvězdiček.

aruba
03.02.2016 4 z 5

Čtivá kniha, ve které mi postupně připadaly podezřelé z oné vraždy snad všechny postavy, které se tu vyskytovaly. Navíc díky nápovědám v podobě myšlenek a vzpomínek jednotlivých ženských postav můžeme pachatele vypátrat ještě dříve, než hlavní hrdinka, a můžeme tudíž ze sebe mít skvělý pocit, že nám to tak pálí :-).

Anita86
03.02.2016

Čekala sem víc. Jako oceněna kniha. Brzo jsem věděla kdo je vrah, asi znám lepší knihy. Námět jízda vlakem dobré, ale jinak klasika.

Lucy84
02.02.2016 5 z 5

Super kniha. Bavila mě od začátku a ani chvilku jsem se nenudila. Podobnost s autorkou G. Flynn trochu vidím v nesympatičnosti hlavních postav. A to mě baví. Žádné přikrášlování. Napínavá kniha, která vypráví příběh očima 3 postav a díky tomu vtáhne ještě víc do děje.

Albina
01.02.2016 4 z 5

Thrillery nejsou velká literatura, je to literární spotřební zboží, tudíž je poněkud naivní očekávat od nich hlubokomyslné myšlenky nebo se chtít k nim vracet.
Tato kniha je v rámci svého žánru dobré počtení, s osobitými postavami a zajímavě vystavěným dějem. Všechny tři hlavní postavy jsou nešťastné, upínají se ke snům a falešným nadějím, lžou sobě i okolí, hroutí se pod tíhou minulých skutků, o kterých se čtenář dozvídá pomalu a postupně.

DenisaV
01.02.2016 5 z 5

Začátek je celkem nudné představování hlavní postavy, ale hned poté, co se člověk ponoří do života alkoholičky Rachel a dostává se k ději, nedá se od knihy odejít. Přibližně tři sta dvacet stran mi netrvaly ani dva večery. Perfektní je vyprávění, které skáče z jednoho roku do druhého a od jedné postavy k druhé. Člověka to nutí pořád přemýšlet. A jako u každé správné knihy si čtenář dělá předčasné závěry, které jsou však chybné, a tím udržují pozornost. Zajímavé jsou také výpadky paměti hrdinky, takže když si Rachel nic nepamatuje, nic neví ani čtenář. Od první třetiny knihy až do konce je atmosféra příjemně napjatá a nechybí ani překvapující konec.
Knihu vřele doporučuji a moc se těším na film :)

JessyPitt
01.02.2016 4 z 5

Musím uznat, ze co se týče překvapení tak s nim autorka rozhodne nešetří. Cely dej je nejdřív zaměřen na hlavni postavu, která je na můj vkus az příliš zoufalá.. Kniha je tak nečekaně jiná, ze ji musíte prostě dočíst jinak vám to nedá spát. Všechny postavy jsou da se říct záporné což je tedy velmi malo kdy.. Dala bych tomu jiný konec..

Ladys
01.02.2016 3 z 5

Vůbec nevím, co vlastně napsat.
Kniha je totiž čtivá a originální, ale ve výsledku je zklamáním. Alespoň pro mne.
Perfektní, pomalý, až snový úvod jako by ale patřil do jiné knihy a ne do thrilleru.
Vysněné seznamování s dalšími postavami při Rachelině pohledu z okna projíždějícího vlaku je neotřelý nápad. O to zajímavější je pak poznávání skutečných charakterů úzkého okruhu lidí, o které v příběhu půjde.
Rachelin alkoholismus, který jí v hlavě míchá všechno dohromady je geniální, ale nedotažený nápad, jak čtenářům ukázat pohled na svět skrz dno lahve. (Jen by mě vážně zajímalo, kdybych byl notor, jestli bych měl takovou snahu se vůbec něčím zabývat, jako měla Rachel. Mám své pochyby.)
Rozkrývání příběhu a charakterů postav jede ve slušném tempu, které nabírá na obrátkách, takže se čtenář nenudí až do posledních řádků knihy.
Nezvyklostí je, že v knize není jediná kladná postava. Což sice perfektně poslouží zápletce, ale působí to přinejmenším zvláštně.
Resumé : Když jsem knihu četl, tak mě bavilo, jak odsejpá. Když jsem ji dočetl, tak mi vadilo, jak notorička dokáže z ničeho nic být aktivní. A s odstupem pár dní, než jsem se dostal k napsání mého komentáře tady, jsem nabyl přesvědčení, že z takhle originálně pojatého příběhu se dalo vytřískat víc.

WexxAr-ka
01.02.2016 4 z 5

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Postupně se odhalovala veškerá tajemství a já byla čím dál víc zvědavá jak to všechno ve skutečnosti je :).
Megan je sice trošku blázen, ale... :) ne vždy je v tom člověk sám

lucie5078
31.01.2016 5 z 5

Výborné! Dostala jsem na tuto knihu tip od kamarádek a v prvních chvílích jsem nechápala, proč jsou z ní tak nadšené. Ale poté, co se děj "rozjede", jsem nelitovala. Těch indicií a člověk stejně neočekává takovýhle konec. Přečteno téměř jedním dechem.

deynna
31.01.2016 2 z 5

Nejsem typický čtenář tzv. bestsellerů, ale tuhle knížku jsem dostala Vánocům, protože taky jezdívám často vlakem. Je to čtivé, nenáročná oddychovka, co přečtete za jeden den, ale můj šálek čaje to není. Chyběla mi tam v podtextu nějaká obecnější myšlenka a ocenila bych prokreslenější postavy. Hlavní hrdinka na mě nepůsobila moc sympaticky, konec byl předvídatelný, ale čtivost a lehkost psaní ocenit musím. Není to ale kniha, která ve mně zanechá stopy a ke které se budu vracet.

greetchen
31.01.2016 5 z 5

Příjemně čtivé a napínavé. Thriller s velim dobře vykreslenými postavami, atmosférou, situacemi, což u mnoha knih tohoto žánru bohužel postrádám. Autorka má příjemný styl, rozhodně ráda sáhnu po dalších jejich dílech. Konec byl možná předvídatelný, tato varianta mě napadla vcelku brzy, ale stále mě autorka udržovala v napětí i s další možnou variantou a konec mě nezklamal i díky detailům, do kterých už jsem to jako čtenář předem nedomyslela. Rozhodně jsem knihu po dočtení odložila s velkým literárním uspokojením.

David_Vesely
31.01.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Doufám, že to není poslední kniha od této autorky.

Kikty
31.01.2016 4 z 5

Detektivka se zajímavým nápadem na vyprávění i zápletkou. Konec trochu předvídatelný, ale jinak velmi čtivé.

keselylenka
31.01.2016 5 z 5

Skvěle napsané a přečtené za jeden den. To už se mi dlouho nestalo. Originální vypravěčka a nečekaný zvrat na konci.

tereza2018
30.01.2016

Knihu jsem přečetla za 5 hodin v kuse :) Ze začátku moc čtivá nebyla, ale pak jsem nemohla přestat dokud jsem ji nedočetla. Už se těším na podzim na film.

namido
30.01.2016 4 z 5

Ze začátku mi hlavní hrdinka alkoholička lezla děsně na nervy a přišla mi fakt vlezlá. Postupem času mě ale knížka tak pohltila, že jsem se nemohla odpoutat. Je napínavá, čtivá a rozhodně jí budu doporučovat :-)

LWALKER
30.01.2016 5 z 5

Začal jsem číst ve vlaku:)...a skončil druhý den doma:)....fakt parádní knížka...jedna z nej poslední doby co jsem četl! Děkuji, paní Hawkins!