Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9407 9407

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

TheSarcasm
23.01.2016 5 z 5

Tak mě se to líbilo. Je to tedy žánrově hodně podobné Zmizelé, ale ta se mi líbila taky, takže já jsem spokojen. Souhlasím s komentáři níže, že v knize v podstatě nebyla žádná čistě kladná postava, což ale myslím nebylo vůbec na závadu, naopak.

studentice
23.01.2016 4 z 5

Prvních asi sto stránek bylo spíše popisných-takový úvod do příběhů, nicméně pak se příběh rozvinul a já se nemohla od knížky odtrhnout. Jak psali ostatní čtenáři, knížka je svým stylem psaní-příběh vyprávěný z pohledu více postav- a i základní zápletkou podobný Zmizelé, i když podle mě o něco slabší. Souhlasím také s tím, že je těžké si nějakou postavu oblíbit, ale konec mě přesto velmi překvapil.

melonka
23.01.2016 4 z 5

Trochu mi to připomínalo manželovo tajemství stylem psaní a tak, takže pokud se vám aspoň trošku líbilo, tak doporučuji přečíst i tohle.
Žádné náročné čtení. Oceňuji hlavně to, jak to autorka dokázala v podstatě tak jednoduše podat. Četlo se to opravdu skvěle, nebyl čas na přemýšlení ..chceš číst dál a dál...U mě to bylo hlavně z důvodu toho, že jsem konečně chtěla dosáhnout toho okamžiku, kdy hlavní hrdinka se konečně dá dohromady...takže celou dobu mě hlavní postava svým chováním lezla na nervy a kdyby jenom ona, nejnormálnější se mi zdál akorát psycholog a asi trošku Anna.
Jen mě mrzí, že autorka ještě o něco delší dobu neudržela tajemství, kdo by to mohl být, protože do nějaké 200. stránky se to dalo tak akorát možná tipnout. Pak už bylo v podstatě jasné a jenjsem čekala, jakým způsobem přijdem na odhalení. Celá kniha byla jedinečná, ale konec vůbec nepřekvapil a konečná konfrontace byla v podstatě taková s jakou už se čtenář rozhodně setkal - proto 4 hvězdy a ne 5.

koki.veru
22.01.2016 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá touhle knížkou. Chvilku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. Ale postupně jsem začínala chápat souvislosti a postupně mi začalo docházet, kdo je vlastně vrah :) Do knížky jsem se pořádně ponořila a posledních několik desítek stránek jsem se nemohla vůbec odtrhnout, dokud jsem to nedočetla. Opravdu úžasná knížka a velmi zajímavé a propracované postavy, z nichž vlastně nikdo nebyl úplně kladnou postavou.

Andrea72
22.01.2016 5 z 5

pěkně napsané, ráda si od této autorky přečtu další knihy

ThrisaManx
21.01.2016 4 z 5

Celkově knihu musím zhodnotit jako velmi dobrou. Děj byl vcelku originální, čtení mě bavilo, ani jednou jsem se nenudila a postavy byly sympatické.
Přesto jsem měla pocit, že autorka se snažila o něco, čeho nedosáhla. Při čtení bylo evidentní, jak moc se autorka snaží o napínavý příběh a překvapivý konec. Děj napínavý byl, ovšem nervy mi to netrhalo. Občas jsem na pár vteřin zatajila dech, pak se vše vrátilo do normálu. Od druhé třetiny jsem začala tušit, kdo za tím vším stojí, takže nečekaný zvrat se také nekonal, ačkoli se o to Paula velmi snažila.
A ta sprostá slova! Na to jsem háklivá. Pokud autor vulgarismy neumí používat, pak ať je nepoužívá. Sprostá slova v příběhu neměla žádný význam, až na asi dvě výjimky. Zbytečně je používala na místech, kde neměla. Aby autor mohl použít sprosté slovo, měl by vědět, kdy a jak ho použít.

babyboar
21.01.2016 5 z 5

Ale jo, za to, že jsem četla, kudy jsem chodila, tak dávám plný počet hvězd. Hlavní hrdinky mi lezly na nervy všechny a ti dva kohouti taky. Nakonec si moje sympatie asi nejvíc získala ona samotná "dívka ve vlaku" Rachel. Jestliže je 50 odstínů "porno pro mamky", tak Dívka ve vlaku je "detektivka/ thriller pro mamky". Hlavním tématem tam je těhotenství a rodina, ať už chtěná, nechtěná, vytoužená či odmítnutá. Protože nepatřím k pravidelným čtenářům kriminálních románů, tápala jsem do posledních stran, kdo je vlastně vrah. A závěr se bude jistě velmi vyjímat ve filmovém zpracování.

trynitrix
21.01.2016 4 z 5

Čtenářská výzva 2016: 17. Kniha doporučená kamarádem

Spíš 3 hvězdičky ale chvilkové momenty v knize si to zaslouží (zvraty atd.) 4 :-D
Jinak všichni postavy byli totalně labilní Rachel, Anna, Megan jsem chvílema nechápala , ale jinak dobrej námět. Normálně mam chuť se projet vlakem :-D

MacinaS
21.01.2016 3 z 5

Knížka pro mě napínavá. Jelikož jsem před tím četla jen 2 kriminálky a to Zmizelou a Sněhuláka. Začetla jsem se rychle. Docela napínavé, ale lezla mi na nervy Rachel!!! Ale uplně hrozně..nemám rada alkoholiky, ale autorka její stavy vylíčila skvěle. Nejvíc sympatická mi byla Anna. A Tom? Nevím co na něj říct. Rozhodně jsem nečekala konec takový jaký byl. Myslela jsem, že vrah je někdo jiný. A jak už tu bylo několikrát zmíněno rozhodně bych to nepovažovala za bestseller. Ale jestli bude filmové zpracování určitě se na něj těším pokud ho někdo nezprasí ;)

loskatos
21.01.2016 3 z 5

V té knížce je jen velmi málo "normálních" postav - a jsou silně upozaděné. Všechny ostatní jsou více či méně sociopati s navazujícími dalšími problémy. I přesto, že pachatel mi byl celkem jasný zrhuba od poloviny knížky, četlo se to dobře.
Zaujalo mě střídání popisu v první osobě, který se střídal u hlavních tří postav. Zajímavá volba formy.
3 a půl hvězdy, kdyby to šlo.

Márinka
21.01.2016 2 z 5

Kniha má jen dva klady: čte se rychle a "opilecké" pasáže jsou vylíčeny tak, že by mohly "dotčené čtenáře" přimět k zamyšlení. Jinak má příběh mnoho zbytečných slov a pachatel je zřejmý za pár desítek stránek.

no.a.co
21.01.2016 1 z 5

Nejhezčí na té knížce byla obálka. Bavila mě alkoholička Rachel, v duchu jsem počítala svoje vlastní okénka, ale to je tak vše. Mrazilo mě jen ze zpytování vlastních černých dír v hlavě. A občas jsem dostala chuť otevřít si k tomu vínko - to když jsem nechápavě sledovala, kolik stran ještě zbývá a neuměla si představit, co v nich jako má ještě být. Expozice s pohledy z vlaku bohužel netrvala dlouho. Mužské postavy mi přišly nahodilé, žádné velké charaktery. Kdo je pachatelem, bylo jasné celkem brzo. Trošička ženské výzvy "Pojďme se těch hrozných mužů zbavit!" ani šolíchačka s miminama tomu velkou parádu nepřidaly.

haWranka
20.01.2016 5 z 5

Zmizelou jsem nečetla, takže porovnávat nebudu. Jisté je jedno - i když mě závěr nakonec nikterak nepřekvapil a hlavní hrdinka mi chvílemi dost lezla na nervy, četla jsem hltavě, v kuse, nadšeně. A to dělá tuhle knížku vážně dobrou knížkou. Těším se na další věci od téhle autorky, snad to nebude ten případ, kdy člověk napíše jednu dobrou věc a nic :)

STARKAN
20.01.2016 4 z 5

Když jsem na knihu narazil,sliboval jsem si od ní mrazivou kriminálku plnou napětí.Možná za to mohlo to slovo dívka v názvu knihy. Kniha je psána pouze formou vyprávění myšlenek, pocitů a doměnek jednotlivých postav. Ty jsou celkem tři: Rachel, Megan a Anna a odehrávají se v odlišných časech (za což dávám plus). Nejčasteji jsme v hlavě hlavní hrdinky, alkoholičky Rachel,jejiž život nemá smysl až do chvíle kdy Jess,pardon vlastně Megan náhle zmizí. Napětí se nekoná, za to trochu nudy.
Knihu doporučuji spíše ženskému publiku, ale i mužům, kteří chtějí nahlédnout do hlav žen a zjistit jak se na svět ženy dívají a jak přemýšlejí.
Jedna hvězda pro smutek, druhá pro radost, třetí dívku znamená, čtvrtá je pro dívku ve vlaku.
Kniha roku? To nechám na každém z vás.

Dadula118
20.01.2016 5 z 5

dnes jsem dočetla a musím říct že vauuuuuu.Ke konci jsem se musela hlídat,abych to tak nehltala a něco mě neuniklo.Jelikož nečtu detektivky,tak až do konce jsem opravdu nevěděla kdo to udělal.
zaujal mě pohled očima alkoholičky.Za mě dávám 5 hvězdiček

HelenkaValinka
20.01.2016 3 z 5

Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy a asi od půlky jsem věděla kdo je vrah ale kniha je čtivá, oddechová, takže za mě určitě dávám palec nahoru.

krizek
20.01.2016 3 z 5

Opravdu, jak již bylo zmíněno ve více recenzích, ne vždy je dobrá reklamní kampaň i zárukou dobré knihy. Už v polovině knihy vím, jaká tato reklamovaná super zápletka bude. Nápad dobrý, styl překrývaného vyprávění více osob mi nevadí, orientovat se v pohodě dá. Ale proč se mám v knize, u které si mám odpočinout, rozvíjet svou fantazii, vracet do každodenní reality? Denně potkávám hysterické ženské (jo, i já k nim sem tam patřím), tak proč o nich i číst? Jeden chlap, tři hysterické ženské - chudák, není divu.

princesse
19.01.2016 3 z 5

Přes všechny ovace a reklamu pro mě zklamání. Čekala jsem mnohem víc. Naprosto a bez výhrad souhlasím z kalinkacz. Lépe bych komentář k této knize těžko napsala. Ze začátku jsem se místy i těžko orientovala v postavách a musela jsem si trochu zvykat na střídání vyprávění různých hrdinů. A to jsem schopná přelouskat téměř vše. Opravdu kniha čtivá a pro nenáročného čtenáře může být napínavý zážitek (téměř citace z komentáře kalinkacz).

Finduska
19.01.2016

Výborná kniha, Rachel je výborně podana,a z jejiho vyprávění me doslova mrazilo, přiznám se,ze mě přešla veskera chuť na alkohol:)

AnkaZeSeveru
18.01.2016

I já jsem na knihu slyšela samou chválu, špatná rozhodně není, ale do mé TOP10 taky nepatří.
Líbila se mi více první polovina knihy, kde vyniklo prokreslení postav, hlavní hrdinka - alkoholička byla opravdu přesvědčivá. Naopak závěr knihy mě trochu zklamal, čekala jsem nějaký hlubší smysl. Ale jinak hezké čtení. :-)