Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9407 9407

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

kalinkacz
18.01.2016 3 z 5

Na to, jak moc je tato kniha neustále vychvalována jsem nucena konstatovat, že někdy je promo a reklama víc, než jaká je skutečná hodnota děje knihy. Začátek se dost vleče a 80 stran člověk přemýšlí o co vlastně jde a o čem kniha může být. Od půlky člověk nabývá dojmu, kdo za vším stojí a závěr, který má být vrcholem knihy je 40 stran nenapínavého čtení. Ano, je nutno říct, že kniha je psáná čtivě a pro nenáročného čtenáře to teda může znamenat velký a napínavý zážitek...

Jooola
17.01.2016 5 z 5

Výborné čtení, skvělá zápletka. Na prvotinu klobouk dolů :)

medialstar
17.01.2016 5 z 5

Veškeré promo kolem knihy mě minulo, takže jsem nevěděla, co čekat. Hned jsem byla vtažena do děje a četla jedním dechem. V první třetině knihy jsem začla tušit, odkud vítr vane a také se to v závěru potvrdilo, ale to nic neubírá na mém dojmu z příběhu, který mě prostě bavil. Malinko jsem se ztrácela v časové ose.. Není to žádný literární skvost, co se týče stylu psaní, ale to jsem ani neočekávala. Jsem zvědavá na filmové zpracování. Rozhodně jedna z těch lepších knih.

škwor
17.01.2016 5 z 5

Knížka celkově dobrá, víc se mi líbila 2. polovina, i když vraha jsem víceméně tušila. Bylo to zajímavé, originální námět.

Fixa08
17.01.2016 3 z 5

Vyloženě spatné to není, ze začátku docela nuda, konec dobrý. Vrah je lehce odhadnutelný. Dávám za tři hvězdy, četla jsem prostě už lepší knihy a bestsellery to zdaleka nebyly.

Michla76
17.01.2016 3 z 5

Kniha je často srovnávána se Zmizelou. No, zas taková hovadina to není. Zvláště cením nápad, že vypravěčkou je zhrzená alkoholička, která si ovšem svoji situaci a to, jak je okolím vnímána, velice dobře uvědomuje. Na to, že se jedná o bestseller nemůžu neuznat, že je pro mě kniha rozhodně pozitivním překvapením.
Příznačné na této knize je, že hltači bizarních nepravděpodobností vnímají jako nudu právě to, co Dívku ve vlaku činí zajímavou. Ale zas pořád lepší, než nečíst vůbec.

Alienn
17.01.2016 5 z 5

Po prvních stránkách jsem si říkala, co na té knize vlastně všichni mají. Ale pak mě naprosto lapila a i nyní s lehkým odstupem mohu říct, že rozhodně patří k těm nejlepším knihám, které jsem v loňském roce četla. A vůbec mi nevadilo, že mi není sympatická ani jedna z hrdinek, obzvláště Rachel se tedy povedla :-)

karbulka

velmi dobrá knížka!!!

Sheemas
16.01.2016 4 z 5

Velmi čtivá, dobře napsaná knížka, ze začátku možná pro mě byla trošičku horší orientace v postavách a časech, když se prolíná minulost s přítomností, ale čtenář si rychle zvykne. Děj se skvěle vyvíjí a není úplně předvídatelný. Ke konci kniha strašně zrychlí a věci, které hlavní postavě nedocházely ,,několik let" si najednou uvědomí během pár dní. Dívka ve vlaku je možná první knížka, kde jsem si neoblíbila snad ani jednu postavu, tak že bych ji opravdu fandila, každá (ze tří žen) byla svým způsobem neuvěřitelně otravná, ale dohromady se daly.
Velmi se těším na filmové zpracování.

pocketka
16.01.2016 4 z 5

Prvních sto stran jsem si říkala: Hm, tak opět skvělá reklama, ale kniha za moc nestojí. Do čtení se musím i trošku nutit, třeba se děj nějak rozjede, bude zajímavější. A on BUDE zajímavější. Po těch sto stranách nemůžete přestat číst. Skvělé. Překvapivé. Jen škoda, že jsem četla Zmizelou, protože mě nyní napadal podobný scénář, takže jsem půl knihy byla docela zklamaná, že jen kopíruje právě onu knihu. O to větší bylo překvapení a radost, že ne....

pilulka
15.01.2016 4 z 5

Kniha ma spad a prekvapive vyuzleni.

baru_h
15.01.2016 3 z 5

Knihu jsem viděla všude kolem sebe. Tak sem si říkala,že to bude pecka,navíc označená za Knihu roku 2015. Jenže jsem od ní očekávala až moc a trochu mě zklamala. Střídání vypravěčů neni nic převratného,ale alespoň to trochu přilepšilo.

Solitaire
15.01.2016 2 z 5

To, co je této knize houfně vytýkáno, totiž že čtenář tuší, jak dopadne, dlouho před závěrem, mě vlastně jako jediné bavilo. Když čtenář zjistí, kdo je vrah, zatímco ostatní postavy se kolem něj důvěřivě plácají, přijde konečně nějaké napětí - a přiznávám, že nic víc jsem od této knihy ani nečekal. Celkový nápad zajímavý, ale na stylu, kterým autorka píše, není zajímavého takřka nic.

Rawen616
15.01.2016 3 z 5

Nebylo to špatné. Kniha roku podle mého určitě né, ale zápletka se mi líbila. Také často jezdím vlakem a už kolikrát jsem si představoval, co kdybych jednou v tom fofru zahlédl něco divného. A je zajímavé si občas přečíst detektivku napsanou ženou a prakticky i řešenou jen z pohledu žen. Slyšeno jen jako audiokniha.

Lenkacz92
14.01.2016 4 z 5

Napínavý a strhující příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem.. Kolem strany 266 jsem začala tušit, jak asi kniha skončí.

Škuch
14.01.2016 4 z 5

napínavé, čtivé, neobvyklá vypravěčka...

gonga
14.01.2016 odpad!

Nesnesitelná hlavní "hrdinka", vypitá, psychopatická, labilní troska, způsobila, že jsem knihu v polovině odložil, vyptal se kolegyně, která ji dočetla, jak dopadla, zjistil, že tak, jak jsem očekával a byl rád, že jsem knize zbytek svého času nevěnoval.

martina.san
14.01.2016 1 z 5

Pro mě veliké zklamání, čtivé až od poslední čtvrtky. Vyloženě jsem se do čtení nutila, nechápu tu pompézní reklamu.

Sahalea
14.01.2016 odpad!

Čte se dobře. Jen mi žádná z hlavních hrdinek nepřirostly k srdci. Asi jsem trochu rozmazlená jinými autory detektivek.

Tess33
13.01.2016 5 z 5