Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9407 9407

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Pulp_catastroph
03.08.2020 3 z 5

Rachel je troska, pije jak duha. Na druhou stranu dokáže najít vraha random ženy, kterou sledovala z vlaku. Jak se nám může zdát něco mnohem více jiné, než ve skutečnosti je...

Anetiina
30.07.2020 4 z 5

Celkem příjemné překvapení. Zajímavá zápletka, ich forma z pohledu několika osob, pátrání po vrahovi nikoli z pohledu vyšetřujících policistů a netypická hlavní hrdinka. Hvězda navíc za originalitu, poslední dobou mi všechny detektivky a thrillery přijdou na jedno brdo, tuhle jsem si vychutnala.

ViolettaCh.
28.07.2020 3 z 5

Celosvětový úspěch knihy přičítám více než její kvalitě vynikajícímu marketingu. Je to docela slušná detektivka, nikoli však nějak strhující thriller. V první třetině byla kniha velmi nudná, byly vykresleny tři hlavní hrdinky a jejich životní osudy, žádný pořádný zločin však pořád nikde. Děj se posunul až v druhé polovině, kdy získal poněkud na dynamičnosti a spádu. Zde už byl celkem zajímavý.

Lenka0007
28.07.2020 4 z 5

Thriller, který na sebe strhl více pozornosti, než by si zasloužil. Inspiroval i další autory k napsání podobných. Hvězdičky za námět, originální hlavní postavu a napětí. Do plného počtu však cosi chybělo.

evacerna18
22.07.2020 3 z 5

Říká se, že Dívka ve vlaku se hodně podobá Zmizelé - to je pravda jen částečně. Vykreslení postav a styl autorčina psaní se Zmizelé skutečně trochu podobá. Dívce ve vlaku však chybí preciznost a kvalitní zápletka. Spousta věcí je zde nedotažená a nedává smysl.
První polovina knihy se autorce povedla, byla zde velmi propracovaná psychologie hlavních postav. Obzvlášť povedené pak byly popisy závislosti. Druhá polovina knihy je bohužel o poznání méně kvalitní. Postavy se zde nechovají uvěřitelně, děj je překombinovaný, zápletka není dvakrát promyšlená. Nápad autorky není špatný, ale zpracování pokulhává.
V rámci žánru se kniha dá zařadit k tomu lepšímu. Celosvětová obliba a získané ocenění Dívky ve vlaku pro mě však zůstává záhadou. Řekla bych, že marketing této knihy se povedl více než kniha samotná.

Lena78537
22.07.2020 2 z 5

Kniha se dobře čte, ale téměř do druhé poloviny mě děj moc nebavil. Nakonec to "docela" ušlo.

Smonca
21.07.2020 4 z 5

Přečteno za večer, zajímavá zápletka, ale celkem brzo jsem začala tušit, jak to dopadne.

borupet
16.07.2020 4 z 5

Napínavé, zajímavý námět, stojí za přečtení.

TerezaaBaarova
15.07.2020 3 z 5

Vlastně jsem začala číst Dívku ve vlaku, protože jsem se chtěla pustit do pořádného thrilleru.
Nakonec jsem byla spokojená, zajímavý námět, čtě se dobře, není to žádná bichle. Ale mám radši akčnější a krvavější tituly. Hodnocení průměr sedí.

Easenka
14.07.2020 3 z 5

Provázané příběhy Rachel, Megan a Anny při vyšetřování záhadné smrti Megan. Dívka ve vlaku neboli Rachel se postupně víc a víc zamotává do vyšetřování vraždy Megan až na konci knihy zjistí kdo je skutečně vrah. Příběh je za začátku zamotaný a nudný, ale v druhé půlce knihy začíná být zajímavý a napínavý.

ladyxx
13.07.2020 3 z 5

Líbil se mi styl zpracování knihy, kdy je děj vypravován z pohledu tří různých žen, a postupně se tak odhalují podstatné informace a události. Problém je, že všechny postavy v čele s alkoholičkou Rachel jsou neskutečně nesympatické a iritující, a není "komu fandit". Samotná zápletka je ovšem dobrá. Celkově hodnotím průměrně .

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla. Problém jsem měla snad jenom s tím, že jsem se za hlavní hrdinku několikrát styděla :-)

aydam
21.06.2020 5 z 5

Cestovat vlakem mě baví.
Sedím, sleduji ubíhající krajinu, pozoruji lidi. Přemýšlím o jejich životech, každodenních činnostech a občas si některé z nich dokonce pojmenuji. Uvažuji nad tím, zda některé z nich opět zahlédnu. Avšak... Poznal bych je v té záplavě?
Že to zní děsivě?
A je to vůbec pravdivé?
Na to si už musíte přijít sami ;-)

knihoženkaS.
17.06.2020 5 z 5

Dívku ve vlaku musím hodnotit 5 hvězdičkami už jen z toho důvodu, že to byl první thriller, který jsem četla a právě tato kniha mě přivedla k mé lasce k thrillerům. Klidně bych si ji přečetla znovu.

fmash
17.06.2020 3 z 5

Pořád a pořád se čeká na ten twist, až se něco rozlouskne a začne to dávat smysl. Přijít to musí a je jenom smutné, že to trvá tak strašně dlouho, že si neumím představit vesmír, ve kterém by mě tak dlouho bavilo poslouchat nekonečné stesky věčně ožralé nandy, která absolutně neví, co se životem atd. Zkrátit o třetinu, pak by se to čekání vyplatilo, protože twist přijde a i když byl dost pravděpodobný, pořád to nebylo jisté.
Audiokniha, přednes velmi slušný.

SanynkaZ
14.06.2020 3 z 5

Dobrá kniha, ale ne tak jako jeji PR. Český PŘEKLAD knihy je SUPER, proč se vlastně nikdy nehodnotí překlady? Autorka vymyslela asi 6 podezřelých, ale věděla jsem, kdo je vrah už v polovině knihy. I když se tam postupně objevili další možní vrahové - Mac a jeho pomsta za dítě, tak to podle mě vůbev nefungovalo.
konec byl moc rychlý, až příliš a tím pádem málo uvěřitelný. ALE - všechny postavy byly tak strašně nevěrohodné! Vyplývá mi z toho, že každý muž je násilník a lhář, každá žena je frustrovaná a nesťastná, ze ten kdo se zdá fajn vždycky něco skrývá...

ivana1924
11.06.2020 3 z 5

Takový průměr. Čte se dobře, ale já mám radši "akčnější"

m_martina
07.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před časem, ale líbila se mi. Je čtivá, stránky jen letí a má zajímavý příběh.

katerina3223
02.06.2020 5 z 5

Příběh byl velice zajímávý a napínavý, nutilo mě číst a číst. Občas se zastavíte, protože nechápete, co se vlastně stalo, ale pak už jste jen překvapený závěrem knihy. Tato kniha e mi dost líbila, příběh Ráchel, dívky ve vlaku, jsem procítila a občas mi ji bylo opravdu líto, občas jsem byla na ni nebo na Megan naštvaná za jejich chování.

Karolína2425
25.05.2020 3 z 5

Knihy od Pauly Hawkins mám ráda. Rychle se čtou, mají zajímavou a sympatickou hlavní hrdinku a hlavně odsýpají. Pamatuji si jak jsem stejně napjatě očekávala rozuzlení příběhu u jedné velmi podobné knihy - Ženy v okně od A. J. Finn. Obě knihy jsou velice podobné, ale i když byly obě na jedno brdo, bavily mě.