Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9409 9409

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

LoArmistead
05.04.2020 4 z 5

Přečteno za tři dny. Bavilo mě to. Asi to není "nejlepší debut všech dob", jak tvrdí vydavatel, ale když k tomu přistoupíte bez přehnaně obrovských očekávání, mělo by vás to bavit. Ze všeho nejvíc se mi líbí styl, jakým je kniha psána, lépe řečeno jazyk, jaký autorka používá. Je vidět, že byla novinářkou a má tudíž schopnost psát věcně, stručně a jednoduše, v tom dobrém slova smyslu.

Ksyu
03.04.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila. Má takový utahaný začátek, ale doporučuji vydržet do konce, protože ten má rychlý spád.

Anitram22
01.04.2020 2 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Moc jsem se na ni těšila, ale některé pasáže mi přišly až příliš zdlouhavé a neustálá deliria hlavní hrdinky, mi přišla někdy až protivná.

Knihomolka_Luci
31.03.2020 3 z 5

Jen díky velkému ohlasu jsem měla v knihu velkou víru. Nakonec mě celkem zklamala. Příběh byl čas od času tak nudný, že jsem přeskakovala i celé stránky. Nápad byl zajímavý a konec celkem nečekaný. Postavy byli celkově docela zajímavé, ale ke čtení jsem se musela skoro až nutit. Po shlédnutí filmu jsem knihu, ale oceňovala mnohem víc, protože film je k nevydržení.

Akženka
29.03.2020 2 z 5

Měla jsem velká očekávání, ale nakonec mě příběh hrozně nudil. Musela jsem se hodně nutit, abych se vůbec dostala na konec. Ten mě asi jako jediný bavil, protože se všechno nečekaně otočilo, ale i přesto mi přijde, že bylo vše "zajímavé" nastrkané ke konci a ostatní příběh proto strádal.

Majdalenka
27.03.2020 4 z 5

Začátek super, konec super. Ale prostředek.. zbytečných sto stran o ničem.

1Makina1
25.03.2020 4 z 5

Taková jednodušší krimi, která se ale dobře četla a příběh nenudil. Hlavní postava mi někdy lezla na nervy, tím svým kňučením, ale zbytek knihy to naštěstí vyvážil. Za největší trhák bych to asi nepovažovala, ale za přečtení stojí,

alusa4302
24.03.2020 5 z 5

Smutný příběh, nečekaný konec

TomHr
23.03.2020 1 z 5

Krajně nesympatická alkoholička zmateně pobíhá z místa na místo, otravuje různé lidi a na úplném konci je někdo pachatel. Tak asi takový pocit mám z knihy. A taky jsem si většinu kapitol z celého srdce přál, aby už přišel nějaký vrah a tu hroznou ženskou zapíchnul. Jsem zvyklý vždycky knihu dočíst, ale tady to bylo jen se sebezapřením. Zdá se neuvěřitelné, kolik písmenek se dá vyplýtvat na chabou zápletku a schematickou psychologii postav. Dávám jednu hvězdičku za... no asi za snahu.

Andynka
19.03.2020 4 z 5

Velmi se mi líbil styl psaní, který byl rozdělen do několika postav. Ačkoli to bylo ze začátku trochu zmatečné, postupně jsem se chytla.
Příběh je velmi zajímavě psaný. A i když mě kniha zas tak nepřekvapila. Že byl vrah zahradník, na to jsem přišla celkem brzo ( není to spoiler )....
Tak děj rychle utíkal a byl napínavý. Knihu jsem přečetla velmi rychle.
Jen teda ani jedna postava mi nebyla sympatická, ale to snad u knih tohohle žánru ani němá být... když každý zde může být vrah. :D

Crozz
16.03.2020 odpad!

Bohužel jsem se vůbec nechytil, takže pro mě ztráta času, posloucháno jako audiokniha...

pestas
16.03.2020 4 z 5

V knize jsem se hlavne zpocatku ztracela, jelikoz kapitoly z pohledu jednotlivych zen byly trochu podobne. Ale pak jsem si zvykla a uz to slo. Dej se pro me odehraval prekvapive a rozusleni me prekvapilo uplne.

BastianCatori
15.03.2020 4 z 5

Kniha mne velmi překvapila - stylem psaní. Občas jsem se ztrácel, o kom vlastně daná kapitola pojednává, ovšem pak jsem si našel svůj systém čtení téhle knihy a autorka mne mile překvapila - i co se konce týká.

Nicki
14.03.2020 3 z 5

Ke knize jsem přistoupila s očekáváním, které bohužel nenaplnila. I přes zajímavý a netradiční výběr hlavních hrdinek, který oceňuji, mi kapitoly jimi vyprávěné přišly stylově podobné a pletly se mi - což je škoda, protože mi toto z velké části kazilo zážitek z knihy (ale může jít jen o osobní problém). Děj knihy byl podle mě zajímavý, i když jsem byla lehce v rozpacích, jestli uvěřit tomu, jak vše dopadlo.

EmGe
11.03.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbila. Ale zfilmováno už tolik ne.

Pauvka
05.03.2020 2 z 5

Uz jsem cetla lepsi knihy, ktere me zaujali vic svym deje ale dobre se cetla o tom zadna :)

Kačislava
03.03.2020 1 z 5

Dívka ve vlaku je alkoholička v letech. Asi je to dobou, dělat z neschopného člověka pozitivního hrdinu, neustále omlouvat jeho selhání a dávat další a další šance. Ani rozuzlení příběhu mě nezaujalo, ale to bude asi tím, že nejsem čtenářkou detektivek.

Elišáček
28.02.2020 5 z 5

Výborná kniha, plná napětí. Opravdu nečekaný závěr. Doporučuji.

nikikostadinova
25.02.2020 5 z 5

Super. Tato kniha je po nějaké době konečně na pět hvězdiček.

TereVy
20.02.2020 4 z 5