Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468521/bmid_divka-ve-vlaku-KBm-468521.png 4 9412 9412

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhal rekordy v rychlosti prodeje a byl kritikou označován za novou Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Kočičáci
15.01.2020 3 z 5

Jedna z věcí, kterou vážně nemám ráda je, když mi někdo něco moc okatě podsouvá, nedejbože, když mi to začne nutit. Takto na mě působí dnešní zabijácký knižní marketing. Knihu si už jen z principu nekoupím. Jasně, jsem ženská zvědavá, takže jakmile opadne blázinec, tak si ji nakonec stejně půjčím v knihovně, abych si na ni udělala vlastní názor. Tož tak.
No za mě teda nic moc. Všechny postavy mi byly značně nesympatické, alkoholička Ráchel tomu vévodila. Do čtení jsem se nutila, zachránila to až poslední třetina knihy.

Solette
15.01.2020 5 z 5

Detektívky často nečítam, ale na túto som sa nechala prehovoriť a neľutujem. Napínavé po celý čas.

wery87
12.01.2020 5 z 5

Za mě po dlouhé době topka. Kniha velmi čtivá a svižný dej a alespoň pro mě překvapivý závěr

Adelen
10.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a poutavá.

Jana-Marie
09.01.2020 1 z 5

Od knihy jsem čekala víc (hlavně proto, že mi knihu všichni hrozně chválili). Hlavní postava mi byla velmi nesympatická, čtení mě hodně nebavilo a ani jsem z něj neměla dobrý pocit, což se mi stává málokdy.

Baronkaj
08.01.2020 3 z 5

Čekala jsem víc, než jsem dostala. Část jsem vyslechla jako audioknihu a opravdu se mi velmi líbilo zpracování, část přečtena klasicky. Kniha se četla dobře. Hlavní postava Rachel mi byla poměrně sympatická, nevadila mi, spíš mi jí bylo líto. Bohužel jsem tušila velmi brzy, jak to nejspíš bude, a když se to potvrdilo, byla jsem zklamaná. Nemám ráda, když viníka odhalím. Takže takový solidní průměr, neurazí-nenadchne...

tessf97
06.01.2020 2 z 5

Od knížky jsem čekala podstatně víc. Číst o alkoholičce, o tom co zrovna pije, jak je jí zle, nebo v jakém stavu se probudí a nepamatuje si nic. Kniha se čte jinak dobře, ale hlavní postava mi bohužel vadila a tudíž jsem se nedokázala pořádně začíst.

Laduš94
03.01.2020 2 z 5

Nějak nerozumím tomu věčnému porovnávání s Gone Girl, jelikož ta převyšuje Dívku ve vlaku o několik tříd. Z velké části i ten zbytečně velký boom této knize spíš ublížil v tom ohledu, že spousta čtenářů asi měla přehnaně velká očekávání. Místo toho ale čtenář dostane knížku, která se dost vleče a když už se prokouše až do finále, dostane konec, který je relativně předvídatelný a průměrný.

Artep5244
27.12.2019 2 z 5

Na hlavní postavu, Rachel, mám ten názor, že je to zoufalá věčně opilá ženská, které se rozpadlo manželství a neví, jak dál. Navíc začne strkat nos do cizích věcí a následně má tu drzost se považovat za osobu, jenž má právo vyšetřovat kriminální případ. V žádné knize jsem se doposud nesetkala s tak nesympatickou hlavní hrdinkou. Bavily mě akorát kapitoly líčené z pohledu Megan a závěr příběhu.
Můj celkový dojem z knihy je takový, že autorka z nějakého důvodu spěchala, aby měla knihu dokončenou, co nejdříve. Námět není špatný, škoda jen, že se nedočkal lepšího zpracování.

Shanib
18.12.2019 odpad!

Já nevím, asi mám úplně jiný vkus, ale mě to taaaak děsně nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a vůbec jsem se nemohla začíst. Ač to dělám velmi nerada, tak jsem své pokusy nakonec vzdala a knihu nadobro odložila. Dala jsem jí babičce a ta mi řekla, že ji dočetla spíše s jakési "povinnosti".

Bakana
15.12.2019 5 z 5

Takovéto detektivky/thrillery mám ráda. Napínavé do poslední stránky a hlavně nevíte, kdo vlastně zločin spáchal. Navíc je zde přirozeně a opravdově vykreslený život ženy, která zrovna prochází nelehkým obdobím svého života.

vikyna9
13.12.2019 3 z 5

Po tom šílenství, co kolem knihy bylo, jsem čekala asi víc. Nenadchla, ale ani neurazila. Ale je fakt, že to, že jsem jí četla si pamatuji ještě teď, skoro po dvou letech.

lafy1355
12.12.2019 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila a do čtení jsem se musela nutit. Prvních 200 stránek se hrozně vleklo a nic se tam pořádně nedělo. Na to jakou měla reklamu v roce vydání jsem čekala teda víc. Ke knize se už rozhodně nevrátím, za mě ztráta času :)

Péťa.Š
11.12.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla asi znova po dvouch letech, protože před tím mě to vubec nezaujalo a nyní jsem se do této knihy naprosto zamilovala. Vubec netušíte, že by to mohl udělat tento člověk! skvěle napsané! doporučuji :)

befel
09.12.2019 4 z 5

Napínavá kniha.. zajímavý příběh, ale podruhé už si ji nepřečtu..

zimolka
07.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě si ráda přečtu další.Kniha se mi četla velmi dobře.

Jumpova
02.12.2019 3 z 5

Nápad se mi líbí, ale možná by se dal příběh udělat i víc poutavější. Vraha jsem bohužel od nějaké chvíle tušila, takže to pro mě na konci nebylo takovým překvapením.
Román / thriller se mi četl dobře, ale občas už tam na mě bylo moc dějových rovin. Musela jsem občas dost přemýšlet (hlavně na začátku), abych se v tom nějak vyznala. Potom už mi to problém nedělalo.
Viděla jsem i film a s knihou se nedá srovnat. Film je zmatený a není tak poutavý jako kniha.

ManitraM
26.11.2019 5 z 5

Jelikož jsem neviděla film, byl to pro mě velice překvapivý závěr. Kniha byla velmi zajímavá a poutavě psaná a velice těžce se odkládala. Kdyby mi to čas dovolil, přečetla bych rozhodně maximálně za dva večery...

honza8369
26.11.2019 3 z 5

Ne příliš uvěřitelná exkurze do nitra detektivující alkoholičky.

LutherKing
21.11.2019 4 z 5

Jedna z lepších detektivek. Nebylo zde dlouho jasné, kdo je vrah. Stránku od stránky jím mohl být kdokoliv, avšak rozuzlení bylo asi nejlogičtější.