Divoká Afrika

Divoká Afrika
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538506/bmid_divoka-afrika.jpg 4 67 67

Divoká Afrika série

Svoji práci kameramanky miluju! Zatím sice jen asistuju, ale i toho si nesmírně vážím. A abych se i do budoucna mohla věnovat tomu, co mě baví, musím dokázat, že jsem vážně dobrá. Obzvlášť když mě můj šéf pošle natáčet až do daleké Keni. Snad mi ale pomůže můj bývalý spolužák, díky kterému zažiju neuvěřitelné cesty za zvířaty, splním si několik svých profesních snů, nasbírám cenné zkušenosti a možná najdu i novou lásku… Jenomže ne vše, co zachytím v hledáčku, je rozmanitá krása přírody. Spatřím totiž i odvrácenou tvář, lépe řečeno tváře… A ukáže se, že divoká Afrika je plná nečekaných nebezpečí.... celý text

biki
12.09.2024 2 z 5

Po ragbystické sérii jsem se na knihu těšila, jenže přišlo velké zklamání. Na to, že je děj hodně jednoduchý, je zároveň chaotický. K nepříliš zdařilé romantické zápletce chtěla autorka nacpat ještě i závažnější motivy, ovšem výsledkem byl mišmaš, nad kterým jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Ještě si rozmyslím, zda půjdu do dalšího dílu.

MAU256
25.08.2024 4 z 5

(SPOILER) "Protože má milá, je to nelegální činnost. To, že já se tu domluvím s Deanem a snažíme se vymyslet protilék, abychom pomohli zvířatům, neznamená, že je to legální. Když něco zastřelíš, tak to taky musíš odevzdat nebo nahlásit. Což my neděláme, protože bychom jinak nedostali práva k testování." To dává docela smysl, stejně ale nejsem ještě přesvědčená, že mi říká pravdu. Teď už opravdu nevím, komu tu můžu věřit a komu ne.

Příběh Michelle, která se díky své práci a Ethanovi, což byl její spolužák ze základky, ocitne v Africe, aby zde mohla natáčet krásy přírody a zvířata. Jenže na jedné nahrávce zachytí něco, co by se rozhodně dít nemělo. A nebezpečné dobrodružství začíná...
Knížka byla čtivá, těším se na pokračování.

kristy.books
09.08.2024

Táto kniha ma už na prvý pohľad zaujala svojou krásnou obálkou. Taktiež ma veľmi lákalo prečítať si príbeh odohrávajúci sa v prostredí Afriky. V neposlednom rade, autorka sa mi už osvedčila pri jej predchádzajúcich knihách, takže tu nebolo žiadne váhanie a knihu som si jednoducho nemohla nechať ujsť.

Bolo to niečo iné, než ako sme u nej už zvyknutí. Romantika bola v úzadí a hlavnú úlohu tu zohrávalo niečo iné. Čítala sa mi ľahko a rýchlo, stránky mi len tak rýchlo ubiehali pod prstami, no bolo cítiť, že je to autorkina úplne prvá napísaná kniha.

Prostredie Afriky sa mi veľmi páčilo, bola to pre mňa jedna z naj vecí na celom príbehu. S hlavnou hrdinkou Michelle sme sa vybrali na viaceré výlety, stretli rôzne exotické zvieratá a zažili nejedno dobrodružstvo. Miestami som jej celkom závidela, že dostala takú príležitosť. Bola to fajn baba a bolo cítiť, že miluje svoju prácu. Priala by som jej, aby konečne dostala poriadnu šancu ukázať svoj talent, zaslúžila by si to.

S @v.knihach sme sa zhodli na tom, že Ethan a jeho kamarát Dean boli divní a prišli sme s viacerými teóriami, čo by sa za ich správaním mohlo skrývať. Toto bol jeden z dôvodov, ktoré ma nútili otáčať jednu stránku za druhou, pretože som nutne potrebovala vedieť pravdu. Taktiež boli hrozne náladoví, chvíľu to boli úplné zlatíčka a zrazu bum, niečo im sadlo na nos a zostali ofrčaní, často bez nejakého vysvetlenia. Doteraz úplne neviem, čo si mám o nich myslieť, uvidíme, čo bude v pokračovaní.

Tentokrát v príbehu nechýbala ani ,,akčná zápletka". Bola vymyslená dobre, hodila sa mi do príbehu, no musím povedať, že v týchto kapitolách som často musela nad Michelle len nechápavo krútiť hlavou. V niektorých momentoch mi prišla až moc naivná, najradšej by som na ňu zakričala, nech neverí všetkému, čo jej kto povie a radšej si všetko poriadne premyslí.

Som nesmierne zvedavá, čo si pre nás autorka pripravila v druhej časti. Verím, že tu sa už dočkáme tej pravej romantiky, ktorá mi tu trochu chýbala.

karolly
07.08.2024 3 z 5

Asi je to stylem psani, ale byt jsem se na tuto knihu velice tesila, tak jsem nakonec po precteni nezustala s emoci, kterou jsem od toho ocekavala. Velmi me to mrzi, protoze jsem si moc prala z ni nacitit vic.
+ knizni obalka, ktera me opravdu odrovnala, velice si me ziskala svou atmosferou
+ oddech u pribehu
+ prostredi
- ani nevim co tkvi v mem minusu, asi textovy styl

JanaŠamšová
31.07.2024 5 z 5

"Potravní řetězec je tu jasně daný, silnější vyhrává."
Michelle svoji práci kameramanky miluje. Zatím jen asistuje, ale i toho si nesmírně váží. Šéf ji pošle natáčet do daleké Keni a ona věří, že jí spolužák, který tam žije pomůže a zažije tam dobrodružství při cestě za zvířaty a nasbírá i cenné zkušenosti a možná najde i novou lásku...
Afrika, můj milovaný kontinent. Příběhy z těchto míst mě vždy velmi bavily a ne jinak tomu bylo i teď. Tato novinka má jednoduchý děj a přesto jsem nic podobného doposud nečetla. Jedna žena, dva muži a nezkrotná příroda. Ethan, spolužák a Dean, muž, kterého potkala Michelle v letadle. A skoro bych zapomněla na Katie, která je stejně nezkrotná jako příroda v Keni.
Líbilo se mi, jak vše plynulo, příběh se skvěle četl. Autorka vše popisuje tak, že vám před očima běží jeden obraz za druhým. Nemůžu se dočkat pokračování.

jana1874
27.07.2024 3 z 5

Už když jsem prvně zahlédla tuhle knihu, tak mi bylo jasné, že si ji přečtu, protože ta obálka? Dokonalost! A po otevření i  celkové zpracování knihy, vzhled, věnování – moc pěkné.

Velkým tahounem bylo tady také to, kde se příběh odehrává. Úvod je krátký a čtenáři se do Afriky přesunou po pár stránkách a jízda tak může začít.

Kniha má krátké kapitoly a necelých 300 stran, takže se četla rychle. Vím, že hlavním úkolem hrdinky bylo natočit zadaná zvířata v různých činnostech, a přestože popisy těchto situací byly pěkné, tak jak zvířat bylo víc, tak si to bylo celkem podobné, až se za mě díky tomu děj opakoval a nějaká větší akce se objevila spíš v poslední části knihy. Což byla trochu škoda.

Co se týče postav, tak u některých se to neslo v duchu tajemna, které nutilo přemýšlet, zda a případně co skrývají. Sama hodně fotím a pokud možno všechno dokumentuju, takže ve věcech týkajících se tohohle jsem Michelle rozuměla, protože jsem podobně praštěná. Ale co mi nesedělo, tak bylo chování postav v některých situacích, přičemž korunu tomu nasadila právě Michelle.

Do příběhu je zasazeno i téma pytláctví, které se do téhle knihy perfektně hodilo a jsem ráda, že se tu objevilo.

Za mě je to oddechová kniha v krásném prostředí pro ty, co si chtějí oddechnout a nechtějí náročné čtení. Na léto a relax ideální.

Od autorky mi chybí ještě Hacker, na kterého se dostane snad ještě letos.

IG @kniha_je_laska

Kaja1
19.07.2024 3 z 5

Při její naivitě teda dopadla dobře. Příroda a zvířata, když si to člověk představí, musela být nádhera. Ale jinak, mě to neoslovilo.

lucisa.n
12.07.2024 2 z 5

Michelle je kameramankou nejenom svou vášní, ale také se tím živí. Když ji šéf zadá nový úkol, na jednu stranu je nadšená, na druhou se obává, jak to všechno udělá. Má jet do Afriky a filmovat tam zvířata v divoké přírodě. A pomoci ji k tomu má její bývalý spolužák ze základky. Ten tam totiž vlastní uzavřenou přírodní rezervaci. Michelle tak poznává nejen africké Safari, ale také její stinnou stranu. Oko kamery tak neodhaluje jen zvířata ve svém přirozeném prostředí, ale také situace daleko za hranicí zákona.

Od autorky jsem četla doposud pouze jednu knihu - Knihomolku a ta se mi moc líbila. Takže když jsme viděla tuto novinku, věděla jsem, že po ní budu chtít sáhnout. Jsem ale bohužel zklamaná. A to jak hlavními postavami, tak samotnou Afrikou, která je spíše v pozadí oproti (pro mě) trapnému pubertálnímu hašteření hlavních postav. Co mě ale zarazilo už na začátku, je úvodní slovo autorky, kde se už v podstatě předem omlouvá za to, že příběh je jednoduchý a naivní. No, bylo tomu skutečně tak.. a to úvodní slovo tomu vůbec nepomohlo. Postavy byly nesympatické, jejich chování hodno základní škole, ne dospělým lidem. Zvířat mi občas bylo líto, ty kousky, co občas museli postavy předvádět, aby získali dobrý záběr… No.. a ta malá nehoda Michelle, rozebíraná snad 30 stran? To už jsem fakt docela soptila. Autorka se bohužel obšírně věnuje situacím, kterým není potřeba a ty, kde by mohla více rozvinout, tak nechá plavat. Škoda. Chválím ale krásnou obálku a relativně čtivý styl psaní. Obsah však za to za mě nestojí. Radši sáhnete po té Knihomolce. Má být i pokračování příběhu a to si zcela určitě nechám ujít.

EvikU.
06.07.2024 4 z 5

Michelle je kameramanka a její šéf ji pošle natáčet zvířata do Keni. Afriku a zvířata miluje a tak si domlouvá jako průvodce svého bývalého spolužáka Ethana ze základky, který tam žije a má tam svou rezidenci.

Cestou letadlem se seznámí se starším mužem Deanem, který letí také za Ethanem. Oba muži s ní tak trochu flirtují. Za prvními zvířaty za kterými jedou jsou žirafy. Poté následují záběry bradavičnatých prasat, úprk autem před nosorožci nebo lovení lvů.

Jenže i natáčení zvířat dronem skýtá nebezpečí. Náhle přijde zvrat, kdy omylem natočí v pozadí ještě něco jiného. Náhle neví, komu může věřit. Mohla se natolik v Ethanovi splést? Až doteď jí přišel jako charakterní muž.

Náhle prožíváme s Michell dobrodružství, strach, obavy, napětí a naději v dobrý konec. Situace se zvířaty jsem si opravdově užila. To bylo TOP. Chování mezi Ethanem a Michell mohlo mít víc šťávy. Celkově jsem si ale knihu moc užila a moc se těším na druhý díl.

Sanny_happ
05.07.2024 5 z 5

Jako první chci moc poděkovat @cosmopolis_cz za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace.
Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou a musím říct, že jsem příjemně překvapená. No, spíš nadšená
Kniha vypráví příběh Michelle, která pracovně odjede do Keni, filmovat zvířata. Jejím průvodcem se stává bývalý spolužák, který nevypadá vůbec špatně. Není to ale jediný muž, který stojí za povšimnutí.. Nádherná příroda, zvířata, dokonalý resort.. ale ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá Michelle tak musí odhalit nejedno tajemství.

Myslím, že to byla asi první kniha, kterou jsem četla z tohoto exotického prostředí a o to víc mě to bavilo. Hlavní hrdinku Michelle jsem si hned oblíbila pro její povahu - její zvědavost znám sama moc dobře...Takže jsem se v knize kolikrát maličko viděla.
Další hlavní postavy byl Eathan a Dean.. a upřímně, nevím, který z nich mi byl sympatičtější

V knize je přesně ten správný poměr napětí a romantiky. Je to dobrodružný příběh plný překvapení se skvělou zápletkou, která mě příjemně překvapila. V neposlední řadě je tu také humor, který mi sedl přesně do noty Celou knihou je krásně protkaná láska a nadšení z kamerování.
Jedinou výtku mám ke konci, který mi přišel celkem uspěchaný.
Každopádně má vycházet druhý díl a já už se nemůžu dočkat

Knihomolka97
28.06.2024 4 z 5

Divoká Afrika nabízí příběh, který je úplně jiný, než na jaký jsme od autorky doposud zvyklí. A to je samozřejmě jedině dobře. Jedná se totiž o dobrodružný román.

Příběh je nejdříve odpočinkový, zaměřený právě na natačení zvířat, ale v závěru nechybí i napínavější část, kterou jsem upřímně velice uvítala.

Michelle je sympatická, i když někdy zbrklá a teda pěkně lekavá. Ale to se ani nedivím, taky bych asi měla nahnáno v některých momentech.
Ethan od začátku působil také velmi sympaticky, ovšem s jeho kamarádem Deanem jsem měla malinko problém, nejdříve jsem nevěděla, co si o něm mám vlastně myslet.

Romantika není tak výrazná, mezi Michelle a Ethanem je to takové oťukáváníčko, řekla bych. Ale jiskra určitě přeskočila.

Těším se na druhý díl, bude to určitě ještě hodně zajímavé..

knihomolkaJani
27.06.2024 5 z 5

Další příběh, který jsem si zamilovala.
Je zde tedy velmi málo romantiky, ovšem já u postav nějakou tu přitažlivost cítila.
Michelle je sympatická hlavní hrdinka, velmi nadaná a zapálená pro svou práci.
Ethan je trochu tajemný, starostlivý a snad i obětavý. Já si ho i přes drobené pochybnosti zamilovala, ovšem je to ten pravý?
"Něco na něm je. Nevím, co přesně mě na něm tolik přitahuje, ale je to silné jako magnet."
Zapomínat nesmíme ani na třetího člena této smečky a tím je Dean, ten nás rovněž provází celým příběhem, jen nevim, co si o něm myslet.
Najdete zde skvěle popsanou krajinu, zvířátka i vše kolem nich. S tím se tedy pojí i méně příjemné zážitky.
Autorka píše opravdu čtivě, dokázala jsem se vcítit snad do každé emoce, co Michelle prožívala. Radost, nadšení, smutek, vztek i naději..
Těším se na další setkání s hrdiny, ale zároveň se dost bojím.
Myslím si, že zápletka se nám dostane i do pokračování, protože zde je taková slabší a hlavně useknutá.. Mě teda autorka na chvilku zamotala hlavu..
K příběhu nemám nijak veliké výtky, pouze jsem tam v jedné scéně dost postrádala Ethanův pohled na situaci.. A za více romantiky/rotiky bych se taky nezlobila..

LilianaFalcon
25.06.2024 5 z 5

Tahle knížka mě strašně mile překvapila.
Celou dobu jsem byla zvědavá, co se z těch narážek a nejasných odpovědí vyklube.
A ten závěr? Paráda! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Terka18
25.06.2024 3 z 5

Hodně odpočinková knížka. Je poznat,že je to prvotina autorky. Není to psané do hloubky. Chybí charakteristika postav a celková hloubka příběhu. Pokud nehledáte nic náročného, u čeho prostě můžete odpočívat tak budete spokojeni. Mně se kniha i tak líbila. Ale topovou knihu mám od autorky jinou

Paja.92
25.06.2024 2 z 5

Tohle je mé druhé setkání s autorkou a bohužel se mi Divoká Afrika líbila daleko méně, než předchozí knížka Tetování za trest — která ačkoliv taky moc nešla do hloubky a byla to jednoduchá oddechovka, tak mi přišlo, že se daleko lépe četla a nepůsobila tolik uspěchaně.

Když jsem se do příběhu Michelle pouštěla, počítala jsem s tím, že to bude odpočinková knížka, u které nebudu muset myslet.

A byla.

Kniha je psána velmi jednoduše, takže se četla sama, ale přišlo mi, že to tady už bylo na škodu vzhledem k tomu, že měl být příběh ke konci akční a měl ve čtenářích vzbudit napětí.

Jenomže, jak už napovídá tloušťka knihy, tak na nějaké větší popisování postav a vykreslování prostředí a děje nebyl úplně prostor, takže mi postavy připadaly ploché, chemie mezi hlavními hrdiny těžce uvěřitelná a akčnější část knížky uspěchaná.

Co se týče chování hlavní postavy, tak tu rozebírat nebudu, protože každý má na tohle jiné „měřítko“ a mé hodnocení by bylo zkresleno tím, že mi Michelle moc nesedla (zejména, co se týče uvažování).

Ačkoliv to takhle může znít negativně, jsem zvyklá i u oddechových knížek na trochu větší propracovanost, takže věřím, že si Divoká Afrika najde mnoho spokojených čtenářů, kteří se nebudou moci dočkat druhého dílu.

Doporučuji nenáročným čtenářům, kteří hledají něco odpočinkového na dovolenou. Kniha se čte sama a navíc díky tloušťce je ideální do kufru.

@knihozroutka_eleanorcorvin

Elize
24.06.2024 2 z 5

Za mě byla tahle kniha poněkud zklamání. Autorka v úvodu uvádí, že se jedná o její první knihu a já si nemůžu pomoct, ale je to tam prostě znát. Charaktery hlavních postav jsou velmi jednoduše popsané, rozhodně nejdou do hloubky. Hlavní zápletka působila trochu bizardně a ani mi kniha nenavodila pocit, že jsem na Safari... oceňuji moc krásnou obálku a původní záměr s příběhem, ale jinak mi to vůbec nesedlo. Možná je to tím, že se mi jiné knížky od autorky líbily víc a prostě mám pocit, že to umí napsat lépe, tohle ve mě zkrátka nevzbudilo žádné emoce, ale třeba to zas více sedne někomu jinému, za mě to ale nenj kniha do červených čísel...

Jane2016
24.06.2024 4 z 5

Zbožňuju dobrodružné knihy. Ráda se nechávám úplně pohltit prostředím popsaným v dané knize. Příroda, objevování a zážitky, to mě baví. V momentě, kdy jsem uviděla obálku této knihy, věděla jsem, že si jí musím přečíst.

Od příběhu jsem ve výsledku dostala přesně to, co jsem očekávala. Napětí, dobrodružství a špetku romantiky. Samozřejmostí jsou i krásné popisy Afriky. Ah, jak ráda bych se tam jednou sama podívala! A poznala všechnu to krásu na vlastní oči.

Ani na chvíli jsem se nenudila a neměla nutkání příběh odložit, naopak, k příběhu jsem se vracela kdykoliv byla volná chvíle.

Samotný závěr knihy mi přišel maličko uspěchaný, ale přesto mne nadchl svou akčností.

Pokud máte rádi dobrodružné knihy, tuto Vám vřele doporučuji! Oddechovka skvělá na dovolenou k moři!

nela3812
24.06.2024 4 z 5

Sérii "Hřiště lásky" zbožňuji, proto byla tato autorčina novinka jasnou volbou. Očekávala jsem další oddechovou romantiku, ale byla jsem překvapena, kam až to autorka zvládla dotáhnout. Nejednou překvapila a šokovala vývojem příběhu.

Autorka v předmluvě varuje o jistých úpravách, které provedla, aby propojila realitu a fantazii. Ač jsem se na to snažila brát ohledy, stejně jsem našla situace, které mi přišli až moc přitažené za vlasy. Přesto je však děj zajímavý a plný nečekaných zvratů. Byla jsem překvapena, jak málo romantiky se nakonec v příběhu nacházelo a kolik akce tam dokázala autorka dostat.

Jiskřičku mezi hlavními hrdiny nevidím tak silnou, jak by mohla být, ale věřím že v pokračování jejich vztah dostane více prostoru. Tady to přeci jen bylo z větší části o natáčení a záchraně zvířat. Což bylo na jednu stranu zajímavé, ale na druhou stranu to ubírá prostor hlavním hrdinům. Co se týče jejich charakterů, mnoho jsme toho o nich nezjistili. Máme zde totiž především opakující se popisy jejich vzhledu.

A nakonec samotné prostředí? Jednoduše pohádka a ráj na zemi. Afriku si na svém wishlistu posouvám o kousek výš. Ocenila bych k příběhu i nějakou mapku, která by pomohla s lepší orientací v ději (při přesunech a akčních situacích). Je velmi těžké představit si, kde co leží a co se kde děje.

Za mě příjemné oddechovka, na jejíž pokračování jsem upřímně zvědavá a nenechám si ho utéct. Autorka píše velmi čtivě a umí zaujmout od prvních stran. :)

Hodnocení: 3,5/5

Narissa
18.06.2024 5 z 5

Když autorka na sítích uvedla, že se jedná o její první knihu (jen přepsanou), bylo mi jasné, že mám čekat mega oddechovku. A tu jsem dostala. Romantika, exotika, napětí… člověk se usmíval, chtěl vyrazit do Afriky a odpočíval.
Jasně, Haka to není, ale mě to nijak nevadilo.

sidonka
18.06.2024 4 z 5

Tak tuhle oddechovku jsem zrovna potřebovala, štvaly mě pasáže, kde Michelle snila, ale jinak to bylo docela fajn, romantika, napětí