Divoký život Alexandra Staviského

Divoký život Alexandra Staviského
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58990/bmid_divoky-zivot-alexandra-staviskeho-1YO-58990.png 3 9 9

Delší povídka, v níž autor líčí životopis o proslulém podvodníkovi, jehož podvody jsou mazané a natolik zajímavé, že si právě jeho vybral autor ke své literární práci. Ještě v sedmdesátých letech vyšla kniha v dalším vydání, což znamená, že zaujala nakladatelství, a byla tato kniha znovu vydána.

stanislava9718
15.05.2023 2 z 5

V této knize Eduard Bass opravdu povahu Francouzů, kdy uvěřili excelentnímu podvodníkovi Staviskému. Ve stejnojmenném filmu exceloval nedávno zemřelý Jean Paul Belmondo, kde více odhalil naturel Francouzů.

Hobo
03.06.2022 4 z 5

Už je to od přečtení nějaký ten pátek a docela mě tato kniha tehdy překvapila. Znal jsem v té době od Basse pouze Cirkus Humberto a očekával jsem cosi podobného... Nu, naivita mládí. Ale líbilo se. Možná to byla moje první rozsáhlejší reportáž.

gerard
07.03.2012 2 z 5

Zatím jediná kniha, která mně od pana Basse ale vůbec nebavila. Mám za to, že dost hochštaplerů z určitých kruhů ji měli za povinnou četbu a předcházela reportážím p.Johna a p. Klímy

Eduard Bass (p)
česká, 1888 - 1946